top of page
ארכיון
תגים

הפסד חמוץ בבית 88:81 מול גלבוע גליל

הפועל חולון עייפה, הפועל חולון פצועה, הפועל חולון עם רוטציה קצרה - את זה ידעו כולם עוד לפני המשחק אמש מול גלבוע/גליל.

מה שלא היה ידוע זה שהאוול נפצע (נפיחות ברגל) לפני המשחק פציעה שעלולה להיות קשה ולהשבית אותו תקופה ארוכה, ו-ווילי וורקמן הצטרף אליו שניות מפתיחת המשחק ונפצע גם הוא, מה שהשאיר מעשית רוטציה של 7 שחקנים בלבד. זה כבר היה יותר מדי בשביל שחקני חולון הסחוטים שהפסידו 88:81 מול גלבוע/גליל הלוהטת שפתחה את הליגה עם ארבעה נצחונות. חולון מצידה תתרכז בליגת האלופות האירופאית ותנסה להשיג נצחון בכורה בליגה במקום אחר.

נקודות האור היה פרדריק בורדיון שסיפק שיא קריירה של 21 נקודות וטרוצקי שעשה כמה פעולות יפות, חבל שזה לא הספיק.


מיד בתחילת המשחק כאמור וורקמן דרך לא טוב על הרגל, נפצע אחרי שניות מעטות ולא חזר עד סוף המשחק - עוד חבר במסדר הפצועים החולוני הבלתי נגמר. בורדיון אותת על הבאות וקלע נקודות ראשונות עם שלשה שקבעה 3:2. טורצקי פתח במקום האוול הפצוע בצורה נפלאה עם ריבאונד התקפה, סל ועבירה שהעלו ל-6:5 חולוני. טרוצקי קלע פעם אחת מהקו, האריס סיים מתפרצת עם סל קל אחרי חטיפה ושוב טרוצקי דייק מהקו (4 מ-5 מהקו!) עלה ל-6 נקודות וקבע יתרון חולוני. גלבוע הגיבה בכל פעם והפכה, פניני וג'ונסון השוו. הרוש וג'ונסון החזירו את היתרון לחולון, מגי הגדיל בחדירה נהדרת, גלבוע צימקו מהקו ויפתח זיו האורח קלע ממש עם הבאזר כדי לתת לאורחים יתרון 22:21 בסוף הרבע הראשון.


הרבע השני החל לא טוב מבחינת חולוניה כשהאורחים פתחו בריצת 6:0 ברבע. פסק זמן של דדאס לא שינה את המומנטום כשגלבוע המשיכה להגדיל את היתרון והכדורים של חולוניה המשיכו ללכת החוצה שוב ושוב. גלבוע עלתה ל-37:21 והשלימה ריצת 19:0 מסוף הרבע הראשון (!), כשהנמרים לא קלעו אף לא נקודה אחת לרפואה ברבע, פסק זמן נוסף של דדאס. ג'ונסון קלע סוף סוף סל ראשון צהוב-סגול 5 דקות אל תוך הרבע השני, מגי קלע סל קשה בצבע, ג'ונסון המשיך לצמק (37:27), פסק זמן של האורחים.

ג'ונסון המשיך את מצעד ההחטאות החולוני ברבע, מיילס חסם בצורה מרשימה והאריס צימק לחד ספרתי עם עבירה מסוכנת של יפתח זיו שלא נשרקה, אך ג'ונסון מחה על אי השריקה וקיבל טכנית. למרבה המזל האריס לא נפגע וצימק עם סל מחצי מרחק (39:31), ג'ונסון ומגי הסתבכו עם עבירה שלישית כל אחד וירדו לספסל. גלבוע הגדילה את ההפרש, בורדיון צימק עם שלשה וקבע את תוצאת המחצית, 44:34 לאורחים אחרי 20 דקות.

2 מ-14 לחולון מחוץ לקשת במחצית הראשונה, שתי השלשות של בורדיון.


בפתיחת המחצית השניה מצעד ההחטאות החולוני המשיך כשגלבוע שוב מגדילה את היתרון שלה. כמו ברבע השני, ג'ונסון קלע את הסל הראשון לחולוניה הפעם עם עבירה, מיילס הוסיף עוד חסימה לאוסף אך חולון המשיכה להתקשות בהתקפה. מיילס צימק וקלע שלשת בכורה במשחק, מגי קיבל את השריקה לעבירה רביעית והסתבך עוד יותר אך בורדיון צימק לפער חד ספרתי (51:42). שתי הקבוצות הרבו להחטיא משני הצדדים, ג'ונסון צימק מהקו אך קיבל גם הוא את העבירה הרביעית ומיד אחר כך בשריקה מעוררת מחלוקת כשכמה שחקנים קפצו לכדור חופשי, גם את החמישית. הספסל החולוני מחה על ההחלטה וקיבל עוד שריקה לעבירה טכנית. בצד השני אייזיאה מיילס קלע שלשה (52:47) בזמן עבירה נוספת שלא נשרקה. חולון תירגמה את הכעס להגנה חזקה, פסק זמן של האורחים.

בחזרה מפסק הזמן בורדיון צימק ל-3 הפרש בלבד ממסירה חכמה של פניני. זיו האורח קלע סל קשה בסוף שעון, בורדיון קלע אחת מהקו ושוב גלבוע קלעו סל קשה על הבאזר של ההתקפה והאורחים קבעה את תוצאת הרבע מהקו, 58:50 לאורחים.


בפתיחת הרבע האחרון מגי התעורר וסיפק פשוט רבע נהדר. זה החל עם שלשה ראשונה, מיד אחר כך הוסיף עוד מהלך גדול של 3 נקודות עם סל ועבירה וצימק ל-58:56. ארצי האורח הגיב בשלשה אך שריקה מעוררת מחלוקת לעבירה של פניני הביאה למחאה של הקפטן שחטף עבירה טכנית נוספת. בורדיון צימק עם שלשה, מגי המשיך לרקוד עם חדירה נאה ושלשה גדולה שקבעה שיוויון 64, פסק זמן של גלבוע/גליל. גלבוע חזרה מפסק הזמן עם שלשה של האורח עמית גרשון. מגי המשיך ללהוט עם סל ועבירה שהשוו שוב אך שוב גרשון עם חדירה החזיר את היתרון לאורחים. בורדיון השווה מהקו, גלבוע חזרה להוביל אחרי 2 קליעות מהקו (71:69), פסק זמן של דדאס.

בורדיון נשלח לקו והשווה שוב אך שוב גלבוע החזירו את היתרון עם שלשה. השעון הראה פחות מ-5 דקות לסיום, מגי צימק מהצבע, בורדיון פספס הזדמנות לקבוע יתרון חולוני ראשון מזה זמן רב ובצד השני גלבוע הגדילו את היתרון ועלו ל-78:73. בורדיון קלע רק אחת מהקו, האורחים החטיאו ב-2 הזמנויות שונות ומגי במהלך ענק הקפיץ את השומר שלו בצבע ועשה עוד מהלך של סל ועבירה, 78:77 לאורחים קצת יותר מ-2 דקות לסיום.

בנקודה הזאת הדלק החולוני החל להיגמר. האורחים דייקו מהקו פעמיים, בורדיון איבד בצבע וגלבוע קלעו עוד אחת מהקו והגדילו ל-4 הפרש. פניני צימק מהקו אך שוב ההפרש חזר ל-4, פסק זמן חולוני כדקה ו-6 שניות לסיום. מיילס החטיא מחוץ לקשת, בצד השני יפתח זיו קלע שלשה והוסיף סל נוסף שגמר סופית את המשחק, בסיום 88:81 לגלבוע/גליל.


טיירוס מגי סיים כקלעי המצטיין של חולון עם 25 (21 ברבע הרביעי, 10-18 מהשדה), בורדיון קלע כאמור שיא קריירה של 21 נקודות (3-7 לשלוש, 6-8 מהקו), ג'ונסון קלע 11 (7 ריבאונדים), האריס 8 (3-8 לשתיים, 0-5 לשלוש, 4 אסיסטים, 3 חטיפות), מיילס (2-8 מהשדה) וטרוצקי 6 כ"א, פניני 4 (0-5 לשלוש).


ביום שלישי ה-17.11 בשעה 19:30 תארח חולוניה את טסמוקי מינסק הבלארוסית למשחק קריטי בליגת האלופות.

ב-ה-צ-ל-ח-ה!


תמונות: דודי אוחיון


Comments


bottom of page