top of page
ארכיון
תגים

צמוד צמוד: מנצחים בבית את עירוני נהריה 78:72

זה לא היה ערב גדול של כדורסל באולם בחולון. רמה לא גבוהה, הרבה עצבים, שיפוט מעורר מחלוקת, כדורים מחוץ לקשת שלא נכנסים (22%) והעדרות של שחקן מפתח (קאליף ווייאט) אך בסופו של דבר חולוניה עושה את העבודה ומנצחת את עירוני נהריה מתחתית הטבלה בתוצאה 78:72, הרבה בזכות קורי וולדן שהתעלה ברגעי המאני-טיים, סחט עבירות, קלע מהקו וסיים כקלעי המצטיין עם 21 נקודות מהן 14 ברבע האחרון.

יופי קורי!

המשחק נפתח בצורה מהוססת מעט עם סלים של קליין ודקוואן ג'ונס שאחריהם הגיעה סדרת החטאות דו צדדית. נהריה הצליחה למצוא את הטבעת רק כשהשחקן הגבוה שלה, פולאנד, הטביע פעמיים, אך אטקינס הראה שגם הוא יכול והטביע גם הוא. דקוואן ג'ונס קלע שלשה שהחלה ריצה חולונית, וולדן המשיך עם פאול-סל שהעלה ל-16:7 אך נהריה הגיבה ב-4 נקודות וצימקה את ההפרש. שלשה של הובר וסל של קליין פתחו הפרש שיא דו ספרתי (21:11) אך עד סוף הרבע נהריה חזרה שוב, 21:18 בלבד לחולוניה.

הרבע השני המשיך בריצה של האורחים למרות שלשה של פניני בתווך, שעלו ליתרון 26:24. וולדן החל ריצת 7:0 חולונית שהחזירה את היתרון לחבר'ה הטובים אך שוב המומנטום עבר צד והצפוניים מחקו את הפער. הרוש עשה מהלך באק-דור טיפוסי לקרש-סל אך סיומת של יפתח זיו האורח נתנה לאורחים את היתרון, 41:35 לנהריה במחצית.

חולוניה עלתה ברבע השלישי בדיוק כמו שצריך לעלות: עם 2 שלשות מהירות וסל שהחזיר לנמרים את היתרון. הנדנדה המשיכה כשנהריה חזרה להוביל אבל אטקינס שמר את חולוניה קרוב. החלטות שיפוט מעוררות מחלקות חיממו את האווירה, השופטים שרקו עבירות טכניות לקליין ולוולדן תוך חצי דקה והקהל שרק בוז צורם והביע מורת רוח. לקראת סוף הרבע סל של דקוואן וקליעת עונשין של הובר קבעו שיוויון אך ממש על הבאזר יפתח זיו האורח שקבע שיא עונתי מצליח לתת לאורחים יתרון קטן, 58:56 לנהריה בסוף הרבע השלישי.

בפתיחת הרבע האחרון הלחץ החל לתת את אותותיו כששתי הקבוצות התקשו לקלוע. פניני ושון ג'ונס קבעו שיוויון 60, וולדן עם 5 זריקות עונשין מוצלחות נתן יתרון 67:62 אך האורחים לא ויתרו ומיהרו להשוות. פניני קלע מהקו והוסיף שלשה, אך נהריה מיהרה להגיב אחרי כל מהלך ולהשוות שוב - שיוויון 72 כ-2 וחצי דקות לסיום. וולדן קלע סל חשוב שהחזיר את היתרון לנמרים, השחקנים בשני הצדדים הרבו להחטיא, ופחות מחצי דקה לסיום נהריה יצאה להתקפה מכרעת. יפתח זיו כמעט קלע שלשה שהייתה יכולה להחזיר את היתרון לאורחים אך הכדור קיפץ על הטבעת החוצה, וקורי וולדן המצטיין סגר סיפור עם 4 זריקות עונשין מוצלחות נוספות, 78:72 קשה בסיום.

כל מי ששיחק אמש שיחק מספר דו ספרתי של דקות וקלע: קורי וולדן סיים כאמור כקלעי והשחקן המצטיין עם 21 נקודות (15 מ-16 מהקו, 11 סחיטות עבירות) והוסיף גם 5 אס, 4 חט' ומדד 32, דקוואן ג'ונס קלע 14, דריון אטקינס היציב והיעיל רשם עוד דאבל-דאבל של 12 נקודות ו-11 ריבאונדים, פניני סיים עם 10 נקודות (2 מ-9 מחוץ לקשת), קליין 7, הרוש הובר ושמחון 4 כל אחד ושון ג'ונס שהיה מצויין במשחקים האחרונים לא בלט וסיים עם 2 בלבד.

כ-3,000 איש (כולל כמה אוהדי נהריה בודדים!) הגיעו לאולם בחולון למשחק באווירה מנומנמת שהפך לעצבני בהמשך, דחפו את הקבוצה לנצחון ברבע האחרון ויצאו שמחים בסיום.

קאליף ווייאט שנעדר עקב פציעה בברכו, אותה הברך בה נפצע בעבר, עורר חשש אצל מאמן חולוניה דן שמיר שהתייחס לכך בסיום: "הסיפור הזה משמעותי, ואנחנו צריכים להתמודד איתו, כי קאליף תורם לנו לא מעט. הוא עבר בדיקות, ועל פניו זו לא נראית פציעה חמורה מאוד, אבל זו פציעה שונה, ואין לה לוחות זמנים. גם הרופאים לא יודעים איך זה יתפתח".

על המשחק עצמו אמר שמיר: "למרות איך שזה נראה, זה ניצחון טוב עבורנו. לא קלענו מבחוץ [6 מ-27 לשלוש], למרות שהיו לנו הרבה זריקות טובות, ואני שמח שהצלחנו לנצח ביום כזה".

מצטיין המשחק קורי וולדן אמר בסיום: "זה משחק שיש לנו הרבה מה ללמוד ממנו. הם ניצלו היטב את האיבודים שלנו, ולא קלענו כל כך טוב, אבל בסוף מצאנו את הדרך לנצח. אי אפשר לקחת שום ניצחון בליגה הישראלית כמובן מאליו".

במוצאי שבת ה-5.1 בשעה 20:20 מארחים את מכבי אשדוד גם כן מהתחתית.

כולם באים!

צילומים: לירון מולדובן

bottom of page