top of page
ארכיון
תגים

משחק 1 / שמינית גמר יורופקאפ: מנצחים בבית את בלקן 85:81

זה לא היה יפה לעין, הנמרים היו רחוקים משיא כושרם בעוד היריבה הייתה ביום מצויין אבל בסופו של יום הנמרים מצליחים לנצח את בלקן הבולגרית בתוצאה 85:81 במשחק הראשון בשמינית גמר פלייאוף היורופקאפ שנותן מקדמה קטנה למשחק הגומלין שיערך בשבוע הבא. קורי וולדן היה אדריכל הנצחון שכן ברבע האחרון קלע 16 נקודות (מתוך 20 סה"כ שנקלעו כולם ב-12 הדקות האחרונות של המשחק), חצי מהם בדקה האחרונה, כולל שלשה על הבאזר שהקפיצה את ההפרש מנקודה ל-4. בנוסף, טי.ג'יי קליין הציג משחק שיא שכלל 19 נקודות ויכולת טובה בשני צידי המגרש.

אבל בשורה התחתונה מהנצחון הזה יוצאים ברגשות מעורבים: מצד אחד במשחק רע של חולון וטוב של היריבה בו פיגרה חולוניה כמעט כל המשחק, עדיין הנמרים יצאו עם ידם על העליונה, מצד שני בגלל שיטת הפלייאוף שכוללת 2 משחקים שמה שקובע זה הפרש הסלים המשותף שלהם, זה עלול לא להספיק בכדי לעבור לשלב הבא.

מה שבטוח זה שחולוניה תצטרך להציג יכולת טובה הרבה יותר בשבוע הבא אם ברצונה להתקדם הלאה.

המשחק נפתח בקצב איטי כששתי הקבוצות לא מצליחות לקלוע, ואחרי 3 וחצי דקות לוח התוצאות מראה על תוצאה שמתאימה יותר לכדורגל: 2:2. הרוש עם שלשה וקליין עם סל נאה העלו את חולון ל-7:2, אלא שאז האורחים החלו לרוץ וחולון נראתה חסרת אונים, בעיקר בצד ההגנתי. ריצת 13:0 של האורחים הביאה להם יתרון 15:7, פניני נכנס וצימק את הפער עם שלשה שהורידה את ההפרש ל-3 אך הרבע הראשון מסתיים בתוצאה 19:12 לאורחים.

בתחילת הרבע השני חולון הורידה את הפער לנקודה בעזרת שלשות של פניני ודקוואן ג'ונס, אך האורחים שוב הגדילו את הפער עם 3 שלשות רצופות ועלו לראשונה ליתרון דו ספרתי - 28:18. הפער עלה ל-12 נקודות לפני שריינולדס צימק אותו בחצי כשקלע 6 נקודות רצופות שכללו מהלך מדהים של סל ועבירה ועוד שלשה, האורחים החזירו לפע דו ספרתי אך אז דקוואן ג'ונס התעורר ועם הטבעה וסל ועוד 2 סלים רצופים צימק ל-2 הפרש בלבד - 40:38. עד ההפסקה האורחים הגדילו שוב, 45:38 לבלקן בהפסקה.

בתחילת המחצית השניה הבולגרים שוב עלו לפער דו ספרתי. קליין החזיק את חולון במשחק אך בכל פעם שהנמרים ניסו להתקרב קצת, הגיבו האורחים בסל בצד השני, בדרך כלל שלשה. קורי וולדן שבאופן נדיר לא קלע אף לא נקודה לרפואה קלע את הסל הראשון שלו רק דקה וחצי לסיום הרבע השלישי, ואטקינס קבע את תוצאת הרבע השלישי, 61:53 לבלקן.

הרבע האחרון החל בקרב שלשות: קליין קלע ראשון, הבולגרים קלעו 2 שלשות בתגובה, פניני חזר מפסק זמן חולוני עם אחת משלו והבולגרים חזרו לפער דו ספרתי עם עוד שלשה (70:59). קליין רשם מהלך נדיר של סל ועבירת תוקף מפוקפקת מה שהוריד את הפער ל-8, חולון שיפרה את ההגנה משמעותית וקורי וולדן התעורר גם הוא ועם מהלך סל ועבירה הוריד את הפער ל-3 בלבד, 70:67. האורחים ניסו לעצור את הריצה עם כמה נקודות משלהם אך קורי המשיך את ההצגה כשקלע עוד 5 נקודות רצופות - 75:72. הופקינס האורח הכפיל את הפער בשלשה שבאה בזמן לא טוב אך החולונים לא נשברו כשאטקינס בסל קשה בצבע וקליין עם שלשה צימקו את ההפרש לנקודה אחת בלבד. בהתקפה שלאחר מכן פטקוב האורח קלע רק פעם אחת מהקו וקורי וולדן השלים את המהפך עם עוד שלשה - 80:79 לחולוניה, יתרון ראשון מאז הרבע הראשון. האורחים הצליחו להפוך שוב את התוצאה ולעלות ליתרון נקודה כחצי דקה לסיום אך וולדן סחט עבירה והחזיר את את היתרון לנמרים. האורחים יצאו להתקפה על המשחק - התקפה שהייתה אמורה להיות ההתקפה האחרונה במשחק, אך וולדן סחט עבירת תוקף כשעל השעון 4.5 שניות לסיום. בהתקפה האחרונה של חולון אטקינס קיבל כדור וקצת התבלבל אך הספיק למסור לקורי וולדן שכמעט מחצי מגרש צלף שלשה על הבאזר, 85:81 לחולוניה בסיום.

קורי וולדן סיים כאמור כקלעי המצטיין עם 20 נקודות (כולם ב-12 הדקות האחרונות, 16 ברבע הרביעי, 3-7 לשלוש, 7-7 מהקו, 4 אסיסטים), קליין סיים עם 19 (8-12 מהשדה), דקוואן ג'ונס 10, פניני 9 (3-6 לשלוש, 4 אסיסטים), אטקינס (11 ריבאונדים) וריינולדס (7 אסיסטים) 8 כ"א, ש. ג'ונס 6, הרוש 3, שמחון 2.

כ-3000 אוהדים חולונים הגיעו להיכל בחולון ודחפו את הנמרים בעיקר בסיום כל הדרך עד למהפך.

כמו כן היום (רביעי) נודע כי קאליף ווייאט יאלץ לעבור ניתוח בברכו הפגועה, דבר שישבית אותו לתקופה נוספת. בתשעת השבועות מאז הושבת השחקן הוא עבר סדרה של טיפולים וזריקות במטרה למנוע ניתוח, אך ללא הצלחה. השחקן ינותח ב- 20 לחודש במרכז הרפואי "אסף הרופא", בסחוס, במניסקוס ובעצם הפגועה. מי שינתח את קאליף הוא ד"ר דרור לינדנר, שניתח אותו גם בפעם הקודמת כשקרע את הרצועה בברך.

החלמה מהירה קאליף!

במוצאי שבת ה-9.3 בשעה 19:00 תצא חולוניה למשחק חוץ מול הנציגה הנוספת במפעל היורופקאפ, עירוני נס ציונה.

כולם באים!

צילומים: יוסי כהן

bottom of page