top of page
ארכיון
תגים

ניצחון חוץ ראשון העונה, 84:71 על הפועל חיפה באולם רוממה

גבירותיי ורבותיי - קווין הרווי! שחקן הרכש החדש שנמצא בקושי שבוע בחולוניה, שיפר את ה"שיא" שלו של 21 נקודות במשחק ההפסד להרצליה וקלע הפעם 22 נקודות שעזרו להוביל את הנמרים לנצחון החוץ הראשון העונה, 84:71 על הפועל חיפה. תוצאת הסיום לא מספרת את סיפור המשחק כולו: חולוניה הובילה לאורך כמעט כל המשחק, עם לא מעט עליות וגם ירידות. ברבע השני ברחו הנמרים ל-17 הפרש, יתרון אותו איבדו כמעט לחלוטין ברבע השלישי שעד המארחים צימקו ל-4 הפרש, לא לפני שהנמרים ברחו שוב, הפעם ל-20 הפרש וסגרו סיפור.


מלבד הרווי הצטיינו גם קרופורד וארצי שנראו פשוט נהדר. יופי נמרים! בצד הפחות שמח, האריס וסמית' ממשיכים להיעדר עקב פציעה, ואליהם הצטרף דאוסון שנפצע ברבע השני בשריר הירך האחורי ולא חזר. החלמה מהירה!


המשחק נפתח בקצב איטי עם הרבה איבודים והחטאות בשני הצדדים. הרווי פתח את המשחק עם שלשה שאותתה על הבאות, קרופורד קלע יפה בסיבוב והעלה ל-5:2. הרווי הטביע, ברנס דייק מהקו והעלה ל-9:4. דאוסון סחט עבירה בלתי ספורטיבית וקלע אחת מהקו, ברנס קלע מחצי מרחק והעלה ל-12:6. חיפה צימקה לנקודה הפרש אך חנוכי לקח ריבאונד התקפה נהדר וקלע בצבע. שלשה שניה של עמית גרשון החיפאי קבעה שיוויון 14, ארצי עלה על הלוח כשקלע שלשה בצד השני והחזיר את היתרון. מוסקוביץ' החיפאי המשיך את דו קרב השלשות והשווה שוב, 17:17 אחרי 10 דקות של כדורסל.


בתחילת הרבע השני הרווי סחט עבירה ודייק מהקו. דאוסון החזיר את היתרון בחדירה נאה, ארצי דייק מהקו ושחר עמיר עלה גם הוא על הלוח עם שלשה שהגדילה ליתרון 5 (26:21), פסק זמן של חיפה. חיפה חזרה מפסק הזמן עם איבוד שאותו ניצלה חולון להתקפה מתפרצת שהסתיימה בסל של דאוסון עם עבירה אך גם עם פציעה של שון שיצא ולא חזר לשחק. ארצי קלע מריבאונד התקפה והעלה את חולון ליתרון דו ספרתי, ואחר כך קלע שלשה גדולה שהגדילה עוד את היתרון. ואנווין קלע גם הוא שלשה, העלה את הנמרים ליתרון 16 אחרי ריצת 16:0 מדהימה ושלח את חיפה וגודס לפסק זמן נוסף. המארחים קטעו את הריצה החולונית עם נקודות מהקו אך הרווי המשיך לשדר עסקים כרגיל עם שלשה. חיפה צימקה מעט ל-15 הפרש, שרפי לקח פסק זמן אך שלשה נוספת של חיפה צימקה ל-12 הפרש בלבד, 40:28 לחולוניה במחצית. היה יכול להיות יותר.


המחצית השניה נפתחה עם שלשה של שמחון החיפאי שהורידה לפער חד ספרתי. קרופורד דייק מהקו והגדיל חזרה זמנית אך חיפה הגיבה בעוד שלשה. הרווי קלע שלשה משלו אך בצד השני עבירה של חנוכי עם סל של חיפה ואיבוד לא אופייני של משגב הביאו להורדת ההפרש ל-7 נקודות בלבד, פסק זמן חולוני. שלשה של חיפה המשיכה את המומנטום של המארחים והקטינה ל-4 הפרש. דאנק של הרווי הוריד מעט מהלחץ ושינה את המומנטום, חנוכי קלע שלשה נהדרת והרווי קלע אחת נוספת והגדיל חזרה ליתרון דו ספרתי (53:43). ארצי קלע בצבע והמשיך את הריצה החולונית מה שהביא לפסק זמן של חיפה. המארחים צימקו את ההפרש עם שני סלים מהירים בזמן שההתקפה של הנמרים נתקעה. הרווי קלע סל גדול וקשה בסוף שעון, קרופורד קלע שלשה נהדרת והוסיף עוד אחת לפני סוף הרבע השלישי, 63:50 לנמרים אחרי 30 דקות של כדורסל.


קרופורד פתח את הרבע האחרון בצורה מדהימה עם מהלך מטורף של סל ועבירה והוסיף אחר כך עוד שלשה. ארצי קלע סל נהדר עם עבירה והעלה ל-20 הפרש (71:51) עגול ויפה שהכניס סופית ורשמית את המשחק לגארבג' טיים. חיפה צימקה מעט, עמיר הגיב בשלשה, המארחים המשיכו להילחם וצימקו ל-14 הפרש, אך הרווי הגיב עם סל מחצי מרחק וקרופורד קלע עוד שלשה - וזה שוב 19 הפרש. עד לסיום ברנס קלע שלשה ועמיר קלע בצבע לפני שחיפה צימקה מעט, 84:71 לנמרים.


הרווי קלע כאמור 22 נקודות ועשה זאת באחוזים מצויינים (4-6 לשתיים ולשלוש), קרופורד קלע 19 נק' גם כן באחוזים מצויינים (4-7 לשלוש, 3-3 מהקו), ארצי קלע 14 (3-5 לשתיים, 2-3 לשלוש ומהקו, 6 ריבאונדים), שחר עמיר במשחק נהדר קלע 8 נקודות (3-5 מהשדה), ברנס קלע 7 (2-7 מהשדה, 5 אסיסטים), דאוסון 6 לפני שנפצע, חנוכי 5, ואנוויין 3 (1-6 מהשדה, 4 חטיפות). משגב לא קלע (0-4 מהשדה) אך רשם 6 אסיסטים, 3 חטיפות אבל גם 5 איבודים. סנקר, אלטשולר ואוסלקה שותפו גם כן ולא הספיקו לקלוע.


האחים הסגולים בחרו שלא להגיע לחיפה זכר לאירועי המשחק בהרצליה. כבוד לעשרות האוהדים שכן הגיעו.


כוכב הנצחון קווין הרווי אמר בסיום: "אני מרגיש בר מזל, הגעתי למועדון נהדר ואני כבר מרגיש בבית. הצלחתי היום בזכות חבריי לקבוצה, שיחקנו בצורה נכונה והקארמה פעלה לטובתנו. עדיין לא השתלבתי ואני עוד לא מכיר את המהלכים, אבל אני יודע לשחק בעולם, שיחקתי ברחבי העולם ועכשיו אני עושה זאת כאן בישראל".


על התפקיד שלו בקבוצה אמר: "זאת שאלה טובה. ג'סטין עכשיו פצוע אבל כשיחזור יהיה מעניין לראות איך נוכל להתמודד עם הקבוצות הכי טובות בישראל. מה שעזר לי לבוא לישראל זה שאני סומך על הסוכן שלי, הוא נתן לי את האופציה הזאת ואמר שזאת אופציה נהדרת, שאלתי חברים ואנשים ששיחקו כאן לפני כמה שנים ואמרו לי שזה מקום נהדר לשחק בו אז זאת הייתה החלטה קלה. אני נרגש ומחכה לרגע שג'סטין יחזור, אני הוא ושאר הקבוצה נוכל להציג פה כמה משחקים טובים יחד. מאוד נחמד לי בישראל, אני גר ליד חוף הים, האוכל טוב ואנשים מעניקים לי קבלת פנים חמה,.


מאמן חולוניה עמית שרף אמר בסיום: "מה שעבד לנו היום זה שקיבלנו היום מהספסל המון - אולי לא מבחינת נקודות, אבל כשהאנס ושחר עולים מהספסל ונותנים תפוקה ואנרגיות מבחינה הגנתית, ורואים את זה במדד הפלוס-מינוס, אז ניב וקווין יכלו לנוח יותר וככה הצלחנו לייצר רצף של דקות סבירות".


על קווין הרווי אמר: "אני לוקח קודם כל את החיבור שלו והשקט. נקודות - ידענו כולנו שהוא יכול לעשות, אבל יש פה משהו מעבר, חיבור לקבוצה. זה לא יהיה פשוט, אנחנו מלמדים אותו לאט לאט ומוותרים על דברים מסויימים בהתקפה כי הוא משחק הרבה דקות והוא לא יכול לדעת את כל החומר שלמדנו 4 חודשים ועבדנו עליו. אנחנו מוותרים על דברים מסויימים אבל הוא מכפה על זה בדברים שאין לנו, כמו לשים את הכדור בסל כשההתקפה תקועה שזה דבר חשוב, או לרווח את המשחק ולתת עוד ספייסינג לחדירות. הפועל תל אביב מגיעה בשבת, לא יהיה פשוט, יהיה משחק חדש ואגרסיבי ונקווה שהרווי ימשיך ככה".


על ברנס אמר: "אי אפשר להגיד עדיין שהוא לא הציוות המתאים להפועל חולון, זאת פעם ראשונה שהוא ברמה הזאת. היום הוא נתן לנו יותר אבל כן - כשמביאים גארד זר אז הוא צריך לקבל יותר נקודות, יותר החלטות, אבל בריצות שלנו היום הוא היה שם בשבילנו ונתן עבודה טובה. בכל זאת אנחנו כל הזמן בודקים את עצמנו ורואים איך אנחנו יכולים להשתפר גם במציאות כלכלית לא פשוטה. אם נראה שיש לנו סיטואציה ואנחנו יכולים אז אולי יהיו שינויים, אבל היום קיבלתי מברנס דברים הרבה יותר טובים לעומת משחקים טובים ונקווה שביום שבת נראה את זה גם כי סי.ג'יי כנראה לא יוכל לשחק גם כן".


על שוק השחקנים בכללותו אמר: "הפועל חולון תמיד בשוק עד מועד ההעברות האחרון. שנה שעברה הבאנו את ארצי בחודש אפריל, תמיד אנחנו בודקים, בטח כשהפסדנו 3 משחקים רצוף, אבל כל הזמן בודקים. ועדיין אני מאמין בדיאנדרה, ביום שבת הוא ישחק. בפגרה יש זמן להחליט, לראות מה המצב הכלכלי שהוא לא מצב פשוט: הכספים שמשרד הספורט הבטיח עדיין לא נכנסו כמו שהובטחו ואנחנו מוציאים מעל למיליון שקל על טיסות. המציאות הכלכלית היא לא הכי פשוטה ועדיין אנחנו מסתכלים על השוק כל הזמן ורואים איך אנחנו יכולים להשתפר. אבל אני לא לבד בזה, יש את גוני שהוא העוזר הכי טוב בליגה - זה ברור, ויש את רועי דבורה וניר אורון שאיתי כל הזמן. הקרדיט להבאתו של קווין הוא לרועי דבורה, שהוא היה על זה וראה את זה. הסוכן של קווין הוא גם הסוכן של סי.ג'יי, והחברות שלו עם רועי והידיעה שלו מה זה הפועל חולון עזרו לנו מאוד להביא אותו - שחקן כזה במצב הזה, אז זה שיחוק שלו. אז אני לא לבד ויש לי את העבודה הכי טובה בעולם אפילו שהיא קשה ומייגעת לפעמים, אבל סך הכל אני מסתדר".


במוצאי שבת ה-17.2 זה כבר יהיה רבה יותר קשה: חולוניה תארח את מובילת הליגה הפועל תל אביב בשעה 19:20 למשחק חם חם חם.


צילומים: מאור אלקסלסי
Comments


bottom of page