top of page
ארכיון
תגים

פתיחה מוחצת לסדרה עם 103:79 לסגולים בבית

הפועל עצמון חולון ניצחה במשחק הראשון בסדרת הפלייאין את איגוקאה הבוסנית בסטייל. מה זה ניצחה - הביסה למעשה, בתוצאה 103:79. המחצית הראשונה עוד הייתה צמודה יחסית ועם תוצאה וקצב מטורפים (57 נקודות לנמרים בחצי הראשון!), אבל בחצי השני הבוסנים כבר לא עמדו בקצב של המכונה החולונית שהמשיכה להגדיל את ההפרש עוד ועוד עד לשריקת הסיום.

אם יש רגע אחד שסימל את המשחק היפה של חולוניה, הוא קרה בסיום: הכרוז גדי רבינוביץ' הכריז ברמקול על השחקן המצטיין, והשתהה לפני ההכרזה על השם. למה? כי לנצחון הזה היו הרבה אבות, באמת כולם היו טובים והיה מאוד קשה לבחור. בסופו של דבר נבחר דלטון אבל זה בקלות היה יכול להיות גם ג'ונס או רגלנד שסיימו עם דאבל דאבל כל אחד, או ג'ונסון הלוחם. בכלל, כל מי ששיחק זמן משמעותי היה טוב: האריס, משגב, בורדיון, דלורייה, גם שון דוסון שהראה הגנה טובה במחצית השניה.

נחזיק אצבעות שאת העבודה נסיים כבר במשחק הבא בבוסניה!


חולוניה פתחה מצויין את המשחק עם 7:1 שהתחלקו בין דלטון, רגלנד וג'ונסון. האורחים התעוררו והשוו, משגב קלה שלשה אך הבוסנים הפכו ועלו ליתרון 19:14 עם עזרה בולטת של השופטים שהציגו שיפוט חד צדדי לחלוטין לקול מחאות הקהל, ובצדק. המחאה באה על רקע על סדרת שריקות מעוררות מחלקות ואף שגויות לחלוטין לעבירות של שחקני חולון (בולטת במיוחד השריקה נגד האריס אחרי החלקה של שחקן איגוקאה), לעומת אי שריקה בצד השני. גודס לקח פסק זמן אחריו משגב קלע שלשה, ג'ונס צימק אך שוב שריקה מעוררת מחלוקת לעבירה של משגב ואז שריקה לעבירה טכנית נוספת שלו, הביאו ל-4 עבירות של משגב עוד ברבע הראשון (!) ולירידתו לספסל. רגלנד צימק מעט עם שלשה לפני שהבוסנים קלעו שוב, והרבע הסתיים עם שריקות בוז צורמות של הקהל לשופטים. 27:22 לאיגוקאה אחרי 10 דקות.


ברבע השני העניינים התאזנו גם מצד השופטים וגם על הפרקט. דלטון פתח אותו עם שלשה, ג'ונס הטביע וצימק להפרש נקודה וגרם לאורחים לקחת פסק זמן. האריס קלע שלשה שהחזירה את היתרון והצבע ללחיים לסגולים ואחר כך המשיך להיות חם כשדייק מהקו, קלע שלשה נוספת ואז עוד סל ועבירה, והשלים 11 נקודות רצופות שלו (!) שהיו למעשה כל הנקודות שלו במשחק, ועזרו להגדיל ל-39:32. ג'ונס הטביע בצורה יפיפיה מריבאונד התקפה ואחר כך הוסיף סל ועבירה, דלטון הגדיל לראשונה להפרש דו ספרתי. הבוסנים צמצמו וצימקו את ההפרש בחצי, ג'ונס את ג'ונסון הגדילו שוב. רגלנד מצא את ג'ונסון מתחת לסל, ג'ונס רשם עוד דאנק מריבאונד התקפה ובורדיון עלה על הלוח עם שלשה והגדיל שוב להפרש דו ספרתי. נקודה של רגלנד מהקו קבעה יתרון 57:47 במחצית לנמרים.


ברבע השלישי חולון עלתה במטרה לגמור את המשחק אך תחילה לבוסנים היו תכניות אחרות והם שוב חתכו את ההפרש בחצי וכפו בצד השני זריקות קשות על הנמרים. הדקות הפחות טובות של הנמרים הסתיימו כשרגלנד חילק אסיסטים לחבריו לכל דורש: דלטון וג'ונסון הכפילו שוב את ההפרש לדו ספרתי, דלורייה עלה על הלוח עם סל ועבירה ודלטון קלע שלשה נוספת שהקפיצה את ההפרש ל-16 - כולם כאמור מאסיסטים של רגלנד. לשם הגיוון רגלנד עצמו קלע שלשה מאסיסט של האריס, דלטון קלע שלשה מאסיסט של ג'ונסון שאחר כך קלע בעצמו מהקו, ודלטון קלע עוד שלשה מאסיסט של משגב וקבע לראשון 20 הפרש (79:59). כדורסל שוטף מלא שלשות ואסיסטים! עד סוף הרבע האורחים הקטינו מעט למרות שלשה נוספת של בורדיון, 82:65 בסוף הרבע השלישי.


בפתיחת הרבע הבוסנים רצו קדימה ודלורייה חסם בצורה פשוט אדירה, ואז סיים בצד השני התקפה עם דאנק. רגלנד ובורדיון הגדילו ל-23 הפרש ומכאן המשחק הלך מעשית לגארבג' טיים. דוסון הספיק לעלות גם הוא על הלוח כשניסה להטביע בצורה אדירה ונעצר בפאול. 3 דקות לסיום גם שחר עמיר קיבל דקות וקצת אחר כך גם כל שאר הספסל, בסיום 103:79 גדול לנמרים.


באמת קשה היה לבחור מצטיין: האם זה ג'ונס שרשם דאבל דאבל אדיר של 19 נקודות (9-14 מהשדה) והוסיף 13 ריבאונדים (מהם 5 בהתקפה)? או דלטון שקלע 18 (7-12 מהשדה, 4-7 ל-3) והוסיף 5 ריבאונדים ואכן נבחר בסוף? אולי זה ג'ונסון הלוחם על 15 נקודותיו (4-9 משדה, 6-6 מהקו, 5 ריבאונדים) או בכלל רגלנד שרשם עוד דאבל דאבל מטורף של 12 נקודות (4-9 מהשדה, 3-7 ל-3) ולא פחות מ-14 אסיסטים? קשה, קשה. שאלה יהיו הצרות שלנו. סי ג''י האריס קלע 11 (כולן כאמור ברצף ברבע השני, 3-8 מהשדה, 7 אסיסטים), משגב ובורדיון (שניהם 3-4 ל-3) קלעו 9 כל אחד, דלורייה קלע 6 (5 ריבאונדים), דאוסון 4, כן שותפו: רומנוב, אמיר ואברס.


כ-4000 חולונים התעצבנו ברבע הראשון על השיפוט, דחפו את הקבוצה ברבעים השני והשלישי וחגגו ברבע האחרון. אחלה עידוד!


היידן דלטון אמר בסיום: "הרגשתי מאוד טוב הערב. החברים שלי לקבוצה מצאו אותי לקליעות פנויות שקלעתי, המשפחה שלי כאן בעיר - אבא ואמא שלי ואחי הקטן, אז היה מדהים לשחק טוב מולם ואני אסיר תודה על כך. הנוכחות שלהם משפיעה על המשחק שלי, הם גידלו אותי כראוי ואני מודה על כך".

על התצוגה ההתקפית אמר: "שיחקנו כקבוצה, ג'ו סי.ג'יי וניב הזיזו את הכדור, ג'ונסון, מרווין וג'אבין הם חיות ושכולם עובדים ככה קשה לעצור אותנו. אני מעדיף לשחק בעמדה מספר 3 בערבים כאלה כי אני יכול לזרוק יותר שלשות, היה טוב הערב".

על ההשוואה בין אריק גרין לסי.ג'יי האריס אמר: "שניהם שחקנים מדהימים, קלעים נהדרים והם שחקנים דומים. שניהם יכולים לקלוע, למסור, לזרוק מדהים וכל הכבוד לסי.ג'יי שחזר מפציעה ושיחק כל כך טוב בשני המשחקים האחרונים".


גיא גודס אמר בסיום: "אחרי רבע ראשון שלא התחלנו טוב, הרמנו הילוך, עשינו עצירות ונתנו למשחק לרוץ בדרך שאנחנו רוצים ולא להיסחף לקצב שלהם של הגנה עומדת. שלטנו בריבאונד, 18 נקודות מריבאונד התקפה, הרבה נקודות בהתקפות מתפרצות, חלוקת נקודות טובה, 33 אסיסטים, כדור זז ונע למקומות חופשיים וכולם נלחמו. אבל זה רק 1:0 מפה צריך להתחיל קדימה".

על העובדה שחולון שוב קלעה מעל ל-100 נקודות אמר: "זה ימים וסיטואציות. ברבע כשהכדור נע ומגיע לאן שאתה רוצה ולשחקנים שאתה רוצה אז הכדור נכנס, לעומת פעמים אחרות שהזריקות יותר קשות והאחוזים יורדים. באיזשהו שלב שהעלנו את הקצב והגענו לכמה זריקות חופשיות, אז היו שיחקו טוב גם דלטון, סי.ג'יי, כריס, ופרדי שעלה מהספסל, היה גדול ונתן כמה שלשות מצויינות. זה הכוח שלנו - הקבוצתיות, לא הבודדים".

על 2 המשחקים המצויינים האחרונים של דלטון אמר: "זה מה שאנחנו מצפים מדלטון, מבחינת העקביות. זה לא רק - האם אני קולע או לא, במשחק כדורסל יש עוד דברים שצריך לעשות, שם הוא העלה מדרגה: הגנתית, ריבאונד, אקטיביות, ריבאונד התקפי, חיתוכים. הרגשת אותו בכל מקום במגרש בלי קשר אם קלע או לא. אלה הדברים שאפיינו אותו גם בעבר, זה הדברים שהוא עשה ולשם הוא צריך לכוון".

על הדברים לשיפור אמר: "כל הזמן צריך לשפר הרבה דברים, גם הגנתית וגם התקפית. אף פעם אי אפשר לנוח על זרי הדפנה, מה שהיה היה נגמר ומחר יום חדש. יש 24 שעות אם זה אחרי הפסד ואם אחרי נצחון, לעשות ריסטרט ולהכין את עצמך למשחק הבא. לוח המשחקים שלנו מאוד צפוף אבל נעשה את הכי טוב שאנחנו יכולים כמו תמיד".


המשחק השני בסדרה מול איגוקאה יתקיים בבוסניה ביום שלישי ה-10.1, אך עוד לפני כן במוצאי שבת ה-7.1 תצא חולוניה למשחק חוץ קשה מול הרצליה שניצחה את חולוניה בחולון בסיבוב הראשון, והביסה רק לאחרונה בביתה את מי שהייתה המוליכה הפועל תל אביב.

יאללה חולוניה!


צילומים: פיבא
Comments


bottom of page