top of page
ארכיון
תגים

ניצחון שלישי בבלקנית: 100:79 על עירוני נס ציונה

אז מסתבר שכל מה שהיינו צריכים כדי לחזור למסלול הנצחונות זה יריבה חלשה כמו הוד השרון. חולוניה פגשה את נס ציונה במשחק השלישי של הנמרים בליגה הבלקנית והביסה אותה ללא תנאי בתוצאה 100:79 - 21 הפרש ממש כמו במשחק הקודם. אז נכון, זה רק הליגה הבלקנית ונס ציונה הייתה בהרכב חסר במיוחד, עם 2 זרים ובלי נמרוד לוי הנהדר שנסע יחד עם גיא פניני להעלות את נבחרת ישראל ליורובאסקט (שאפו לנבחרת!), אבל המשחק היה צמוד במשך כ-3 רבעים וצריך לדעת לנצח גם משחקים כאלה ולדלג על המוקש. האורחים באו מלאי מוטיבציה והחזיקו מעמד עד הרבע האחרון, אבל עם יום שיא של 19 שלשות ב-45% של הנמרים, יהיה קשה לכל קבוצה להתמודד. בשורה התחתונה - חולוניה עם מאזן מושלם ונצחונות בהפרש ממוצע של 20 נקודות בליגה הבלקנית. קלעו 100 וציון 100.


המשחק נפתח בדיוק כמו המשחק הקודם עם שלשה של דה זאו. מיילס קלע אחת נוספת, האריס ראה והצטרף למטווח ומיילס קלע שלשה חולונית רביעית תוך פחות מ-2 דקות. דה זאו קלע סל ראשון ל-2 נקודות בדאנק וקבע 14:8 חולוני. הקצב הגבוה נרגע כששתי הקבוצות הרבו להחטיא עד שיוגב מצא את דה זאו לדאנק השני שלו. נס ציונה צימקו מעט ל-4 הפרש, אוחיון המשיך למסור אסיסטים - הפעם לג'ונסון. האריס הגדיל אחרי חטיפה, מגי נכנס, הצטרף למצעד השלשות והגדיל לפער דו ספרתי ראשון (23:12). נס ציונה הגיבה ב-3 סלים מהירים וקלים מדי, פסק זמן מלא צרחות של דדאס. בהתקפה האחרונה מגי החטיא ניסיון שלשה, 23:18 לחולוניה בסוף הרבע הראשון.


הרבע השני נפתח עם שני סלים מהירים של וורקמן בצבע. דה זאו הסתבך עם עבירה שלישית כבר בתחילת הרבע, נס ציונה צימקה ל-2 הפרש כשהזריקות של הנמרים הלכו החוצה, ג'ונסון השאיר את היתרון בחיים כשתיקן החטאה של וורקמן עם פולואו-דאנק. ההתקפה החולונית המשיכה להתקשות כשנס ציונה השוותה לשיוויון 29, האריס החזיר את היתרון עם שלשה, מיילס הכפיל את היתרון עם שלשה נוספת, פסק זמן נס ציונה.

הנמרים חזרו עם לחץ על כל המגרש שלא עבד ואפשר לאורחים סל מהיר שמיד אחר כך צימקו במתפרצת ל-2 הפרש. האריס קלע שלשה נוספת, מגי הגדיל ל-7 הפרש במתפרצת חולונית. ג'ונסון שמר את ההפרש על כנו עם סל ושלשה מהירים, שתי הקבוצות חזרו להחטיא, פסק זמן נס ציונה. האורחים צימקו עם הטבעה 8 שניות למחצית, חולון יצאה להתקפה אחרונה שלא צלחה אחרי פסק זמן של דדאס, 45:40 לחולוניה במחצית. רבע שני של נס ציונה בלי אף שריקה לעבירה (!) למרות שהיו כמה מקרים שהיו יכולים להישרק.


בפתיחת המחצית השניה נס ציונה צימקה שוב ל-2 הפרש בלבד. אוחיון עם חדירה ומיילס מחצי מרחק הגדילו את היתרון ל-6, וורקמן עשה עבירה עם סל של טל דן שצימק את ההפרש בחצי. מיילס דייק מהקו, וורקמן עשה עוד עבירה עם סל של טל דן שצימק ל-2 הפרש שוב. ג'ונסון השאיר את היתרון בחיים עם שלשה, וורקמן סיים סל נאה בחיתוך פנימה והוסיף אחר כך עוד אחד בריבאונד התקפה, מיילס סיים מתפרצת עם סל קליל מתחת לסל וריצת 7:0 חולונית, פסק זמן של האורחים.

וורקמן המשיך את היכולת הנהדרת שלו עם סל נוסף שהחזיר לפער דו ספרתי (62:51), ג'ונסון השאיר את היתרון על כנו עם סל מחצי מרחק אך עשה בצד השני עבירה עם סל של מייסי הגבוה האורח שאיתו חולוניה התקשתה להסתדר. ג'ונסון החזיר בצד השני מיד עם שלשה, אך נס ציונה שוב צימקה. וורקמן קלע סל נוסף מריבאונד התקפה, ברנדווין קלע שלשה והעלה ליתרון שיא, 72:60 לחולוניה בסוף הרבע השלישי.


ברבע האחרון באה סוף סוף הבריחה החולונית. זה התחיל לאט עם קליעת עונשין של וורקמן ושלשה של מגי שהגדילו ל-14 הפרש, פסק זמן של האורחים. בחזרה מפסק הזמן ברנדווין קלע שלשה בניסיון השלישי של חולוניה מחוץ לקשת בהתקפה הזאת לבדה. דה זאו קלע 2 שלשות רצופות והעלה את הפער לראשונה אל מעבר ל-20 הפרש (85:63) והמשחק נראה גמור. טל זך נכנס לראשונה, קלע מיד בצבע והשלים ריצת 20:3 חולונית שגמרה את הסיפור. ברנדווין קלע סל קשה בצבע, טל זך - מר נקודה לדקה אם תרצו, קלע עוד שלשה לאוסף והוסיף עוד אסיסט לשלשה נוספת של ברנדווין בתצוגת כדורסל פשוט נהדרת, 95:69 לחולוניה, פסק זמן נוסף של האורחים. נאמן צדק נכנס גם הוא לדקות הסיום וקצת לפני הסיום הספיק לעלות על הלוח עם שלשה, קליעות עונשין של ברנדווין קבעו את תוצאת המשחק העגולה למרות שדדאס העדיף שיחטיא את אחת מהזריקות ("לא אוהב 100"), 100:79 מוחץ לחולוניה בסיום.


כריס ג'ונסון המשיך את התקופה הנהדרת שלו כשסיים עם 17 נקודות (4-5 לשתיים, 3-5 לשלוש, 9 ריבאונדים), מיילס קלע 15 (3-9 לשלוש, 7 ריבאונדים), דה זאו הציג משחק שני יעיל וחכם עם 13 נקודות (3-5 לשלוש, 5 אסיסטים), וורקמן (6-8 מהשדה) וברנדוויין (3-6 לשלוש) היו שניהם נהדרים עם 13 גם כן כל אחד, האריס קלע 11 (3-7 לשלוש), מגי 8 (3-9 מהשדה, 5 אסיסטים), זך 5 (בקצת יותר מ-5 דקות), נאמן צדק 3, אוחיון 2 (1-5 מהשדה, 5 אסיסטים). טרוצקי שותף ולא קלע.

במוצאי שבת ה-5.12 רמת הקושי תעלה פלאים כשחולוניה תארח בחולון בשעה 20:00 את מכבי תל אביב בניסיון להשיג נצחון ליגה ראשון אחרי פתיחה של 3 הפסדים.

ב-ה-צ-ל-ח-ה!


תמונות: לירון מולדובן


Comments


bottom of page