top of page
ארכיון
תגים

אוללה: סופסוף ניצחון חוץ בליגת האלופות. 82:70 על נאנטר

במשך 6 שנים תמימות (פחות 6 ימים), מאז ניצחון החוץ על טיביליסי במסגרת היורוצ'לנג', לא ניצחה חולוניה משחק חוץ באירופה. 13 הפסדים בסך הכל. אמש יצאה חולוניה לצרפת בכדי לפגוש את נאנטר, אחת היריבות הישירות בבית ושברה את הבצורת הארוכה עם ניצחון חוץ ענק בתוצאה 82:70.

אדריכלי הנצחון היו קאליף וויאט שבערב ענק סיים עם 28 נקודות וכמה וכמה מהלכים שיכנסו לרשימת המהלכים הגדולים בליגת האלופות, ודריון אטקינס שהציג את משחקו הטוב ביותר עד כה העונה עם 22 נקודות. 50 נקודות במשותף ל-3 האמריקאים!

המשחק החל בצורה טובה עבור חולוניה עם נקודות של קליין ושלשה של ווייאט שהוסיף גם אסיטט נהדר לאטקינס. ההגנה החולונית עבדה נהדר והנמרים עלו ליתרון 7:0 מהיר אחרי 2 וחצי דקות. נאנטר שהתקשתה להיכנס בתחילה למשחק הגיבה בריצת 10:0 משלה ועלתה ליתרון ראשון כשהצהובים סגולים מרבים לאבד ולא מוצאים את הסל. שלשה נוספת של המארחים קבעה 13:7 וחייבה את שמיר לקחת פסק זמן שלאחריו קליין שבר בצורת עם נקודה בודדת מהקו. שמחון איפס את הידית וקלע מבחוץ, וויאט הוסיף עוד שלשה משלו וחולון עלתה שוב ליתרון - 14:13. הצרפתים הגיבו בשלשה משלהם, קליין הראה שגם הוא יכול לקלוע מבחוץ והיתרון עבר מצד לצד. קצת לפני סוף הרבע שמחון קלע שלשה נוספת והרבע הראשון מסתיים ביתרון חולוני מינימלי, 20:19.

בתחילת הרבע השני שון ג'ונס עלה על הלוח ופניני קלע סל קל משני מהלכים קבוצתיים נהדרים, וויאט נשלח ל-3 זריקות מהקו שהעלו את הנמרים ל-26:19 כשבמקביל המארחים לקחו פסק זמן. נאנטר סיפקה כמה החטאות מסמרות שיער ולא קלעה במשך קרוב ל-5 דקות, פניני קלע שלשה גדולה שהעלתה את הנמרים ליתרון דו ספרתי ראשון (29:19) והקבוצות ירדו לפסק זמן. שון ג'ונס המשיך את הריצה החולונית עם דאנק אימתני שקבע 31:19, אך אחרי קצת יותר מ-5 דקות המארחים סוף סוף קלעו נקודות ראשונות ברבע ויצאו לריצה משלהם שצימקה את הפער ל-5 בלבד (31:26). אטקינס עצר את הריצה עם סל חשוב מהצבע, קליין הוסיף אחד נוסף וקאליף וויאט חיבר חטיפה לסל גדול והחזיר את הפער לדו ספרתי - 37:26. שניות לפני תום המחצית שלומי הרוש קלע שלשה ענקית שקבעה את תוצאת המחצית הראשונה, 40:27 לנמרים.

הרבע השלישי נפתח עם שלשה של וויאט שקבעה יתרון 15 אך נענתה בשלשה בצד השני. אטקינס תיקן החטאה של עצמו מול סל ריק והוסיף סל נוסף מאסיסט של וויאט שקבעו יתרון 47:32. המארחים צימקו עם שלשה, וויאט הגיב בשלשה פסיכית עם קשת מטורפת אך נאנטר לא ויתרה והגיבה בעוד שלשה. אטקינס דייק מהקו פעמיים, שמחון קלע מבחוץ והעלה את החולונים ליתרון 17 ומהלך סל ועבירה של וולדן מאסיסט של פניני קבעה יתרון שיא - 60:41. קצת לפני סוף הרבע השלישי קאליף וויאט חדר עם מהלך מדהים כשהעביר את הכדור בוירטואוזיות מאחורי הגב וקבע את תוצאת הרבע השלישי - 62:44 לנמרים.

הרבע האחרון לא נפתח טוב מבחינת החולונים. המארחים רצו עם שלשה שלאחריה קיבלו מתנה מהשופטים בדמות עבירה בלתי ספורטיבית של קאליף שלא הייתה, ופתאום זה רק 10 הפרש (62:52). שמיר לקח פסק זמן אך הריצה של המארחים נמשכה עם שלשה - 7 הפרש בלבד. אטקינס שבר בצורת ונתן קצת אוויר לנשימה, וויאט קלע שלשה ענקית שהחזירה את הפער לדו ספרתי אך המארחים הגיבו עם שלשה משלהם ולא ויתרו. פניני מצא את אטקינס לאסיסט יפה, קליין עם סל חשוב על קו הבסיס קבע 71:60 כשעל השעון פחות מ-4 דקות לסיום ולמזלה של חולון הצרפתים החטיאו מהקו בלי סוף (פחות מ-40%) ולא הצליחו לצמק. מי שסגר סופית את הסיפור היה מצטיין המשחק קאליף וויאט שהמשיך את התצוגה האדירה שלו עם שלשה נוספת לאוסף, חדירה אדירה אחרי הטעיית גוף גדולה ועוד נקודות מהקו שהשלימו 7 נקודות רצופות של השחקן המוכשר, 82:70 ענק לחולוניה על נאנטר בסיום.

קאליף ווייאט סיים כאמור כשחקן המצטיין עם 28 נקודות (6-8 לשלוש, 7 אסיסטים), אטקינס במשחקו הטוב ביותר קלע 22 (9-15 מהשדה, 9 ריבאונדים), עמית שמחון קלע 9 (3-5 לשלוש), טי.ג'יי קליין 8, פניני 5 (5 אסיסטים), שון ג'ונס 4 (6 ריבאונדים), וולדן והרוש 3 כל אחד.

כמה אוהדים בודדים ליוו את חולון גם לצרפת וקיימו את האמירה "לעולם לא תצעדי לבד". כיף להם - הרוויחו ניצחון חוץ באירופה!

במוצאי שבת ה-24.11 תארח חולוניה את בני הרצליה מהתחתית, אך כולם מכירים את האמירה על חיה פצועה.

ממשיכים את המומנטום - כולם באים!

צילומים: יוסי כהן

bottom of page