top of page
ארכיון
תגים

מותחן ספרדי: הפסד ביתי 88:77 מול טנריף

טנריף היא קבוצה חזקה הנמצאת במקום הראשון בבית של חולוניה בליגת האלופות ובמקום הרביעי בספרד שנחשבת לליגה הלאומית השניה בטיבה בעולם אחרי ה-NBA, והולכת ככל הנראה לשחק ביורוליג בעונה הבאה. למרות זאת ועל אף חסרונו של קורי וולדן שטס ללוויית סבתו והמשך העדרותו של קאליף ווייאט עקב פציעה, במשך כ-35 דקות התנהל משחק צמוד מאוד בו חולון אף הובילה ביתרון שהגיע בשיאו ל-13 נקודות באמצע הרבע השלישי. אך בדקות האחרונות הדלק החולוני, ברוסינו האורח הפציץ מחוץ לקשת והנמרים נכנעו אחרי קרב גדול בתוצאה 88:77. שיפוט רע של השופטים הזרים שטעו כמה טעויות גסות לרעת חולון לא עזר גם כן.

כל הכבוד על המלחמה, נקווה לעשות את העבודה ב-2 המשחקים שנותרו ולעלות לשלב הבא.

המשחק נפתח לא טוב עבור הנמרים שהרבו להחטיא ממגוון מצבים. האורחים ניצלו זאת כדי לפתוח פער דו ספרתי מהיר (16:5) אך דקוואן ג'ונס היה זה שהחזיר את הנמרים לעניינים עם 6 נקודות מהירות ללא מענה. עד לסוף הרבע ריינולדס קלע סל נוסף, 19:13 לאורחים.

ברבע השני האנרגיות החולוניות נכנסו לעניינים. ריינולדס מסר אסיסטים מהסרטים, אטקינס נראה נהדר בצבע והמהפך הושלם בהתקפה נהדרת שכללה מסירה של ריינולדס מאחורי הגב, 2 מסירות מיידיות של 2 שחקנים נוספים על קשת השלוש וזריקה של עמית שמחון מהפינה לשלשה שקבעה יתרון חולוני 23:21. התגובות של הקהל לבישול ולשלשה היו כמו של שער במשחק כדורגל. האורחים לא נתנו לנמרים לפתוח יתרון גדול מדי, ריינולדס ואטקינס המשיכו להראות מצויין, שמחון הגדיל את היתרון החולוני ל-7 לפני שסל מלא מזל עם הקרש של האורחים קבע את תוצאת המחצית, 39:34 לחולוניה.

הרבע השלישי נפתח בצורה נהדרת עבור חולוניה. שמחון החל את הריצה עם סל מהיר, קליין צלף מחוץ לקשת, שמחון הוסיף נקודה מהקו ושון ג'ונס קבע יתרון שיא עם דאנק, 47:34 לנמרים. בנקודה זאת המומנטום השתנה והאורחים הגיבו בריצת 10:2 שצימקה את הפער ל-5 בלבד. שון ג'ונס שוב הטביע הפעם מאסיסט של דקוואן אבל האורחים המשיכו לצמק את הפער ואף לבצע מהפך קצת לפני תום הרבע ולהוביל בנקודה. בהתקפה האחרונה של הרבע הכדור הגיע לרועי הובר שתפר שלשה גדולה שהקפיצה את הקהל החולוני, 59:57 לחולוניה אחרי 30 דקות.

הרבע האחרון התנהל בתחילתו בנדנדה של סלים. זה החל עם 5 נקודות רצופות של ברוסינו האורח שנתן לאורחים את היתרון, פניני ודקוואן החזירו את היתרון לנמרים, הובר הוסיף עוד 2 סלים גדולים - שלשה וסל מחצי מרחק, אך האורחים המשיכו להגיב לכל סל חולוני בסל משלהם. שון ג'ונס עוד קבע 74:73 לחולוניה כ-4 דקות לסיום אבל ברוסינו האורח קבר 3 שלשות רצופות שסגרו עניין והוציאו לנמרים את הרוח מהמפרשים, 88:77 לטנריפה בסיום.

דקוואן ג'ונס סיים כקלעי המצטיין עם 19 נקודות (5-6 לשתיים, 1-4 לשלוש, 6-9 מהקו, 7 ריבאונדים), אטקינס קלע 14 (7-11 מהשדה), שון ג'ונס (4-5 מהשדה) ושמחון (3-4 מהשדה) 9 כ"א, הובר קלע 8 (3-4 מהשדה) והוסיף 4 אסיסטים ב-12 דקות בלבד, ריינולדס 7 (1-4 לשלוש) ומסר גם 10 אסיסטים (ו-6 איבודים), פניני 6 (2-9 לשלוש), קליין 5. כן שותף: הרוש.

כ-3,500 חולונים הגיעו לאולם החולוני והציגו עידוד נהדר לאורך כל שלבי המשחק, ואף נשארו למחוא כפיים ולהודות לשחקנים על המאמץ בסיום.

חולוניה נמצאת כרגע במקום הרביעי בבית בשיוויון נקודות עם פאוק סלוניקי (לה יש יתרון עלינו) ועם נאנטר (לנו יש יתרון עליה) שבמקום השלישי והחמישי בהתאמה עם 7 נצחונות ו-5 הפסדים. ב-2 המחזורים האחרונים של הבית תצא חולוניה למשחק חוץ בבון שלה סיכוי תיאורטי בלבד לסיים בין 4 הראשונות (מדורגת שישית כרגע עם מאזן שלילי (5 נצחונות ו-7 הפסדים) ובמחזור האחרון תפגוש לקרב ישיר על העלייה לשלב הבא את נאנטר הצרפתית אותה ניצחנו בחוץ ב-12 הפרש. נצחון על נאנטר יבטיח בוודאות עלייה לשלב הבא, כל תרחיש אחר תלוי בתוצאות שאר הקבוצות.

בתחילת השבוע חולון לא תשחק בליגה המקומית (המשחק מול הפועל תל אביב הוקדם ושוחק כבר) כך שהמשחק הבא של הנמרים יהיה מול טלקום בון הגרמנית ביום שלישי ה-29.1 ב-21:00 (שעון ישראל).

ב-ה-צ-ל-ח-ה!

צילומים: פיבא

bottom of page