top of page
ארכיון
תגים

ניצחון קשוח בהיכל 96:88 על הפועל חיפה

איזה משחק משוגע ואיכותי! הפועל חיפה החזקה הגיעה לחולון ללא שום רגשי נחיתות ובמשך 33 דקות הייתה לחלוטין במשחק ואף הובילה ברובו. חולון רדפה אחרי האורחים מהצפון בעיקר בגלל יום משוגע של החיפאים מחוץ לקשת שבתחילת רבע השלישי עמדו על 75% (!), אך הכל השתנה דווקא עם ההרחקה של דדאס לקראת סוף הרבע השלישי. חיפה אז החזיקה ביתרונה הגדול במשחק (9 נק'), דדאס התעצבן משריקה לעבירת תוקף של דה-זאו שלא הייתה ולא נבראה ועם האופי החם המפורסם שלו נכנס לפרקט והורחק. באתר ONE אף פורסם שהשופט ספי שמש שהרחיק את המאמן היווני בפעם השניה תוך חודש (קרה גם נגד גלבוע), אמר לדדאס "תחזור ליוון" - בהחלט לא ראוי אם קרה ודורש בירור. כך או כך זה הדליק את שחקני חולוניה שרצו עד לסיום המשחק בטירוף, הפכו פיגור 9 ליתרון 12 ולנצחון ענק של 96:88.

המצטיין במשחק היה ווילי וורקמן שהיה פשוט בכל מקום במגרש וקלע שיא קריירה של 21 נקודות באחוזים פנטנסטיים ומדד 29 בסה"כ. האריס סיים כקלעי המצטיין עם 22 נקודות, מגי קלע גם הוא 21. עוד גיבור של הנצחון היה גיא פניני שמרגע ההרחקה של דדאס לקח אחריות, כיוון את כולם על הפרקט ונראה פשוט נהדר וצעיר ברוחו. נצחון שמיני ברציפות - יופי של קבוצה!


המשחק נפתח עם שלשה של האריס. חיפה הפכה ל-4:3, דה-זאו קבר שלשה חולונית שניה והוסיף מהלך סל ועבירה משוגעים עם חדירה מהצד וזיוף מסירה שהעלו ל-9:4 חולוני. חיפה עשתה מהפך ועלתה ליתרון 12:9 אחרי דקות נטולות נקודות של חולון, האריס שבר את הקרח עם סל מחצי מרחק. מגי עלה על הלוח והשווה עם שלשה משוגעת עם יד על הפנים, האריס החזיר את היתרון החולוני מהקו אך חיפה שוב הפכה ועלתה ליתרו 19:16. מגי השווה עם מהלך סל ועבירה נאה, חיפה שוב עלתה ליתרון וורקמן השווה מאסיסט של בורדיון. מגי החזיר את היתרון עם נקודה מהקו, משעור החיפאי הפך שוב עם שלשה, 24:22 לחיפה בסוף הרבע הראשון.


הרבע השני נפתח כמו שהראשון הסתיים - עם שלשה של משעור. שלשה נוספת של באקלס החיפאי העלתה את האורחים ליתרון שיא של 30:22, פסק זמן של דדאס. פניני סחט עבירה ל-3 זריקות בסוף שעון וקלע את שלושתן, אך שוב משעור הגיב בשלשה. פניני המשיך להיות האיש החם כשקלע שלשה משוגעת והוסיף עוד סל בצבע בחיתוך וצימק לבדו ל-33:30, פסק זמן של אלעד חסין האקס והמאמן החיפאי. האריס קבע שיוויון 33 עם שלשה, עוד אקס - עמית שמחון החזיר את היתרון לאורחים. וורקמן השווה בהתקפה מתפרצת, אך שוב שמחון החזיר את היתרון לאורחים. מגי קבע שיוויון 38 עם שלשה, מיילס שמר על שיוויון עם סל מחצי מרחק ומגי סוף סוף העלה את חולון ליתרון לראשונה ברבע השני עם סל ועבירה. חיפה המשיכה לקלוע באחוזים משוגעים מחוץ לקשת ועלתה שוב ליתרון, פניני צימק עם שלשה והאריס קבע שוב שיוויון מהקו. נסטרנקו החיפאי קלע בצבע, האריס עם סבסוב משוגע בצבע קבע שיוויון 49. קצת לפני המחצית הקבוצות יצאו לפסק זמן, שאחריו חולוניה חטפה כדור והאריס קלע שלשה נהדרת שהעלתה את חולון ליתרון. חיפה צימקה מהקו, דדאס לקח פסק זמן 8 שניות למחצית אחריו מגי החטיא שלשה, 52:51 לחולוניה במחצית.


בפתיחת המחצית השניה הנדנדה המשיכה כשחיפה עלתה שוב ליתרון, אך מגי סחט עבירה בחדירה אגרסיבית והחזיר את היתרון לחולון מהקו. השלשות של חיפה המשיכו לצלול פנימה (9 מ-12 בשלב זה!) כשהאורחים המשיכו להפציץ בלי הכרה, וורקמן צימק אחרי כל שלשה חיפאית עם 3 סלים יפים בצבע, כולל סל ועבירה במהלך האחרון שקבע שיויון 61. חיפה הגיבה עם 5 נקודות רצופות שכללו - איך לא - עוד שלשה, מגי צימק מהקו אחרי מהלך ליהטוט נהדר. האורחים שוב הגיבו והגדילו את יתרונם ל-70:63, פסק זמן חולוניה.

בורדיון צימק עם נקודה מהקו, דדאס הורחק מהמשחק אחרי שהתעצבן על שריקה מאוד גבולית לעבירת תוקף רביעית של דה-זאו וחיפה ניצלו זאת ועלו ליתרונם הגדול במשחק (73:64). כאמור זה בדיוק מה שהנמרים היו צריכים שכן חולוניה התחילה לרוץ בטירוף מאותה נקודה ועד לסיום. זה התחיל בריצת בריצת 7:0 שכללה שלשה של האריס, נקודות של בורדיון מהקו ונקודות של וורקמן בצבע, פסק זמן של חיפה. האורחים קטעו את הריצה החולונית עם סל של נסטרנקו בצבע שקבע את תוצאת הרבע השלישי, 75:71 לחיפה.


בתחילת הרבע השלישי פניני מצא את וורקמן באסיסט משוגע בצבע. בורדיון קלע שלשה משוגעת והעלה את חולוניה ליתרון 76:75 אך רוצ'סטי החזיר את היתרון לחיפה עם שלשה. וורקמן השווה מהקו, מיילס החזיר את היתרון לחולון עם שלשה, פסק זמן של חיפה. בחזרה מפסק הזמן וורקמן חטף וקלע סל ענק והעלה את חולון ליתרון 5, פניני בסל נהדר שמר על היתרון. מגי קלע נקודה מהקו אחרי טכנית של שחקן חיפאי, מיילס סחט עבירה ל-3 זריקות, קלע 2 מהן והעלה ל-88:80 חולוני. האקס שמחון צימק מהקו פחות מ-4 דקות לסיום, מאמן חיפה חסין קיבל גם הוא טכנית מה שאפשר למגי לקלוע מהקו. הגארד המוכשר הוסיף אחר כך מהלך גדול של סל ועבירה העלה את חולוניה לראשונה לפער דו ספרתי (92:82) בדיוק ברגע הנכון. וורקמן שם את המסמר האחרון עם ריבאונד התקפה ודאנק מרשים שסידרה לו שיא קריירה, העלה את חולוניה ליתרון שיא של 12 נקודות פחות מ-2 דקות לסיום והשלים ריצת 30:9 (!) חולונית. האריס קלע מהקו קצת לפני השריקה האחרונה, 96:88 ענק לחולוניה בסיום.


האריס סיים כאמור כקלעי המצטיין עם 22 (4-7 לשלוש, 6-6 מהקו, 5 אסיסטים, 4 איבודים), וורקמן סיים כשחקן המצטיין עם שיא קריירה של 21 נקודות (9-11 מהשדה, 8 ריבאונדים), מגי קלע גם הוא 21 (5-14 מהשדה, 9-11 מהקו), פניני קלע 13 (4-6 מהשדה, 4 אסיסטים), מיילס 7 (2-8 מהשדה), בורדיון (4 אסיסטים) ודה זאו (2-6 מהשדה, 6 ריבאונדים) 6 כ"א. כן שותפו: ברנדוויין וטרוצקי.


המצטיין ווילי וורקמן אמר בסיום: "הבאתי את האנרגיה למשחק הזה, זה כרטיס הביקור שלי. יש ימים בהם הכל הולך והכדור מגיע, החברים מצאו אותי ומתוך 21 נקודות היו לי משהו כמו 10 ליי-אפים והטבעות פנויות. זה בזכות החברים שלי לקבוצה, ההגנה שלנו והתקפות המעבר שמצאו אותי ואני פשוט שמתי את הכדור בסל".


על ההתפוצצות של שחקני חולוניה אחרי ההרחקה של דדאס אמר בקריצה: "הכל חלק מהתכנית הכללית. סטף (סטפאנוס) ראה שאנחנו בפיגור 5-6 נקודות ורצה לשנות את האנרגיות במשחק, הוא אמר לעצמו "אני הולך לאבד עשתונות, לעשות הצגה, להיות מורחק והשחקנים יתפוצצו" וזה מה שקרה. כשמשהו כזה קורה אפשר לקחת את זה לאחד משני כיוונים: או שאתה נותן לזה להכריע אותך או שמשתמשים בזה בשביל מוטיבציה. אני גאה מאוד בחברים שלי לקבוצה שניצלו את זה בשביל לקבל מוטיבציה להמשיך ללחוץ ולנצח".


על ההתפוצצות שלו, שיא הקריירה ולמה זה קרה: "אני לא באמת יודע למה זה קרה, לא ראיתי את זה בא. אני לא אומר את זה בגלל שאני פוליטיקלי קורקט, הלוואי והייתי יכול לתת לך כותרת".


על גיא פניני וההתנהלות שלו אחרי הרחקת דדאס: "לא רוצה להגיד שגיא לקח על עצמו יותר אחרי ההרחקה כי זה פשוט מי שהוא. אנחנו לא רוצים שהוא ישתנה, אנחנו רוצים שהוא יהיה גיא פניני כל הזמן. הוא כל הזמן סוג של מאמן אותנו ושם אותנו במקום הנכון במגרש, הוא מוח הכדורסל הכי מבריק שאי פעם שיחקתי איתו אז אם הוא שם אותי בנקודה מסויימת במגרש, אני מבין ששם אני צריך להיות".


לקראת גמר גביע ווינר בשבת והאם הנצחון מול חיפה זה הצהרת כוונות אמר: "זה עוד משחק, רצינו לנצח. תמיד טוב לבוא למשחק גדול עם מומנטום טוב אבל לא יודע אם זה הצהרת כוונות, אני פשוט שמח שהשגנו את הנצחון".


מאמן חולוניה המורחק סטפאנוס דדאס אמר בסיום על התקרית: "אני מעדיף שתשאלו את השופט, הוא יודע מה קרה לא רק עכשיו אלא עוד מהמשחק נגד גליל לפני חודש. אני לא רוצה להרחיב על זה יותר מדי, השחקנים שלי עשו מאמץ מדהים ולא משנה אם היינו מנצחים או מפסידים, הם התאמצו מאוד אחרי שהרחיקו אותי אז אני מקווה שגרמתי להם להתעצבן ולהרגיש יותר אחריות ואולי זה אפילו היה טוב שהרחיקו אותי הפעם".

על טענתו לגזענות אמר: "לא צריך להיות פרופסור כדי להבין למה התכוונתי, אני מדבר על זה היחס למישהו זר שבא מבחוץ. לא באתי על דעת עצמי, הקבוצה הביאה אותי והחתימה אותי שוב ואף אחד לא יכול להתייחס אלי בחוסר כבוד. לא משנה אם אני מיוון או מישראל, זה ספורט בינלאומי ולאף אחד לא צריך להיות הכוח, בגלל שיש לו משרוקית, לתקוף בגזענות".

עוד הוסיף: "אני אוהב את ישראל, אני מכבד את המדינה, המשפחה שלי כאן, אני נהנה פה ואוהב את התקיפות קצת, את הבדיחות בטוויטר, אני אוהב את העיתונאים ואני אוהב הכל, אבל את זה אף אחד לא יכול להגיד לי, לא אסכים לזה, אף אחד לא יגיד לי ‘תחזור ליוון, לך בחזרה לאתונה’. בעיקרון אני מסלוניקי, אני לא רוצה להתלונן יותר מדי, זה בוודאות זה יותר סקסי, אבל אני לא רוצה לגזול מהמאמץ של הבחורים ולהתרכז בזה".


על משחק השיא של וורקמן: "ציפיתי שווילי ישחק מצויין כי ג'ונסון נח בחוץ והוא היה השחקן החותך העיקרי שלנו במשחק, הוא מתגלגל לסל והשתמשנו בו בצורה נכונה. כולם התפזרו במגרש, הוא חתך והיה האיש הנכון בצבע לשבור את הגנת היריבה. כריס לא שיחק, אז לווילי היה יותר מרווח ויותר דקות לעשות את המהלכים שלו. זה לא מפתיע אותנו כי הוא עושה מהלכים כאלה גם באימונים ובדקות מסויימות במשחקים נוספים אבל היום הייתה לו ההזדמנות להוכיח שהוא שחקן-על בליגה הישראלית".


על גיא פניני אמר: "בלתי יאומן. הוא קלע 13 נקודות, אני לא מבין איך. כולם מסתכלים על הקליעה שלו ואומרי שאם הוא קולע אז זה בסדר ואם לא אז הוא לא יכול לעשות כלום, אבל הוא עושה המון: הלחץ שהוא עושה, איך שהוא מעמיד את שאר חברי הקבוצה במיקום הנכון - בגלל שאוחיון לא משחק הוא סוג-של הרכז היחיד על המגרש. לא בטיפול בכדור אבל בהכוונה ונתינת הוראות לשחקנים וזה עוזר לי מאוד".


על גמר גביע ווינר בשבת מול מכבי תל אביב: "בשבילי זה כבוד גדול שאני מתחרה על תואר מול מאמן מכבי ת"א שלקח אותי מכפר קטן ביוון ולקח אותי לפאוק סלוניקי כשהייתי בגיל 19. עבדנו יחד, הוא היה המנטור שלי ועכשיו אנחנו נפגשים במאבק על תואר במדינה מדהימה וליגה מדהימה עבורי. אני גאה ואני חושב שהוא גם צריך להיות גאה כי הוא בחר אותי בגיל כל כך צעיר למסלול הקריירה הזה. אין יתרון לאף קבוצה לקראת גמר גביע ווינר, היתרון שלנו הוא שבגביע זה נוק אאוט וזו תחרות של האנדרדוג. כולם יודעים שמכבי הפסידה לנו בליגה, אבל ברור שהם יבואו רציניים יותר לגמר גביע ווינר, אבל אני אכין את הקבוצה שלי בהתאם. הם טובים יותר ביורוליג לאחרונה ונצטרך להתכונן כמו שצריך מנטלית אם אנחנו רוצים לנצח ונראה מה יהיה".


על המטרות בהמשך העונה אמר: "כמו שאמרתי לפני תחילת העונה, המטרה של חולון היא להגיע לפיינל פור בכל המפעלים, אולי למעט ליגת האלופות שזה יהיה קצת קשוח מדי אבל אנחנו נילחם בכל מקרה. אבל בכל שאר התחרויות אנחנו מכוונים להגיע לפיינל פור, בגביע, בליגה, בגביע ווינר ובליגה הבלקנית. חולון היא קבוצה שצריכה להיאבק על תארים ולשם כך לשם אנחנו צריכים לכוון. יש לנו יריבות טובות שאנחנו מכירים טוב מאוד ומכירות אותנו. יש לנו כמה ימים להתכונן לנסות להניף גביע ראשון, זה חולון וננסה להשיג זאת".


במוצאי שבת ה-26.12 בשעה 21:00 בהיכל הדרייב אין יערך הגמר הראשון של העונה, מאבק על תואר ראשון בו חולוניה מעולם לא זכתה, גמר גביע ווינר.


האוהדים מתכוונים להגיע לפני המשחק ולהטריף את השחקנים.

ב-ה-צ-ל-ח-ה!
Comments


bottom of page