top of page
ארכיון
תגים

יש צדק! עולים לפיינל4 בליגה הבלקנית

הפועל יונט קרדיט חולון, קבוצת הטופ-8 בליגת האלופות, גדולה השנה על הליגה הבלקנית הצנועה והיא כרגע הקבוצה הפייבורטית לתואר (טפו טפו טפו). אם בתחילת העונה שיחקו בליגה הקבוצות הישראליות מה שגרם למשחקים מעט יותר מאתגרים, בשלב הבתים השני פגשו הנמרים קבוצות ממזרח אירופה שהם לא בטופ של היבשת בלשון המעטה, את פלובדיב הבולגרית וקומאנובו הצפון מקדונית. במשחקים אלה, שחקני הספסל הרבו לשחק מה שהביא למשחקים צמודים יחסית (יוצא דופן המשחק מול קומאנובו שבאמת נראתה נפלא וכפתה משחק צמוד בחולון גם מול הרכבים חזקים ששיחקו במחצית השניה), אך חולוניה המשיכה לנצח ולהיות מושלמת במפעל הליגה הבלקנית בכל זאת. הערב שיחקה חולוניה עם הרכבים חזקים ברוב שלבי המשחק - כמו שגלבוע/גליל (שרשמה דווקא הפסד בכורה השבוע במפעל) עשתה עד כה וניצחה בהפרשים גדולים, ופערי האיכות האמיתיים נחשפו.

למרות שאקדמיק פלובדיב היא אחת הקבוצות היותר חזקות במפעל, הנמרים לא התקשו להביס בחוץ ללא תנאי את הבולגרים הצנועים בתוצאה 97:70, במשחק שנכנס לגארבג' טיים מתחילת הרבע השלישי. מי שסיים כקלעי המוביל בשורות הנמרים היה נייט ססטינה עם 22 נקודות.


אך מי שלקח את תשומת הלב וסיים כמצטיין האמיתי בשורות הנמרים היה מי שבדרך כלל לא מדברים עליו בכתבות על משחקים של חולוניה, אביאל נאמן צדק הקשיב כנראה למשפט "צדק צדק תרדוף", רדף והשיג שיא קריירה של לא פחות מ-11 נקודות! אביאל הצעיר נראה נהדר בשני צידי המגרש כשגם הציג הגנה מצויינת ועצר במו ידיו כמה סלים של הבולגרים בצבע - מה שהוכיח שהגג האימתני מול נהריה לא היה במקרה. יופי ילד!


חולוניה פתחה עם הרכב מוזר-משהו ומאוד מאוד גבוה ולא טיפוסי שכלל את מגי, פניני, מיילס, ססטינה ודה-זאו. מגי קלע את הסל הראשון לזכות הנמרים בדמות ניסיון שלשה עם דריכה על הקו. מיילס מצא את ססטינה להאלי-הופ, מגי קלע שלשה - הפעם חוקית ואמיתית, שיתוף הפעולה בין מיילס לססטינה המשיך בדמות סל ועבירה אך המקומיים לא נתנו לנמרים לברוח. דה זאו קלע בצבע ובהתקפה שאחר כך קלע שוב במתפרצת סל ועבירה ממסירת אמן של מגי על כל המגרש וקבע 15:9 לנמרים. הקבוצות ירדו לפסק זמן אחרי פניני צלף מחוץ לקשת, מגי קלע בחדירה טיפוסית אך המקומיים צימקו ל-20:16 בלבד. עד לסוף הרבע הראשון הנמרים הגדילו את ההפרש לראשונה ליתרון דו ספרתי עם נקודות של ססטינה מהקו ו-2 סלים של וורקמן, אחד אחרי מהלך קבוצתי והשני ממסירה של האריס על כל המגרש. 26:17 לחולוניה בסוף הרבע הראשון.


בתחילת הרבע השני המארחים צימקו קצת מה שגרם לדדאס לקחת פסק זמן כבר אחרי דקה. זך עלה על הלוח מנקודות אחרי ריבאונד התקפה, האריס קלע בחדירה טיפוסית. וורקמן צלף מחוץ, האריס טייל שוב בקלילות כל הדרך לטבעת והחזיר את הפער הדו ספרתי (35:24). פניני צלף עוד צ'אקה מחוץ לקשת ושמר על ההפרש, האורחים לקחו פסק זמן. אביאל נאמן צדק עלה על הלוח עם שלשה נהדרת שקבעה יתרון 15, ססטינה קלע סל עם עבירה אחרי ריבאונד התקפה והוסיף אחר כך עוד נקודות מהקו. מגי קלע עוד שלשה, נאמן צדק חתך לצבע וקלע עוד סל נהדר, 50:36 לחולוניה במחצית.


המחצית השניה החלה עם החטאות משני הצדדים. ג'ונסון קלע ראשון לזכות הנמרים, ברנדווין מצא את דה זאו בצבע. המארחים ניסו לצמק לפער חד ספרתי אך זה זאו עם שלשה ופניני עם סל ועבירה הרסו למארחים את התכניות, העלו ל-60:42 ומעשית הכריעו את המשחק שגם ככה לא בדיוק היה כוחות. דה זאו הראה דומננטיות בצבע, ברנדווין הגדיל את ההפרש עם סל ואחר כך שלשה, ססטינה העלה ל-21 הפרש (70:49) מחצי מרחק, פסק זמן של הבולגרים. אחרי פסק הזמן ברנדווין המשיך להראות נהדר כשקלע פלואטר. המקומיים צימקו מעט, זך מצא את ססטינה בצבע, 74:54 לחולוניה בסוף הרבע השלישי.


בתחילת הרבע האחרון ססטינה קלע סל קשה מקו הבסיס בסוף שעון. מיילס צלף מחוץ לקשת, זך קלע בצבע מאסיסט של ברנדווין. מגי קצת השתגע כשקלע ככה סתם שלשה 2 מטר אחרי קשת השלוש בלי שום סיבה מיוחדת, ברנדווין קלע נקודה מהקו וקבע 25 הפרש. אביאל נאמן צדק קלע שלשה ועבירה עם הקרש וגם קצת מזל אך הקצב קצת ירד כששתי הקבוצות שיחקו משוחרר אך החטיאו. נאמן צדק קלע נקודה מהקו, ססטינה קלע סל נהדר בתנועה פנימה עם עבירה והוסיף עוד שלשה שקבעה 95:64. נאמן צדק חטף אחרי ריבאונד הגנה של הבולגרים וקלע את הסל האחרון של הנמרים וקצת אחר כך הוחלף בפניני רק כדי לקבל סטנדינג אוביישן (מחיאות כפיים סוערות בעמידה) מהספסל החולוני. בסיום 97:70 קליל לחולוניה.


ססטינה סיים כאמור עם 22 נק', דה זאו 12, מגי 11, נאמן צדק כאמור שיא קריירה של 11, פניני וברנדווין 9 כל אחד, וורקמן 7, זך ומיילס 5 כל אחד, האריס 4, ג'ונסון 2.


ביום שני ה-12.4 בשעה 19:00 תארח חולוניה את הפועל אילת למשחק בו לראשונה תותר כניסת קהל לא מחוסן ובפרט ילדים מתחת לגיל 16, עם בדיקות מהירות.

עכשיו כבר באמת נגמרו התירוצים! כווווולם באים!
Commenti


bottom of page