top of page
ארכיון
תגים

מתחילים סיבוב ברגל ימין: ניצחון בשוויץ 95:90

איזה משחק מטורף היה לחולוניה אמש מול פריבורג בשוויץ, משחק של שני חצאים שונים לחלוטין. החצי הראשון היה משוגע התקפית, חצי בו חולון קלעה לא פחות מ-60 נקודות (!) שהתאפיין במחסור בהגנות בשני הצדדים. החצי השני לעומת זאת היה חצי הגנתי מלא מלחמה והחטאות בו הנמרים קלעו קרוב לחצי ממספר הנקודות לעומת המחצית הראשונה. אך בשורה התחתונה למרות המשחק ההפכפך חולוניה עושה את העבודה ומנצחת 95:90 ועולה למקום השני בבית בעקבות ניצחונה של פאוק סלוניקי על ונציה.

מי שהצטיינו בניצחון הנאה היו קורי וולדן שקלע 24 נקודות וגיא פניני שקלע 17, כמה וכמה מהן בדקות המאני-טיים בסיום. שימשיכו כך!

המשחק נפתח עם שלשות של שמחון וקורי ומהלך סל ועבירה של קליין שקבע 8:2 חולוני מהיר. פרייבורג הגיבה בשלשה אך וולדן רמז על ההמשך כשקלע שלשה נוספת מהירה. הקצב המהיר וההגנות החלשות נמשכו בשני הצדדים כשאחרי פחות מ-3 דקות לוח התוצאה הראה את התוצאה 15:9 לחולוניה (קצב של 200 נקודות למשחק) אך פרייבורג חזרה למשחק וצימקה ל-17:16 מה שגרם לשמיר לקחת פסק זמן כדי לנסות לסדר את ההגנה. אחרי פסק הזמן הקצב ירד בשני הצדדים והמארחים ביצעו מהפך ועלו ליתרון ראשון (22:19), אקטינס ודקוואן שמרו את חולון במרחק נקודה ושון ג'ונס החזיר את היתרון לחבר'ה הטובים. קפטן הרוש יצא למתפרצת אחרי חטיפה ובישל אסיסט לדאנק מפלצתי של דקוואן ג'ונס ושון ג'ונס השלים ריצת 9:0 עם מהלך סל ועבירה נהדר שקבע 30:24 לחולוניה בסוף הרבע הראשון.

בפתיחת הרבע השני הריצה החולונית נמשכה עם אסיסט יפיפה של פניני לוולדן שהוסיף מיד אחר כך שלשה נוספת שהעלתה את חולוניה ליתרון דו ספרתי ראשון (35:24) והשלימה ריצת 14:0, מה שחייב את השוויצרים לקחת פסק זמן. המארחים שברו בצורת עם 4 נקודות רצופות, דקוואן ג'ונס ענה עם 4 נקודות משלו ביניהם מהלך נאה של אסיסט של פניני לסל ועבירה, אך המארחים המשיכו לצמק והורידו ל-5 הפרש בלבד (39:34) מה שחייב את שמיר לקחת פסק זמן. פניני חזר מפסק הזמן עם שלשה, קאליף קלע סל ריחוף יפה מהצבע אבל ההגנה של חולון פשוט לא עבדה מה שאפשר לפריבורג לקלוע נקודות קלות מדי. ווייאט המשיך ללהטט, שון ג'ונס הטביע ריבאונד התקפה תוך כדי עבירת תוקף של שמחון אך הטיילת בהגנה של חולון בצבע נמשכה מה שלא אפשר לנמרים להגדיל את הפער. פניני החליט שנמאס לו, תפר שלשה ומיד אחריה הוסיף אסיסט נאה נוסף לקליין שקבע יתרון שיא של 12 נקודות (53:41) והמארחים לקחו פסק זמן נוסף. פריבורג חזרה עם ריצת 8:2 הכוללת 2 שלשות וצימקה ל-6 בלבד, אטקינס קלע ריבאונד התקפה מהחטאה של קאליף, קליין קלע שלשה שהעלתה את הנמרים ליתרון דו ספרתי אך טעות של אותו קליין שניסה למסור על מגרש שלם ואיבד איפשרה למארחים לקלוע סל על הבאזר, המחצית מסיימת בתוצאה האסטרונומית 60:51 לצהובים-סגולים.

הרבע השלישי נפתח לא טוב מבחינת חולון כשפריבורג צימקה ל-60:56 בלבד. וולדן קלע רק פעם אחת מהקו והמשיך את האחוזים הרעים של הנמרים מהטווח הזה, פריבורג הורידה ל-3 הפרש אך וולדן קלע שלשה נוספת שנתנה קצת אוויר. קליין איבד פעמיים, המומנטום של המארחים נמשך כשהיתרון ירד ל-2 בלבד אך קאליף סיים מתפרצת עם אסיסט להטבעה של אטקינס במהלך שיתחרה על מהלכי המחזור. התעוררות חולונית? לא ממש. המומנטום של פריבורג נמשך כשהמארחים השוו ל-67:67 וחולון נראתה תקועה התקפית כשב-7 דקות קלעו הנמרים 7 נקודות בלבד (אחרי 60 ב-20 הראשונות כאמור). מצטייני המשחק פניני וקורי וולדן השאירו את היתרון אצל הטובים עם קליעות עונשין ושלשה בהתאמה, דקוואן קלע מהקו פעם אחת וחולון איכשהו עדיין מובילה, 73:68 בסוף הרבע השלישי.

הרבע האחרון התחיל עם שלשה של המארחים שעליה הגיב פניני עם שלשה מוזרה ומלאת מזל עם הלוח. המארחים קלעו שלשה נוספת אך פניני קלע עוד שלשה, הפעם רגילה לחלוטין - 79:74 שברירי לחולוניה. דקוואן עשה עבירה בלתי ספורטיבית אותה האורחים תרגמו ל-2 נקודות, שון ג'ונס קלע סל חשוב בצבע אחרי כמה התקפות בלי נקודות בשני הצדדים אך המארחים ניצלו רפיון הגנתי ואיבוד של וולדן כדי לצמק לנקודה הפרש בלבד - 81:80. שון ג'ונס לקח ריבאונד התקפה חשוב שתורגם לנקודות של קליין, אך מיד אחר כך טי.ג'יי עשה עבירה ל-3 זריקות שאפשרה לאורחים להשוות - שיוויון 83 עם 3 וחצי דקות על השעון. גיא פניני הריח מאני-טיים וקלע שלשה גדולה, וויאט הריח גם כן את אותו הריח וקלע שלשה משלו ופתאום זה 89:83 חולוני. וויאט זרק זריקה משוגעת שלא הלכה לשום מקום, ההפרש ירד ל-4 כשעל השעון פחות מ-2 דקות, קורי וולדן החטיא פעמיים מהקו מתוך 4 זריקות בצורה לא אופיינית, פריבורג הורידה ל-3 הפרש בלבד כשעל השעון 40 שניות, פסק זמן של שמיר.

הנמרים יצאו להתקפה קריטית והלכו עם קאליף וויאט שלא היה מורגש עד לאותו רגע. השחקן המוכשר קלע סל חשוב וענק שהעלה ל-5 הפרש תוך כדי עבירת תוקף של שון ג'ונס, האורחים החטיאו פעמיים מהקו אך קליין עם איבוד מוזר נתן למארחים הזדמנות אחרונה כשעל השעון 10 שניות. השוויצרים קלעו סל מהיר אך וולדן סגר עניין מהקו וקבע את תוצאת המשחק, 95:90 חולוני הירואי ומלא מלחמה בסיום.

קורי וולדן שחזר מפציעה קלה בגבו סיים כאמור כקלעי המצטיין עם 24 נקודות (5-7 לשלוש, 5-8 מהקו, 4 אסיסטים, 4 איבודים), גיא "מאני טיים" פניני קלע 17 (5-8 לשלוש, 5 אסיסטים), קליין סיים עם 15 (7-8 מהשדה) למרות כמה מהלכים מבולבלים (5 איבודים), מלך הסלים של המפעל קאליף וויאט הסתפק ב-10 נקודות בלבד (1-5 לשלוש) והוסיף 6 אסיסטים, שני הג'ונסים - שון (6 ריב') ודקוואן קלעו 9 כל אחד, אטקינס קלע 8 (7 ריבאונדים), שמחון 3. כן שותפו: הובר והרוש.

במוצאי שבת ה-15.12 בשעה 18:00 מארחים את עירוני נס ציונה שנמצאת במומנטום טוב אחרי ניצחון על מכבי תל אביב וניצחון נוסף ביורופקאפ. קל זה לא יהיה.

כולם באים!

צילומים: פיבא

bottom of page