top of page
ארכיון
תגים

ניצחון מרשים בהיכל 82:73 מעל גלאטסראיי

הפועל עצמון חולון רושמת נצחון מספר שלוש בליגת האלופות בתוצאה 82:73 על גלטסראי החזקה, ששם אותה בראש הטבלה של הבית מספר שלוש. הנצחון בא הרבה בגלל שלשחקני חולון היה רק סלי שלוש בראש - 14 כאלה ב-51.9%! יותר מהאחוזים וממספר סלי ה-2 (13 ב-46%). תצוגת שלושת נהדרת! הרבה אבות היו לנצחון הזה, אבל מעל כולם בלט אריק גרין שלא מפסיק להוכיח כמה ההחתמה שלו הייתה בול, כשקלע 22 נקודות באחוזים פשוט נהדרים. גם הצוות המסייע שכלל את קאדג'י, דלטון ובורדיון עם 11 8 ו-8 נקודות בהתאמה, עזרו להביא את הנצחון על הקבוצה הטורקית האיכותית, ולשמור על הבית. אחלה נצחון! אגב בעוד קצת פחות מחודש ב-23.11, יפגשו הקבוצות שוב במחזור הבא של ליגת האלופות שיערך בביתה של הקבוצה הטורקית, במשחק שעשוי להיות המאבק הישיר על המקום הראשון בבית שמוביל ישירות לשלב הבא.

המשחק התניע לאט ובקצב נמוך, כשהנמרים התקשו להיכנס למשחק. מי שהיה שם בשביל חבריו זה ג'ו רגלנד המאסטרו, שקלע את 8 הנקודות הראשונות של הצהובים-סגולים - 2 שלשות וסל נוסף שנתנו לחולונים יתרון קטן. גרין עלה על הלוח, קאדג'י הצטרף אליו אך האורחים רצו 8:0 עד לסוף רבע ראשון התקפי חלש של הנמרים, 18:12 לטורקים אחרי 10 דקות.

חולון חזרה לעניינים ברבע השני עם שלשה של קאדג'י וסלים של ג'ונס ורגלנד שקבעו שיוויון 19 וגרמו לאורחים לקחת פסק זמן. שתי שלשות של הטורקים הביאו לפסק זמן של גודס בצד השני שממנו חזר ניב משגב עם שלשה משלו. רגלנד הצטרף למצעד הקלעים-מחוץ-לקשת, גרין קלע ב-2 התקפות רצופות והשלים את המהפך. אקס נס ציונה בריאן אנגולה קלע שלשה שהחזירה את היתרון לאורחים, גרין הגיב באותו המטבע וקבע מהפך על מהפך. המשחק המשיך להיות צמוד, אלא שקצת לפני ההפסקה בורדיון קלע שלשה גדולה ואז הביא כיף מכל הלב עם שני הידיים לגודס בדרך להגנה, ומהלך אחרון גדול של רגלנד לדלטון הביא לשלשה של האחרון ששלחה את הנמרים בהרגשה נהדרת להפסקת המחצית, 41:35 לחבר'ה הטובים.


הנמרים לא עצרו גם אחרי ההפסקה כשג'ונסון, דלטון ובורדיון הביאו ליתרון שיא של 13 הפרש (50:37) והשלימו ריצת 16:2. אלא שאז האורחים התעוררו כשבוסט האורח קלע שתי שלשות שהביאו לפסק זמן של גודס. קאדג'י קלע סל חשוב מריבאונד התקפה שעצר את המומנטום של המארחים, גרין ניצל עבירה טכנית כדי להחזיר מהקו את ההפרש לדו ספרתי. בורדיון וגרין דייקו מחוץ לקשת ולא נתנו לאורחים להתקרב מדי, 59:50 בסוף הרבע השלישי.


בתחילת הרבע האחרון משגב קלע שלשה גדולה ששמרה על יתרון דו ספרתי, ג'ונסון רשם חסימה ענקית שהקפיצה את הקהל בהיכל אך האורחים נלחמו בכדי לצמק את ההפרש. דלטון קלע סל גדול אחרי סדרת הטעיות בצבע אך 5 נקודות מהירות של האורחים צימקו את ההפרש ל-3 בלבד (64:61), מה שהביא לפסק זמן של גודס כ-5 וחצי דקות לסיום. מפסק הזמן חזר ג'ונסון עם שלשה חשובה ביותר, ג'ונס וקאדג'י הגדילו מעט אך שלשה של אנגולה הורידה שוב ל-5 הפרש כ-2 וחצי דקות לסיום. רגלנד וקאדג'י דייקו מהקו, אנגולה האורח יצא בעבירה חמישית וקליעות עונשין מוצלחות של גרין העלו ל-77:66 וסגרו סופית את הסיפור. הקבוצות נלחמו על ההפרש שכן הגומלין יערך בעוד קצת פחות מחודש. הנמרים לא הצליחו להגדיל עוד, אך גרין עם נקודות מהקו ושלשה נוספת דאג שההפרש לא יקוזז מדי - בסיום 82:73 נהדר לנמרים.

גרין סיים כאמור כקלעי המצטיין עם 22 נקודות (3-6 לשתיים, 3-5 לשלוש, 7-9 מהקו, 6 ריבאונדים), רגלנד קלע 15 במשחק סולידי (2-7 לשתיים, 3-7 לשלוש, 5 אסיסטים), קאדג'י קלע 11 (4-5 מהשדה), בורדיון ודלטון (3-4 מהשדה) 8 כל אחד, ג'ונסון (2-7 מהשדה), ג'ונס (3-5 מהשדה) ומשגב (2-7 מהשדה, 4 איבודים) קלעו 6 כל אחד. דוסון לא שותף מסיבות של השתלבות ברוטציה כפי שהסביר גודס בהמשך. האם יעלה רעב יותר למשחק הבא? זמן יגיד.


כ-3000 אוהדים בצהוב סגול דחפו את הנמרים על הפרקט לנצחון הגדול.

המצטיין אריק גרין אמר סיום: "סה"כ היה לנו משחק טוב. זה תמיד מתחיל מצוות האימון, תכנית המשחק והשחקנים שעוקבים אחריה. המפתח היה הריבאונד וההגנה. אני חושב שאנחנו קבוצה התקפית מאוד מוכשרת, אבל אנחנו צריכים לעשות יותר עצירות בהגנה ולמנוע נקודות מהזדמנות שניה, ואני חושב שעשינו עבודה טובה בזה במחצית השניה".


על ההתחלה האיטית של הקבוצה ברבע הראשון אמר: "הגברנו את האינטנסיביות. ג'ו התחיל מצויין, הוא המנהיג של הקבוצה וכולנו נכנסו לעניינים אחר כך. בסופו של יום המפתח הוא ההגנה, אם נשחק הגנה טובה נוכל להצליח בשטף ההתקפי וזה מה שעשינו. החבר'ה הגיעו מצויין היום, היה משחק מצויין לקני קאדג'י, מרווין שלט בצבע, היידן הרים את הרמה שלו, פרדי קלע קליעות גדול היום - זה מאמץ קבוצתי, בכל משחק מישהו אחר מתבלט ועוזר לנצח את המשחק".


עוד הוסיף: "אני מרגיש מצויין. אני חייב לתת את הקרדיט לחברים שלי לקבוצה ולצוות האימון, מהיום הראשון הם קיבלו אותי לכאן ונתנו לי להיות אני. החבר'ה בקבוצה כל כך לא אנוכיים והם אמרו לי מהיום הראשון: תהיה אתה, וזה המפתח בשבילי. כשפגשתי את המאמן לראשונה הוא אמר לי את אותו הדבר - הבאנו אותך כדי שתהיה אתה, שתביא את הכשרון ההתקפי שלך לקבוצה וזה מאוד נוח בשבילי. כשנוח לך, אתה תשחק את המשחק שלך ותהיה טוב. אני משחק קבוצתי עם כולם, הקבוצה משתפת את הכדור כל כך טוב, משחק קבוצתי נהדר. לא אכפת לאף אחד מי קולע אלא רק מי מנצח".

מאמן הקבוצה גיא גודס אמר בסיום: "ראשית אני רוצה לברך את הקבוצה, ואת האוהדים שהגיעו לכאן והראו הרבה תמיכה ואנרגיה וזה היה לנו מאוד חשוב אחרי ההפסד נגד הרצליה לפני יומיים. התחלנו את המשחק בצורה קצת מעורערת, ג'ו היה השחקן העיקרי בפתיחה, אבל ברבע השני שיתפנו את הכדור יותר והיה לנו 6 אסיסטים וללא איבודים מה שהביא לנו יתרון קטן. ברבע השלישי נכנסו עוד יותר לקצב גם בהגנה. אחת המטרות שלנו הייתה לשמור על השלשות של היריבה, וגרמנו להם לזרוק 42 פעמים ולקלוע רק ב-26% למרות שהם קבוצה של 40%. הצלחנו לעצור את השחקנים העיקריים שלהם. מה שפחות אהבתי את 20 הריבאונדים שלהם בהתקפה, מה שהביא להם להרבה הזדמנויות שניות לנקודות, ואת כל הנושא הזה של לעשות בוקס-אאוט כדי למנוע ריבאונד התקפה. נצטרך לעשות בזה עבודה יותר טובה כקבוצה ולא רק כיחידים, זה משהו שאנחנו צריכים להשתפר בו בעתיד. הייתי מרוצה מההרכב הגבוה ששיחקנו בו של שני גבוהים - מרווין ג'ונס וקני קאדג'י, ולפעמים כריס או היידן בעמדה 3. זה הרכב גבוה שנותן לנו את ההזדמנות לפעמים לעשות חילופים בהתקפה ולפעמים גם להיות אגרסיביים בצבע בפנים. אני שמח שקני תרם היום, שעכשיו הוא בכושר טוב יותר וחזר לקצב שלו. זה היה מאמץ קבוצתי, כל אחד תרם במהלך המשחק ואני מאוד שמח, זה נצחון מאוד חשוב".


על הקשר בין רגלנד לגרין אמר: "זה ממש מהיום הראשון, זה לא היה משהו שתכננו למרות שידענו שאריק הוא שחקן מאוד חכם עם IQ גבוה. הוא היה בהמון תחנות ביורוליג, הוא יודע איך להתאים את עצמו ואתה צריך רק להביא את המשחק אליו ולהביא לו את ההזדמנויות לקלוע. השילוב בין ג'ו לבינו דומה לשילוב בין ג'ו למגי בעונה שעברה - עמדות גארד מאוד חזקות. יש לנו כלים נוספים שאנחנו עדיין לא משתמשים בהם ב-100%, וזה אני לוקח על עצמי כי אנחנו צריכים להתאמן על הדברים האלה, אבל ההרכבים הגבוהים נותנים לנו יותר סייז בליגת האלופות בהשוואה לשנה שעברה. בנוסף קלענו 14 שלשות באחוזים טובים, ואם עושים את זה אז זה נותן יתרון מסויים במהלך המשחק. ברגעי ההכרעה עשינו מהלכים טובים בהגנה, עשינו כמה עצירות אך לצערי לא תרגמנו את זה כדי להגדיל יותר את היתרון, ההפרש במשחק הזה יכול להיות חשוב להמשך. נגמר בהפרש 9, היינו יכולים לנצח ביותר אם היינו יותר מפוקסים. זה תהליך שנצטרך ללמוד כמה שיותר מהר".

על המומנטום של הקבוצה אמר: "יש עוד מעט פגרת נבחרות שאחר כך ניפגש שוב עם גלטסראיי. המפגשים ראש בראש יכולים להכריע את ראשות הבית, אבל יש עוד משחקים. מכוונים למקום מסויים אבל יש עוד קבוצות שמכוונות קדימה ויש עוד משחקים. חשוב קודם כל לסיים טוב לפני פגרת הנבחרת כדי שזה יתן לנו קצת מרווח מסויים, אבל יש לנו עוד הרבה עבודה להתקדם כקבוצה וכבודדים, גם בליגת האלופות וגם בליגה. רוצים להיות בשני המפעלים כמה שיותר גבוה, לפעמים זה עובד יותר ולפעמים פחות, אבל אני שמח שלפחות היום נגד קבוצה מאוד מאוד איכותית הצלחנו ברבע השני ליצור את הפער ולשמור עליו עד הסוף".

על ההפסד האחרון מול הרצליה וההבדל בין המפעלים אמר: "ליגה וליגת האלופות זה שני דברים שונים לגמרי. גם מבחינת ההרכבים, שבליגת האלופות אפשר לשחק עם 5 זרים ובליגה לא, גם מבחינת הסגנון משחק - בליגת האלופות נותנים יותר להיות אגרסיביים ובליגה פחות, יש המון שינויים שכל הזמן צריך להתאקלם אליהם ואין קשר הרבה פעמים. אנחנו פוגשים במשחק הבא את מכבי תל אביב ומכבי זה מכבי - בטח בבית שלה, זה אופרה אחרת. מבחינתנו אנחנו צריכים כל הזמן להסתכל על עצמנו ולראות איך אנחנו גדלים כקבוצה, איך אנחנו מצליחים למצוא הרכבים מסויימים, איך אנחנו מצליחים לבנות היררכיה מסויימת, איך אנחנו מצליחים להכניס לעניינים בליגה שחקנים כמו שון שהיום לא שיחק, ולנסות להכניס אותו חזרה. יש לנו הרבה דברים שאנחנו צריכים לעשות תוך כדי תנועה כדי שכולם ירגישו בנוח במקום שלהם על מגרש. זה תהליך שהוא לא פשוט כי לפעמים בדרך יש כאלה שיותר מרוצים ויש פחות מרוצים - זאת טבעה של עונה. כרגע אנחנו צריכים למצוא את האיזון בהרכבים, גם אני עצמי. יש לנו המון אופציות של הרכבים: שלושה גארדים, שלושה גבוהים, שני סנטרים - המון, צריך להמשיך לעבוד על זה".


על הסיבה שבגללה שון דוסון לא שיחק אמר: "זה עניין של רוטציה, כי הלכנו על הרכב גבוה בהתחלה, ואז נכנס ניב ואחריו פרדי, ואז עברנו להרכב של שני גבוהים אז לא מצאתי לנכון להכניס מישהו שלא שיחק רבע וחצי, ולנסות אותו במצב כזה, זה לא היה פייר מבחינתי. אז לפעמים אתה מאבד מישהו ברוטציה אבל תמיד יש את המשחק הבא".


ואיזה משחק הבא יש... יום ראשון ה-30.10 בשעה 21:00 יוצאים למשחק חוץ בהיכל יד אליהו מול מכבי תל אביב. ב-ה-צ-ל-ח-ה!


צילומים - פיב"אComentarios


bottom of page