top of page
ארכיון
תגים

שיא אסיסטים לרגלנד וניצחון מוחץ 101:79 על לגיה ורשה

כמה סופרלטיבים עוד אפשר לתת לג'ו רגלנד? אפשר כבר להגיד שהוא הרכז הטוב ביותר בתולדות הפועל עצמון חולון, ובנצחון 101:79 מול לגיה ורשה הפולנית התקבלה עוד חותמת גדולה לכך, כשג'ו היה חם חם ושבר את שיא המפעל של כל הזמנים באסיסטים עם לא פחות מ-18 כאלה, ח"י אסיסטים! פשוט מדהים!

ולא רק ג'ו היה מצטיין, כל חולון נראתה נהדר. כבר ברבע הראשון הנמרים ברחו להפרש דו ספרתי, ברבע השני כבר פילרטטו עם 30 הפרש וכל שחקן כולל כולם הספיקו לקלוע. מעל כולם היו ג'ונסון וגרין שנראו פשוט נהדר עם 25 ו-23 נקודות בהתאמה. בזכות ההפסד המפתיע של גלטסראי הטורקית לאוסטנד הבלגית, חולוניה עולה למקום הראשון כשנצחון במחזור האחרון מול אותה אוסטנד בחוץ יבטיח בוודאות את ראשות הבית. במקרה שאוסטנד תנצח בחולון, יקוו הנמרים שלגיה וורשה תנצח את הטורקים בביתה, כדי שחולוניה תסיים במקום הראשון.

יאללה חולוניה!


המשחק החל עם שלשה רגלנד זפתח טוב את המשחק. ג'ונס וג'ונסון עלו על הלוח עם סל ושלשה בהתאמה, גרין קלע גם הוא סל ראשון בחדירה וקבע 10:4 לנמרים. ג'ונסון המשיך את הפתיחה הנפלאה שלו עם עוד 5 נקודות שהעלו את חולוניה ליתרון דו ספרתי ושלחו את האורחים לפסק זמן. גרין המשיך זמנית את המומנטום עם שלשה חולונית נוספת, אך 9 נקודות רצופות של האורחים צימקו את ההפרש מה שהביא לפסק זמן של גודס. גרין קטע את הריצה של האורחים עם שלשה ,ובהתקפה שאחר כך הוסיף 2 נקודות מהעונשין והחזיר ליתרון דו ספרתי. דלטון השלים ריצת 7:0 חולונית אחרי אסיסט של גרין, 25:13 לנמרים אחרי 10 דקות.


גרין פתח מצויין גם את הרבע השני עם נקודות מהקו. ג'ונסון הצטרף בהתקפה שאחר כך והעלה ליתרון 16, האורחים צימקו עם שלשה אבל דלטון הגיב עם שלשה משלו. משגב עלה על הלוח עם סל מחצי מרחק, בורדיון עלה גם הוא על הלוח עם שלשה ואחר כך קיבל מסירת אמן של רגלנד מאחורי הגב והעלה ל-23 הפרש (39:16) - איזה רבע וחצי של חולוניה! ג'ונסון מצא את ג'ונס לדאנק נהדר והוסיף עוד 2 סלים משלו שקבעו 45:21. משגב דייק מהקו, גרין המשיך לצלוף מחוץ לקשת אך האורחים צימקו עם שלשה ל-23 הפרש מה שהביא לפסק זמן של גודס. בורדיון וג'ונסון המשיכו את מבול השלשות החולוני החולני (10 מ-15 בנקודה זאת) שהעלו ל-29 הפרש, טעות של משגב שעשה עבירה ל-3 זריקות על הבאזר אפשרה לאורחים לצמק מעט, 56:31 "בלבד" לחולוניה במחצית הכי טובה של הנמרים העונה.


הרבע השלישי החל על מי מנוחות בצורה איטית משני הצדדים. גרין ורגלנד דייקו מהקו, גרין ובורדיון המשיכו את היכולת המצויינת מחוץ לקשת, ג'ונס הטביע והעלה את ההפרש לראשונה אל מעבר לרף 30 הנקודות (68:37). גרין מצא דרך נוספת לקלוע 3 נקודות - מהקו, ג'ונס הצטרף למצעד הקלעים מחוץ לקשת. ההתקפה החולונית נתקעה כשההפרש ירד ל-25 מה שגרם לגודס לקחת פסק זמן. דלטון קטע בצורת של כמעט 4 דקות עם שלשה, משגב הצטרף אליו מיד אחר כך, 80:51 לחולוניה בסוף הרבע השלישי.


בתחילת הרבע האחרון חולוניה הורידה הילוך, לא לפני ששון דוסון עלה על הלוח לראשונה. האורחים צימקו ל-22 הפרש "בלבד" לפני שאסיסט גאוני נוסף, מספר 14 של רגלנד, מצא את דלטון. כל אסיסט היה יפה יותר מהשני כשעוד מסירה נהדרת של רגלנד מצאה את ג'ונסון לדאנק ועבירה. אסיסט מספר 17 של רגלנד הגיע גם הוא לג'ונסון, שחר עמיר עלה גם הוא על הלוח וכך גם הראל דדון שעם שלשה נהדרת התכבד להעניק לרגלנד את האסיסט ה-18 שלו ששבר את שיא כל הזמנים של ליגת האלופות. יופי ג'ו! שניות לסיום גם גל אברס הספיק לעלות על הלוח עם מהלך נהדר של סל ועבירה, בסיום 101:79 גדול לחולוניה!


ג'ונסון סיים כקלעי המצטיין עם 25 נק' (6-9 לשתיים, 3-5 לשלוש, 4-4 מהקו, 7 ריבאונדים), גרין קלע 23 משלו (4-5 לשלוש, 1-5 לשתיים, 9-9 מהקו), דלטון סיים עם 12 (5-8 מהשדה), בורדיון 11 (3-5 לשלוש, 4 אסיסטים), ג'ונס 9 (4-5 מהשדה, 6 ריבאונדים), משגב 7, רגלנד 5 (1-5 מהשדה) וכאמור שיא כל הזמנים במפעל של 18 אסיסטים, אברס 3, עמיר, דדון ודאוסון (1-7 מהשדה) 2 כל אחד.


כ-2500 אוהדים בצהוב סגול הגיעו להיכל בחולון והציגו עידוד מנומנם משהו, עד הרבע האחרון שכלל סלים של צעירים וניפוץ השיא של רגלנד מה שהעיף את גג האולם.


מאמן חולוניה גיא גודס אמר בסיום: "אני שמח מהאופן שהתחלנו את המשחק, ידענו שזה משחק מאוד חשוב בשבילנו - קודם כל כדי להבטיח את המקום השני ואפשרות לסיים במקום הראשון אם ננצח בבלגיה. הגענו לכאן אחרי 2 הפסדים, כל שחקן הבין את החשיבות של המשחק הזה וככה שיחקנו מההתחלה: שברנו חסימות, היינו ראשונים לכדור, עשינו מלכודות בהגנה, היינו בכל מקום במגרש, חטפנו ועשינו 17 נקודות מחטיפות. זאת הדרך להתחיל משחק חשוב, מההתחלה ועד הסוף. אני שמח בשביל הקבוצה, המועדון והאוהדים שהגיעו וצריך להמשיך קדימה ולנסות להמשיך לנצח".


עוד אמר גודס: "צברנו בטחון דרך ההגנה עם סלים קלים, קלענו את הזריקות החופשיות שיצרנו לעצמנו, וברגע שעושים את זה מקבלים בטחון. השטף ההתקפי הגיע הרבה מהמאמץ ההגנתי. הגארדים עשו עבודה פנטסטית בהגנה וזה עזר לנו לעצור את הפולנים. שמרנו ורצנו. לא תיכננו להרוג את המשחק מוקדם, רוצים להיות כמה שיותר חזקים על המגרש. בסוף נתתי גם לחבר'ה צעירים לשחק והם קלעו וזה מגיע להם, הם עובדים מאוד קשה בשביל הדקות האלה. הפולנים קבוצה גבוהה ופיזית אבל הצלחנו לשחק בקצב שלנו, קלענו בחוץ ותמיד זה עוזר".


על ג'ונסון ושאר השחקנים אמר: "כריס תמיד מקבל את הזריקות שלו כי הרבה קבוצות מהמרות על הזריקה שלו משלוש, היום הוא קלע וחתך ועשה מה שהוא עושה תמיד. הוא אחד מעמודי התווך בקבוצה מבחינת המנהיגות, הקשיחות, הטון בהגנה קודם כל וגם בהתקפה, לא מוותר לאף אחד ולעצמו. אבל היום זה כולם, זה גם פרדי בהגנה, בחטיפות וגם בקליעות וזה נדבק לכולם וכולם יותר טובים".


שיאן האסיסטים של כל הזמנים של ליגת האלופות, ג'ו רגלנד, אמר בסיום: "זה היה משחק שהיינו צריכים לנצח אז באנו בגישה מאוד אגרסיבית ותקפנו בשני צידי המגרש, והתוצאה היא הגישה שלנו כקבוצה, אבל עוד לא סיימנו ואנחנו רוצים להיות יותר טובים כקבוצה".

על השיא האסיסטים שקבע ענה בצניעות: "יותר מעניינת אותי הקבוצה. זה לא משמעותי בעיני, אני פשוט אמשיך לעשות את מה שאני עושה ואנסה לעזור לקבוצה הזאת לנצח". איזה שחקן, איזה בנאדם.


ביום שני ה-12.12 בשעה 20:00 תארח חולוניה את הפועל אילת בניסיון לחזור למסלול הנצחונות גם בליגה.

נתראה!


קרדיט תמונות: פיב"א


Comments


bottom of page