top of page
ארכיון
תגים

יש פיינל פור (בלקני): אחרי ניצחון בהארכה 95:93 על פלובדיב

גבירותיי ורבותיי: נייט ססטינה! גבירותיי ורבותיי: אופק פוגלמן!

הראשון, הסנטר החדש של חולוניה שהגיע כדי לתת עומק בעמדת הסנטר בליגה ובליגה הבלקנית ונתן מנוחה למקסים דה זאו לקראת המשחק הקריטי ביום רביעי, סיפק בכורה מוצלחת בה סיים כקלעי המצטיין עם 23 נקודות כולל כמה שלשות ומהלכי דאנקים נהדרים שהקהל בהחלט אהב ויאהב.

השני, צעיר בן 18.5 בסך הכל, השחקן הכי צעיר בסגל שגם מתגייס בשבוע הבא, קלע את הסל הראשון בבוגרים - ועוד איזה סל! 2 נקודות ממש בסוף המשחק שעזרו להבטיח נצחון בתוצאה 95:93 על אקדמיק פלובדיב ולהבטיח את המקום בפיינלפור הליגה הבלקנית שיערך בסוף אפריל בהיכל בחולון. יופי אופק!


חשוב לציין: אקדמיק פלובדיב היא קבוצת אמצע טבלה בבולגריה שהיא לא ליגה שידועה באיכויות שלה. ועדיין, במפעל הצנוע של הליגה הבלקנית היא והקבוצה הבולגרית הנוספת, ברו, נחשבות לטובות ביותר אחרי הישראליות ששרדו - חולוניה וגלבוע/גליל. בעוד גלבוע/גליל שיחקה עם שחקני הסגל הראשון שלה וקרעה את יריבותיה הצנועות, בשורות חולוניה כמעט כל שחקני החמישייה והסגל הבכיר מהמשחק אמש מול באר שבע קיבלו מנוחה כשהאריס, מגי, ג'ונסון, דה זאו, מיילס ופניני נחו לקראת רביעי ולא שיחקו. מי שניצלו את המנוחה היו כאמור נייט ססטינה עם הבכורה המוצלחת, ווילי וורקמן שהיה היחיד שפתח אמש בחמישייה, שיחק גם היום והיה מצויין, בורדיון, ברנדווין ומשגב שעזרו להבטיח את הנצחון. למרות שההרכב המשני של חולוניה נקלע לפיגור שהגיע בשיאו ל-18 נקודות, הצליחו הנמרים לחזור ולנצח בסופו של דבר בהארכה ועם קצת ריכוז היו צריכים לנצח אף לפניה. ווינרים!


המשחק החל עם מהלך קבוצתי נהדר של מסירה מיד ליד שהסתיים בסל של משגב מהפינה. הבולגרים פתחו יותר טוב, השתלטו על המשחק וברחו ליתרון 9:4. וורקמן קלע שלשה שצימקה מעט אך האורחים עלו ל-11:7 והמשיכו לברוח. ברנדווין היה היחיד שתיפקד בשורות חולון ברבע ראשון רע, 23:12 לבולגרים אחרי 10 דקות.


הרבע השני המשיך בצורה רעה כששחקני חולון פשוט לא מצאו את הסל והאורחים עלו ליתרון שיא של 33:15. בנקודה זאת בנדווין קלע שלשה וססטינה בדאנק אדיר עם עבירה המשיך את המומנטום שהעיר את החולונים. בורדיון התעורר גם הוא וקלע שלשה בדרך ל-7 נקודות מהירות ברבע, ססטינה קלע סל נוסף עם עבירה, וורקמן קלע עוד שלשה שצימקה לנקודה הפרש ואז קלע סל נוסף שהשלים את המהפך וריצת 22:2 מדהימה של הנמרים שהעלתה אותם ליתרון (37:35) מאז הסל הראשון במשחק. בהפסקה שיוויון 39.


את הרבע השלישי פתחה אקדמיק פלובדיב עם ריצת 8:0. וורקמן ובורדיון צימקו מעט אבל האורחים המשיכו להוביל. ססטינה במהלך מדהים של סל עם עבירה בלתי ספורטיבית השלים 3 נקודות אישיות שיחד עם שלשה של ברנדווין השלימו 6 נקודות בהתקפה חולונית אחת - וואו! ססטינה איפס את הידית וקלע שלשת בכורה, חולון העלתה הילוך בהגנה כשוורקמן ומשגב עשו את המהפך, 66:63 לחולוניה בסוף הרבע השלישי.


בתחילת הרבע האחרון האורחים עשו מהפך ועלו ל-75:70. ססטינה ניסה להעיר את חבריו עם עוד דאנק אך הבולגרים עלו ליתרון 6 (78:72) מה שהביא לפסק זמן של עמית שרף שניהל את המשחק. אחרי פסק הזמן, ניב משגב שעד אז לא היה מורגש מדי עשה ריצת 7:0 פרטית עם חדירה, סל מחצי מרחק ושלשה והשלים את המהפך. ברנדווין בשלשה גדולה העלה ל-82:78 כ-40 שניות לסיום ונראה שהמשחק הולך לכיוונם של הנמרים אלא שאז הבולגרים קלעו סל מהיר וניצלו מסירה רשלנית של הנמרים בכדי לחטוף ולקבוע שיוויון 82. שרף לקח פסק זמן שלאחריו אופק פוגלמן ניסה לקלוע שלשת נצחון והחטיא, הריבאונד הלך לידיים של ברנדווין שניסה לקלוע סל נצחון בפלואוטר וגם הוא החטיא, הולכים להארכה.


בהארכה הבולגרים קלעו ראשונים אך ססטינה העלה את הנמרים ליתרון 4 עם שתי שלשות רצופות. הבולגרים השוו, משגב החזיר את היתרון אך שוב האורחים השוו. וורקמן החזיר את היתרון לשורות חולון ואז בא הרגע הגדול של אופק פוגלמן שעם חיתוך מתחת לסל קיבל אסיסט וקלע סל גדול שהעלה ל-94:90. הבולגרים יצאו להתקפה קריטית מבחינתם וקלעו שלשה גדולה, וורקמן קלע רק אחת מהקו לפני שהבולגרים יצאו להתקפה אחרונה בה ניסיון השלשה הלך החוצה, בסיום 95:93 נאה של הנמרים על אקדמיק פלובדיב.


נייט ססטינה סיים כאמור כקלעי המצטיין עם 23 נקודות (6 ריב', 3/8 מחוץ לקשת, 4/5 מהקו), וורקמן רשם דאבל דאבל של 20 נק' ו-11 ריבאונדים והוסיף גם 5 אסיסטים, ברנדווין קלע 19 (8 מ-8 מהקו), בורדיון קלע 17 והוסיף 6 אס', משגב קלע 13 והוסיף גם כן 6 אס', פוגלמן קלע 2 (ועוד איזה שתיים!) וזך 1. נאמן צדק שותף ולא קלע.


קצת יותר מ-1000 צופים מנומנמים-משהו הגיעו להיכל בחולון וצפו במשחק שהתנהל ברובו באווירה של אימון, אך ידעו לתת את הפוש לקבוצה בסוף כדי להבטיח את הנצחון.


אופק פוגלמן הגיבור הצנוע של הנצחון אמר בסיום: "מבסוט על הנקודות הראשונות, שמח שהגיעו ברגע קריטי של המשחק מה שעזר לקבוצה לנצח. עכשיו עם הראש קדימה, ממשיכים לעבוד קשה ומתרכזים בצ'מפיונס ליג ביום רביעי נגד ברינדיסי".


ביום רביעי ה-31.3 בשעה 21:00 ה-משחק של חולוניה, משחק על עונה שלמה בליגת האלופות מול ברינדיסי האיטלקית. נצחון שווה עלייה לפיינל-8 במפעל החזק.

כ-ו-ל-ם באים!


Comments


bottom of page