top of page
ארכיון
תגים

ניצחון מתוק סגול על מכבי ת"א 79:76 בהיכל הטוטו

ככה משיגים נצחון ראשון בליגה - בסטייל! הפועל "יונט קרדיט" חולון הגיעה אמש עם קוף על הגב בדמות 3 הפסדים מ-3 משחקים בליגה, למשחק מול מכבי תל אביב החזקה אך העייפה (שיחקה בחמישי ביורוליג), ובמשחק לחימה פשוט נהדר השיגה נצחון בכורה צמוד בתוצאה 79:76. ההגנה החולונית נראתה פשוט נהדר לאורך כל המשחק ועצרה את מכבי על 76 נקודות בלבד. בהתקפה, למרות יום סולידי ולא יוצא דופן מחוץ לקשת של 11 שלשות ב-34% ויום לא גדול מהקו (76%), הנמרים עושים את זה בגדול. בריבאונד נרשם שיוויון בין הקבוצות (32 לכל אחת) כשחולון לקחה לא פחות מ-13 ריבאונד בהתקפה מול הגבוהים של מכבי.

מי שהביא לשינוי הגדול בנוכחות החולונית בצבע והיה מגיבורי הנצחון כשקלע שלשה גדולה במאני-טיים וגם את קליעות העונשין שסגרו את הסיפור, הוא הזר הבלגי החדש מקסים זה זאו שרשם בכורה נהדרת של 15 נקודות ומשחק הקרבה - בינגו של דדאס! סי.ג'יי האריס, עוד גיבור הנצחון, הוכיח גם כן איזה שחקן נהדר הוא כשקלע 26 וסיים כמצטיין במשחק.

זה בדיוק הנצחון שהיינו צריכים כדי לצאת לדרך חדשה!


המשחק נפתח עם סל של ג'ונסון במתפרצת אחרי חטיפה. וורקמן קלע אחת מהקו, דה זאו לקח את הריבאונד מה שאפשר לוורקמן למסור אסיסט לסל קל של ג'ונסון. מיילס העלה ל-7:3 בסל קשה מקו הבסיס בסוף שעון אך האורחים הגיבו בשלשה מהירה. דה זאו הגיב בשלשה אחרי ריבאונד התקפה נוסף של הנמרים. האריס דייק פעמיים מהקו וקבע 12:6 חולוני, מכבי הגיבה בעוד שלשה. האריס החזיר שלשה מיד בצד השני, חטיפה של מיילס הביאה לעבירה בלתי ספורטיבית של ווילברקין על ג'ונסון - שדייק פעמיים מהקו ואחר כך המשיך את הפתיחה המצויינת שלו כשקלע מריבאונד התקפה וקבע יתרון דו ספרתי חולוני ראשון, 19:9. וורקמן לקח ריבאונד התקפה נוסף ומסר לשלשה של מיילס שקבעה 22:11 לנמרים, פסק זמן מכבי.

ההגנה החולונית המשיכה להראות מצויין גם בחזרה מפסק הזמן עם חטיפה של דה זאו אך ג'ונסון החטיא ניסיון שלשה. דה זאו תיקן החטאה של וורקמן עם ריבאונד התקפה, האריס קלע סל נהדר עם עבירה והעלה ל-27:14. האריס דייק פעם אחת מהקו, מכבי צמקה מעט עד סוף הרבע, 28:18 חולוניה בסוף הרבע הראשון.


בתחילת הרבע השני האורחים קלעו שני סלים מהירים, מה שגרם לדדאס לקחת פסק זמן. פניני חזר מפסק הזמן עם שלשה חשובה, דה זאו סחט עבירה ודייק מהקו תוך כדי שהעיף על הפרקט 2 שחקני מגן של מכבי (כמה כוח!) וקבע 33:22. בלייזר האורח צימק עם 5 נקודות רצופות, דה זאו החזיר שלשה מהירה. מכבי קלעו 2 שלשות והקטינו ל-3 הפרש בלבד, בורדיון קלע שלשה גדולה בצד השני. בלייזר צימק ל-4 הפרש עם האלי-הופ, פסק זמן חולוניה.

האריס קלע שלשה אחרי ריבאונד התקפה, ההתקפה החולונית נראתה נהדר כשמסרה שוב ושוב בהתקפה שהסתיימה בפאול על ג'ונסון, פסק זמן מכבי. כריס דייק פעם אחת מהקו וקבע 8 הפרש חולוני (43:35), האורחים צימקו עם 2 סלים מהירים, האריס קלע 2 סלים חשובים בצד השני שהחזירו את ההפרש ל-8, 47:39 לחולוניה במחצית.


בפתיחת המחצית השניה הקצב נרגע מעט כשתי הקבוצות החטיאו בשני הצדדים. כוכב מכבי ווילברקין הסתבך עם עבירה רביעית בשלב מוקדם וירד לספסל, וורקמן קלע נקודה ראשונה במחצית מהקו. האריס קלע שלשה והחזיר את היתרון החולוני לדו ספרתי (51:41), וורקמן תיקן החטאה של כריס עם דאנק בריבאונד התקפה וצעקת קרב תוך כדי. האורחים הקטינו עם שלשה, האריס החזיר בצד השני שלשה קשה עם יד על הפנים. וורקמן עשה עבירה עם סל של בריאנט האורח וההפרש קטן ל-5 (56:51), ג'ונסון דייק פעם אחת מהקו, מכבי צימקו להפרש נקודה בלבד. בורדיון דייק פעמיים מהקו, פניני קלע מהקו רק אחת, מכבי צימקה שוב קצת לפני סוף הרבע, 60:58 לחולוני בסוף הרבע השלישי.


בפתיחת הרבע האחרון האורחים השוו את התוצאה והמשחק הפך למבולגן בשני הצדדים. דדאס לקח פסק זמן אחריו חולון חזרה עם ניסיון שלשה של פניני שהלך החוצה, ובצד השני שלשה חופשית לחלוטין של מכבי קבעה פיגור ראשון של הנמרים במשחק (63:60). פניני סחט עבירה ל-3 זריקות עונשין וקלע 2, השופטים שרקו עבירת תוקף אחת מיני רבות לרעת חולוניה. מיילס קבע שיוויון 65 עם שלשה חשובה כ-6 דקות סיום, האריס סיים מתפרצת אחרי חטיפה והחזיר את היתרון לחולון, פסק זמן מכבי.

האורחים השוו מהקו, בורדיון החזיר את היתרון עם סל עם הרבה מזל, האורחים השוו שוב מהקו כ-4 וחצי דקות לסיום. ההתקפה החולונית נראתה מבולבלת עם איבודים מיותרים, ז'יז'יץ האורח החזיר את היתרון לאורחים עם קליעה אחת מהקו. ג'ונסון במהלך גדול של סל ועבירה החזיר את היתרון לנמרים פחות מ-3 דקות לסיום, ווילברקין האורח השווה מהקו, פסק זמן של דדאס פחות מ-2 דקות לסיום כשלוח התוצאות הראה שיוויון 72.

חולון חזרה להתקפה קריטית בה סחט בורדיון עבירה חמישית של ווילברקין ומיד אחר כך דה זאו קלע שלשה ע-נ-ק-י-ת והעלה ל-3 הפרש, פסק זמן של מכבי, דקה ו-20 שניות לסיום. קלויארו האורח צימק עם סל מהיר, האריס החטיא בהתקפה חולונית קריטית אך גם קלויארו האורח החטיא בצד השני. האריס נשלח לקו כ-19 שניות לסיום ודייק פעמיים, 3 הפרש חולוניה, פסק זמן של מכבי.

האורחים יצאו להתקפה אחרונה קריטית בה בורדיון חטף בצורה גדולה, דה זאו נשלח לקו עם 8 שניות לסיום, קלע פעמיים וסגר עניין. מכבי צימקה עם סל כשניה לסיום, דדאס לקח משום מה פסק זמן אחריו לא קרה הרבה, בסיום 79:76 לחולוניה - נצחון בכורה ענק ראשון בליגה!


האריס סיים כאמור כמצטיין כשקלע 26 באחוזים טובים מכל הטווחים (4-7 לשתיים ולשלוש, 6-7 מהקו), דה זאו הנהדר סיים עם 15 (3-6 לשלוש, 4 ריב' , 4 איבודים), ג'ונסון קלע 13 (4-6 לשתיים, 0-4 לשלוש, 5-7 מהקו, 3 חטיפות, 5 ריב'), מיילס 8 (3-9 מהשדה, 4 ריב'), בורדיון 7 (4 חטיפות), פניני 6, וורקמן 4 (5 ריב'). כן שותפו: אוחיון וטרוצקי.

טיירוס מגי לא נרשם בסגל כחלק מהרוטציה בין השחקנים הזרים והמגבלה לרישום 4 זרים מתוך ה-5 בכל משחק.


מאמן חולוניה סטפאנוס דדאס אמר בסיום: "זה ניצחון חשוב מאוד כי הוא יגרום לזה שנבוא הרבה יותר רגועים לחיפה במחזור הבא. אם היינו מפסידים היום ובאים למשחק הבא ב-4:0 היינו הרבה יותר לחוצים. זה ייתן לנו ולי הרבה ביטחון".

על מקסים דה זאו אמר: ״מקס היה נהדר. 15 נקודות ממנו זה תרומה מדהימה. הוא גבוה אירופאי קלאסי, זהו סגנון הגבוהים שאני אוהב. הוא לא שחקן של לתפוס ולזרוק, הוא מתאים לפילוסופיה שלי. אני מרוצה ממנו אבל לא מופתע. ניסיתי להביא אותו בזמנו לטורקיה, זו הפעם השלישית שאני מנסה להביא אותו ואני שמח שזה הצליח".

עוד הוסיף: "היינו 15 ימים עם הגב לקיר, זה לא היה קל״, סיכם דדאס. ״אני גאה בקבוצה שלי ובאיך שהתמודדנו עם התקופה הקשה. אני בטוח שאנחנו נגיע למקומות שאנחנו רוצים. זה הניצחון השמיני הרשמי שלנו בכל המסגרות, משהו עובד פה".


המצטיין במשחק, סי.ג'יי האריס פירגן גם כן לחבר החדש דה זאו: "מקסים היה ענק עבורנו. הוא מרווח את המגרש, יודע מתי לזרוק ומתי למסור. הוא פשוט יודע איך לשחק כדורסל, וזה מרגיש כאילו הוא איתנו לפחות חודשיים. זה לא קל להיכנס ככה לתוך הקבוצה, כשאני הגעתי לקבוצות בעבר במהלך העונה לקח לי הרבה יותר משבוע להיכנס לעניינים".


על המשחק עצמו אמר האריס: "בלי טיירוס, ידעתי שאני אצטרך לשלוט במשחק ולהיות יותר דומיננטי״, אמר הגארד. ״כולם ראו שהתקשנו בליגה עד עכשיו, אבל אנחנו מתאמנים חזק מאוד לאחרונה, וזה נחמד לראות את העבודה מתורגמת לניצחון. אנחנו חוזרים לאט לאט לכושר שהיינו בו בתחילת העונה".


ביום רביעי ה-9.12 בשעה 19:00 מארחים את מכבי חיפה במסגרת המשחק החמישי (מחזור 7) בליגה.

ב-ה-צ-ל-ח-ה!
Kommentare


bottom of page