top of page
ארכיון
תגים

עולים לשלב הבתים השני בליגה הבלקנית אחרי 77:66 על הפועל ת"א

מי היה מאמין אי שם בסוף חודש נובמבר בהפסד של חולוניה מול הפועל ירושלים בליגה, שנצא לרצף נצחונות כזה... הפועל חולון רשמה את נצחונה ה-13 מתוך 14 המשחקים האחרונים, כמעט חודשיים של נצחונות כשההפסד היחיד בהם נקבע על חודו של סל בגמר גביע ווינר. היריבה הפעם הייתה הפועל תל אביב אותה ניצחנו בליגה רק לפני שבועיים וחצי, אך הקבוצה שבאה הפעם לחולון היא לא בדיוק אותה קבוצה: לתל אביבים הצטרף טייריק ג'ונס הזר הרוקי שלו זאת תחנתו הראשונה באירופה ושינה אותם כמו שדה זאו שינה את חולוניה.

האורחים מתל אביב הובילו לכל אורך המחצית הראשונה ועשו צרות של ממש לנמרים שנקלעו ליום רע מחוץ לקשת של 5 שלשות ב-24% בלבד, אך בסופו של דבר התעוררות של מיילס וברנדווין בשלהי הרבע השלישי וברבע הרביעי, ביחד עם עזרה של דה זאו, ג'ונסון, מגי , בורדיון ופניני, עזרו להביא את הנצחון בתוצאה 77:66. מאמץ קבוצתי של ממש, בלי אף אחד שהיה טוב משמעותית מהאחרים.


המשחק נפתח בקצב עם החטאות והגנות קשוחות בשני הצדדים. מגי קלע ראשון לזכות חולוניה מהקו, האורחים השתחררו בהתקפה ועלו ל-10:2 אחרי 4 דקות וזה הספיק לדדאס - פסק זמן חולוניה. אחרי פסק הזמן השלשות החולוניות המשיכו לא להיכנס. ג'ונסון קלע אחרי התקפה מבולגנת, הנמרים המשיכו לצמק עם נקודות של ברנדווין מהקו ו-2 סלים של ג'ונסון בצבע שקבעו 12:10 לאורחים, פסק זמן הפועל ת"א.

האדומים המשיכו ללכת לצבע, ברנדווין צימק עם פלואוטר בצבע. האריס נכנס לדקות ראשונות מאז שנפצע, מגי צימק מהקו להפרש נקודה, האורחים הגיבו ב-6 נקודות רצופות והגדילו שוב. משגב צימק מהקו, בהתקפה האחרונה של הרבע פניני החטיא שלשה, 21:16 להפועל ת"א אחרי 10 דקות.


לרבע השני חולון עלתה עם הרכב נמוך שכלל את וורקמן ופניני בעמדות הפנים. ג'ונסון קלע בצבע מאסיסט של פניני, וורקמן חפר את דרכו לצבע וצימק ל-22:20, פניני התעצבן על השופטים שלא שרקו לו שריקות ברורות לעבירות עליו וחטף עבירה טכנית, הקבוצות ירדו לפסק זמן טלוויזיה כשהאורחים ביתרון 5.

ים מדר האורח הגדיל את יתרונם של האורחים בחזרה מפסק הזמן, האריס קלע סל ראשון בחדירה יפה, דה זאו שחזר לפרקט למרות פציעה וחבישה בידו החטיא פעמיים מהקו, האורחים חזרו ליתרון 8 (30:22), פסק זמן של דדאס.

פציעה? דה זאו שכח מזה והוריד את החבישה, כשחזר מפסק הזמן עם הטבעה מאסיסט של מגי והוסיף אחר כך 2 סלים נהדרים בצבע שצימקו ל-32:28, פסק זמן של הפועל ת"א. האורחים חזרו עם מסירה על כל המגרש וסל קל, מגי צימק מהקו, חולון יצאה להתקפה אחרונה במחצית בה בה מגי החטיא ניסיון שלשה נוסף, 35:30 להפועל ת"א במחצית בה חולוניה לא קלעה אף לא שלשה אחת לרפואה.


בפתיחת המחצית השניה ג'ונסון הטביע מאסיסט של דה זאו. האריס קלע סוף סוף שלשת בכורה חולונית אחרי 22 דקות וצימק ל-2 הפרש, וורקמן קבע שיוויון 37 מריבאונד התקפה. השופטים המשיכו לשרוק שריקות מעוררות מחלקות עם טכנית לספסל החולונית, האריס הגיב עם סל ועבירה והעלה את הנמרים ליתרון ראשון. טימור האורח החזיר לאורחים את היתרון עם שלשה, המשחק הפך למבולבל וכוחני, מיילס השאיר על נקודה הפרש עם סל בצבע. מקסים קלע בצבע מאסיסט של ברנדווין, אך האורחים קלעו כמה שלשות רצופות והגדילו ל-5 הפרש. ברנדווין נכנס לעניינים כשקלע פלואטר יפה בצבע והוסיף עוד סל בצבע שצימק לנקודה הפרש, ובהתקפה שאחר כך סחט עבירה, פסק זמן של האורחים.

בחזרה מפסק הזמן עודד קלע אחד מהקו וקבע שיוויון 49, מיילס עשה את המהלך הטיפוסי שלו עם שלשה ועבירה שהעלו את הנמרים ליתרון 4. עד סוף הרבע לא נקלעו עוד נקודות, 53:49 לחולוניה בסוף הרבע השלישי.


מיילס החל את הרבע הרביעי איפה שסיים את השלישי עם שלשה גדולה שהעלתה ל-7 הפרש. האורחים הלכו לצבע וצימקו עם 2 סלים רצופים, פניני עלה על הלוח עם שלשה ראשונה. בורדיון עלה על הלוח עם חדירה נאה, פסק זמן טלוויזיה.

בורדיון חזר מפסק הזמן עם מהלך דומה ששמר על יתרון 5, יורק התל אביבי צימק ל-2 הפרש בלבד עם שלשה, פסק זמן דדאס.

בחזרה מפסק הזמן ג'ונסון ומגי החטיאו אך בהתקפה הבאה מגי ריקד וקלע סל בחדירה נהדרת. ג'ונסון קלע סל עם עבירה מאסיסט של פניני והגדיל ל-7 הפרש כ-3 וחצי דקות לסיום. בהתקפה הבאה של הפועל ת"א ג'ונסון נפצע וירד לספסל מדדה אחרי מהלך הגנתי נהדר, פניני קלע סל בצבע והגדיל ל-9 הפרש, פסק זמן של האורחים.

מיילס קלע שלשה שקבעה יתרון דו ספרתי ראשון (73:63) בדיוק בזמן אך האורחים לא ויתרו והמשיכו להילחם. מגי שמר על היתרון הדו ספרתי כדקה לסיום והוסיף אחר כך אסיסט נהדר בין הרגליים לדה זאו, בסיום 77:66 לחולוניה.


אף אחד כאמור לא התעלה באופן יוצא דופן ברשימת הקלעים. ג'ונסון סיים כקלעי המצטיין עם 13 נק' בלבד (6-8 לשתיים), מיילס שעלה על הלוח רק בסוף הרבע השלישי סיים עם 12 (3-7 לשלוש), מגי (6-6 מהקו) ודה זאו (5-6 לשתיים, 0-3 לשלוש) קלעו 10 כ"א, ברנדוויין במשחק נהדר נוסף קלע 9, האריס במשחק החזרה קלע 8, פניני קלע 5 (2-7 מהשדה) חשובות בררבע האחרון, וורקמן ובורדיון (6 ריבאונדים) קלעו 4 כל אחד ומשגב 2.


חולוניה עלתה לשלב הבתים השני ותוגרל לצד ישראלית נוספת (גלבוע/גליל, ירושלים או ראשון לציון) לשלב בתים נוסף שיכלול 2 בתים של 3 קבוצות, כשמכל בית יעלו 2 קבוצות לפיינלפור המפעל. עם חולוניה ישחקו 2 קבוצות זרות מבין 6 קבוצות שנמצאות בבית המקביל ובאות מבולגריה, מונטנגרו וצפון מקדוניה.


אבל ליגה בלקנית בצד, המפעל הבכיר בו משחקת חולוניה הוא מפעל ליגת האלופות של פיב"א בו יתקיים משחק על כל הקופה ביום רביעי ה-20.1 בשעה 19:30 (שעון ישראל) מול שולה הצרפתית. נצחון יבטיח לחולוניה את המקום הראשון והעפלה ראשונה בהיסטוריה לשלב הבא בליגת האלופות, כשהעונה בניגוד לעונות הקודמות יהיה שלב בתים נוסף. הפסד - ואנחנו תלויים הן בהפרש של ההפסד והן בתוצאת המשחק המקביל של א.א.ק אתונה מול טסמוקי מינסק.

ב-ה-צ-ל-ח-ה!


צילומים: עודד קרני
Comments


bottom of page