top of page
ארכיון
תגים

שברון לב בהפסד 112:110 בשטרסבורג אחרי 2 הארכות

צריך להודות על האמת: הפועל עצמון חולון עשתה טעויות בהפסד האכזרי 112:110 לשטרסבורג בצרפת. השחקנים איבדו יתרון 11 ב-2 וחצי הדקות האחרונות של הזמן החוקי, ג'ונסון היה צריך לעשות עבירה בהתקפה האחרונה של הצרפתים, ג'ונס פשוט שכח לשמור בהתקפה האחרונה של שטרסבורג בסוף ההארכה הראשונה וגודס היה יכול להשאיר את בורדיון בדקות האחרונות - שכן הוא נלחם בהגנה. אבל מעבר לכך, השופטים פשוט נתנו פוש ענק למשחק לכיוון הצרפתים. כל החלטה גבולית הלכה לכיוונם: מהבלתי ספורטיבית למרווין ג'ונס שלא ממש הייתה כדקה לסיום הזמן החוקי, עד לעבירת תוקף שדוסון סחט שהפכה לעבירת מגן ועד לכל כדור חוץ - גם כזה שראו במצלמות המוניטור וגם כאלה שלא, שהלך לכיוון הקבוצה הביתית. לא נהוג לדבר הרבה על השופטים וכל שריקה בפני עצמה במנותק מהמשחק יכולה לזכות לפרשנות כזאת או אחרת שתהיה הגיונית. אבל צבר כזה של החלטות שיפוט כל כך חד צדדיות מה שהביא לתצוגת שיפוט זוועתית - זה משהו שלא זכור כבר הרבה זמן. ועדיין, למרות השיפוט, המשחק היה צריך להיות שלנו. עוד קצת ריכוז, עוד קצת הגנה בדקות הסיום וזה היה צריך להיות נצחון חוץ חולוני. ועל כך ניתן להלין רק על עצמנו.


חולון התחילה קרה את המשחק ונקלעה לפיגור 7:2. רגלנד ודלטון נכנסו לעניינים, ג'ונסון והאריס נתנו יתרון ראשון, דלורייה ורגלנד דייקו מהקו וג'ו קלע שלשה שנתנה 25:20 בסוף הרבע הראשון.

דוסון עלה על הלוח ברבע השני, הצרפתים צימקו אך האריס צלף מחוץ לקשת ופתח הפרש 9 (48:39). עד להפסקה המקומיים צימקו, 48:45 בלבד לחולוניה במחצית.


הרבע השלישי החל עם ריצה של הצרפתים של 9:0. חולון חזרה מפסק זמן עם ריצה נגדית שהחלה עם האלי-הופ של רגלנד לג'ונס אך הצרפתים חזרו לרוץ ועלו ליתרון 8 (69:61). האריס קלע שלשה חשובה, רגלנד ודוסון דייקו מהקו ובסוף הרבע השלישי 69:68 לצרפתים אחרי ריצת 7:0 חולונית.

ג'ונסון השלים את המהפך בתחילת הרבע הרביעי. בורדיון נכנס לעניינים ועזר להגדיל, רגלנד ודוסון נתנו יתרון 8. המקומיים ניסו לחזור אך רגלנד קלע 5 נקודות רצופות וקבע הפרש דו ספרתי - 88:77 כ-2 וחצי דקות לסיום. איכשהו זה לא הספיק לחולונים ולשופטים ששרקו בלתי ספורטיבית בזיונית לג'ונס, מה שאפשר למקומיים לצמק. גודס לקח פסק זמן 46 שניות לסיום הזמן החוקי, האריס החטיא זריקה קשה ושלשה קשה של הצרפתים הלכה פנימה. ג'ונסון החטיא מעבר לקשת, 88:88 בסוף הזמן החוקי.


דוסון וג'ונסון נתנו יתרון 4 בתחילת ההארכה. הצרפתים הפכו, האריס במהלך ענק של סל ועבירה הפך שוב אך ג'ונס פשוט שכח לשמור והצרפתים השוו. האריס ניסה לקחת אחריות אך לא היה קרוב, 97:97 בסוף ההארכה.

בהארכה שניה האריס ורגלנד העלו ליתרון 5 עם שלשה ונקודות מהקו בהתאמה. רגלנד קלע 2 שלשות נוספות והעלה ליתרון 7 (108:101) אלא שאז האריס ביצע עבירה ואחר כך עבירה נוספת שלא חייב לשרוק אבל במקרה של השופטים הביתיים הם לא יפספסו את ההזדמנות, והצרפתים אמרו תודה וקלעו 6 נקודות במהלך אחד. שלשה צרפתית קבעה מהפך, דלטון השווה מהקו אך 1.6 שניות לסיום סל צרפתי הכריע את המשחק. דלטון עוד ניסה לזרוק שלשה מנצחת אך נחסם, 112:110 אכזרי לצרפתים בסיום.


רגלנד קלע 27 (43 דקות, 4-4 לשתיים, 4-8 לשלוש, 7-8 מהקו, 8 ריבאונדים, 8 אסיסטים, 3 חטיפות, 4 איבודים), ג'ונסון 23 (10-15 לשתיים, 0-4 לשלוש), האריס 20 (3-7 לשתיים, 3-6 לשלוש, 5-5 מהקו), דלטון 10 (3-10 מהשדה), דאוסון 9 (1-4 לשלוש, 6 ריבאונדים), ג'ונס 8 (2-6 מהשדה, 4-6 מהקו, 8 ריבאונדים), דלורייה 7 (5-6 מהקו), בורדיון 6.


גם גיא גודס לא יכל להתעלם מהשיפוט החד צדדי: "בדרך כלל אני לא אוהב לדבר יותר מדי על מה שקרה, אני אנסה להיות רגוע ומכבד. מה שקרה בסוף עם ההחלטות, 4-5 עבירות במתכוון, אני בדרך כלל לא מדבר על מה שקורה עם השופטים, אני לא מקבל את זה במשחקים כאלה, ואני מכבד מאוד את השלושה שהיו כאן היום אבל, זה מאוד קשה לשחק כך לתת לנו 4-5 עבירות בלתי ספורטיביות כשאנחנו מנסים לעצור את הכדור כמו שהם עשו זה כל הזמן עזר להם לחזור למשחק זה דבר ראשון. שנית עשינו טעויות, עשינו טעויות ושילמנו עליהן במיוחד בהגנה אבל זה היה מאוד קשה, מאוד קשה לשחק כך אני אומר לכם אני המון שנים בכדורסל, מה שקרה היום זו פעם ראשונה שזה קרה לי והייתי בכל הרמות- ביורוליג, יורוקאפ, צ'מפיונס ליג וואו, זה קשה לקבל את זה ואני אצטרך להסתכל שוב על הווידאו ולהגיב למי שאחראי על כך, כך שאני חייב. אני בדרך כלל אף פעם לא מדבר כך אף פעם לא אבל אני חייב לומר את זה , סליחה אני חייב לומר את זה"


עוד אמר: "כמובן שאנחנו מכירים את שטרסבורג, שתי הקבוצות רצות שתיהן קבוצות שמשחקות בקצב גבוה אבל שוב אני לא רוצה לדבר על כדורסל, שוב ההחלטות והבלתי ספורטיבית שהחזירה אותם ואז עוד זריקת עונשין ועוד פוזישן ועוד פוזישן זה קשה, עבורי זה קשה לקבל את זה ושוב אני אף פעם לא דיברתי כך זו פעם ראשונה בקריירה שלי, קריירה בת 20 שנה וזו הפעם הראשונה שאני מדבר על השופטים אני מצטער קשה לקבל את זה".


בשבוע הבא במחזור השני של ליגת האלופות חייבים נצחון על ירושלים! עוד לפני זה במוצאי שבת ה-28.1 בשעה 21:05 מארחים את גלבוע/גליל. מהפסדים כאלה צריך לצמוח וזה מתחיל במשחק הזה.

רק חולון!


צילומים: פיבא
Comments


bottom of page