top of page
ארכיון
תגים

92:90 לעירוני נס ציונה בהיכל הטוטו

משחק חם, עבירות קשוחות, מהומה על הפרקט שכמעט הביאה לתגרה, צעקות על הספסלים ולסיום הפסד מעצבן מאוד בתוצאה 92:90. אין הרבה דברים חיוביים לקחת מהמשחק מלא העצבים של הפועל יונט קרדיט חולון מול נס ציונה. שחקני חולוניה נקלעו ליום לא טוב בו הם איבדו לא פחות מ-21 פעמים וקלעו מהקו ב-58% בלבד (11 מ-19) וזה מפתיע שהמשחק היה כל כך צמוד והנמרים עוד יכלו לגנוב בו נצחון. אייזאה מיילס היה סביר עם 19 נקודות אך פרט אליו הנמרים לא ירצו לזכור את המשחק.

ההפסד המעצבן גרם גם לאיבוד גובה במאבקי הצמרת בליגת העל כשחולוניה ירדה למקום השישי בטבלה.


המשחק עצמו היה צמוד רוב הזמן. האריס קלע ראשון 2 מהקו לזכות הנמרים. ג'ונסון קלע שלשה ראשונה, מיילס והאריס הצטרפו גם הם, וורקמן קלע בריבאונד התקפה אחרי החטאה של עצמו אך נס ציונה נשארה צמודה. מיילס קלע שלשה שניה, האורחים לקחו פסק זמן.בחזרה מפסק הזמן ג'ונסון קלע עוד שלשה וקבע יתרון דו ספרתי חולוני(19:9), מיילס שקלע את השלשה השלישית שלו והעלה ליתרון שיא של 13 הפרש. נס ציונה הגיבה בריצת 7:0, אוחיון שנכנס התקפה לפני כן קטע את הריצה עם שלשה. בהתקפה האחרונה מגי עלה על הלוח עם חדירה, 27:18 לחולוניה בסוף הרבע הראשון.


בתחילת הרבע השני האורחים רצו ריצת 6:0 תוך קצת יותר מדקה, פסק זמן של דדאס.

בחזרה מפסק הזמן מגי קלע אחרי ריבאונד התקפה גדול והאוול עלה על הלוח מאסיסט של בורדיון בהתקפה מתפרצת. חולוניה שיחקה עם רוטציה רחבה במיוחד כשכמעט כל הסגל התחלף מאז תחילת הרבע תוך פחות מ-5 דקות: משגב, ג'ונסון, האריס ומיילס נכנסו במקום אוחיון, פניני, מגי והאוול. שתי הקבוצות התקשו לקלוע אך נס ציונה התאוששה ראשונה ואף קבעה שיוויון 31 עם ריצה איטית של 7:0, לדדאס זה הספיק והוא הזעיק פסק זמן מלווה בצעקות.

מיילס חזר מפסק הזמן עם שלשה, משגב עלה על הלוח עם 2 סלים רצופים והחזיר את היתרון. פניני התסובב על השחקן שלו וקלע סל נאה בחדירה אך האורחים עלו ליתרון ראשון מאז שהובילו 2:0. האריס קבע שיוויון בחדירה, פניני החזיר את היתרון עם שלשה, וורקמן דייק פעמיים מהקו. נס ציונה יצאה להתקפה אחרונה, ההגנה החולונית חטפה ויצאה להתקפה מתפרצת בה וורקמן הטביע בצורה ענקית תוך עבירה בלתי ספורטיבית ברורה גסה ומכוערת, אך משרוקיות השופטים נדמו. וורקמן נשאר שוכב על הרצפה ונאנק מכאבים בזמן שזריקה אחרונה של נס ציונה הלכה החוצה, טעות שיפוט ענקית שלא שרקו לפאול. במחצית 49:44 לחולוניה.


בפתיחת המחצית השניה השופטים הוסיפו חטא על פשע כששרקו על מאורעות סוף המחצית עבירה טכנית לספסל החולוני. מיילס סחט עבירה ל-3 זריקות וקלע פעמיים, מגי סחט גם הוא עבירה וקלע רק 1 מ-3. ג'ונסון קלע מחצי מרחק, האורחים צימקו ל-2 הפרש עם שלשה, מיילס ענה בשלשה בצד השני. ג'ונסון המשיך את מגמת ההחטאות מהקו כשקלע רק 1 מ-2, נס ציונה הפכה ועלתה ליתרון 4. ג'ונסון ב-2 סלים בצבע כשהשני עם עבירה החזיר את היתרון לנמרים. נס ציונה חזרה להוביל, פניני קלע אחת מהקו. הנמרים נקלעו לדקות רעות במיוחד משני צידי המגרש ואפשרו לאורחים לרוץ ריצת 9:0 עד סוף הרבע ולעלות ליתרון 8, 71:63 לנס ציונה בסוף הרבע השלישי.


הרבע האחרון החל עם עבירה של בורדיון אחרי שניה אחת בלבד. נס ציונה עלתה לראשונה ליתרון דו ספרתי (73:63). האוול בדקות טובות קלע מריבאונד התקפה ועצר ריצת 11:0 ובהתקפה שאחר כך קלע סל עם עבירה והוסיף גם חטיפה בהגנה. הנמרים פספסו אפשרות לצמק עם 4 החטאות בהתקפה אחת, בהתקפה של נס ציונה לאחר מכן התרחשה מהומה על הפרקט כשהאוול, האריס, מיילס ואחרים התעמתו עם שחקני נס ציונה. מכל הבלאגן השופטים יצאו עם החלטה על עבירה בלתי ספורטיבית של מיילס ומגי בצד אחד ושל שחקן נס ציונה בצד אחר ונס ציונה קלעה נקודה מהעונשין., פסק זמן של דדאס בפיגור 8. האריס קלע שלשה וצימק ל-5 הפרש, נס ציונה הגדילה ל-9. האריס תיקן החטאה של מיילס ובהתקפה שלאחר מכן קלע סל עם עבירה שצימקו ל-5 הפרש שוב (80:75), פסק זמן של האורחים קצת יותר מ-4 דקות לסיום.

האריס קלע את זריקת הבונוס, מגי קלע שלשה ענקית וצימק לנקודה הפרש בלבד, מיילס קלע שלשה נוספת אחרי ריבאונד התקפה של ג'ונסון, החזיר את היתרון לנמרים לראשונה אחרי זמן רב והשלים ריצת 11:0 חולונית. טל דן קבע שיוויון, בורדיון קלע שלשה והחזיר את היתרון לנמרים. טל דן החטיא פעמיים מהקו, מילר האורח קבע שיוויון בסל ועבירה תוך כדי העבירה החמישית של ג'ונסון, שיוויון 85 כ-2 דקות לסיום. מגי איבד כדור בהתקפה חשובה, האורחים חזרו להוביל עם סל במתפרצת, האריס החטיא פעמיים מהקו באופן נדיר, נס ציונה נשלחו לקו אחרי עבירה של פניני במאבק על הריבאונד, פסק זמן דדאס כדקה וחצי לסיום.

בחזרה מפסק הזמן מיינסי מנס ציונה קלע מהקו את שתי הזריקות והגדיל את ההפרש ל-4. הנמרים יצאו להתקפה חשובה בה מגי בלחץ שעון איבד שוב, אך נס ציונה לא הצליחה להגדיל. התקפה קריטית נוספת הסתיימה בהחטאות מסמרות שיער חולוניות מתחת לסל למרות כמה ריבאונד התקפה, פניני סחט עבירת תוקף כ-28 שניות לסיום. מגי קלע סל גדול מריבאונד התקפה ועשה בצד השני עבירה קשוחה בניסיון חטיפה כ-18 שניות לסיום. אנגולה האורח החטיא מהקו את הזריקה השניה מהקו אך האורחים שוב לקחו את הריבאונד ושוב אנגולה נשלח לקו. אנגולה שוב החטיא את הזריקה השניה, חולון יצאה להתקפה נואשת בה מגי קלע שלשה בניסיון השני וצימק ל-91:90 כשעל השעון 2.9 שניות בלבד, פסק זמן של נס ציונה. מיילס עשה עבירה 2.4 שניות, מייסי האורח החטיא את הזריקה הראשונה וקלע את השניה, פסק זמן של דדאס. האריס הוציא כדור מהצד אך טל דן חסם וחטף, בסיום 92:90 לנס ציונה.


אייזאה מיילס היה היחיד שהציג יכולת טובה בשורות הנמרים כשסיים עם 19 נק' (6-9 לשלוש) ו-6 ריבאונדים. האריס אמנם סיים עם 15 נק' (5-11 מהשדה, 7 אסיסטים) אך גם לא פחות מ-7 איבודים, אחד מהם קריטי בסיום. ג'ונסון קלע 14 (5-9 מהשדה), מגי קלע 13 (3-4 לשתיים, 2-7 לשלוש, 4 אסיסטים, 4 איבודים), האואל 7, וורקמן (2-6 מהשדה, 6 ריבאונדים) ופניני (1-7 לשלוש) 6 כל אחד, משגב 4, בורדיון (1-4 מהשדה, 7 ריבאונדים, 4 אסיסטים) ואוחיון 3 כל אחד.


ביום שבת ה-6.2 בשעה 18:15 חייבים לנצח באילת את הקבוצה המקומית כדי לא לאבד עוד יותר גובה במאבקי הליגה.

ב-ה-צ-ל-ח-ה!


צילומים: דודי אוחיון, רועי אסף
Comments


bottom of page