top of page
ארכיון
תגים

עולים למאזן 2-0 בליגת האלופות עם ניצחון ביתי על אוסטנד

בצק פילו הוא דף בצק מרודד דק המשמש להכנת מאפים במטבח הים תיכוני והבלקני. יש צורך במיומנות, סבלנות, עבודה ויזע על מנת להכין, לרדד ולשטח בצק פילו בבית. פילו זה גם השם של הספונסר של פילו אוסטנד הבלגית (בלי קשר לבצק), וגם שם לקח הרבה מיומנות, סבלנות, עבודה ויזע על מנת שהפועל עצמון חולון "תשטח" את פילו אוסטנד בבית בדרך לנצחון קשה בתוצאה 88:83. על הנייר אוסטנד אמורה להיות הקבוצה החלשה בבית ועוד הגיע בלי 2 שחקנים מרכזיים, אבל כנראה שאוסטנד לא קראה אותו...

בפועל הבלגים באו מוכנים, שיבשו את המשחק של חולוניה שבאה שאננה-משהו, הפציצו מחוץ לקשת והובילו 3 רבעים עד שנכנעו לסיומת ולביתיות של הנמרים שבדחיפת הקהל גירדו את הנצחון היקר. חולון רושמת קאמבק שני בליגת האלופות משני משחקים, כשהפעם פיגרו הנמרים ב-10 נקודות בשלהי הרבה השלישי. ג'י.איי ג'ו רגלנד היה ה-מצטיין של חולוניה במשחק כשקלע 31 נקודות' מסר 13 אסיסטים וקבע מדד מפלצתי של 43 נקודות! ג'ו הוא השחקן הראשון בתולדות ליגת האלופות ב-7 שנות קיומה, שקולע 30 נקודות ומעלה ומוסר 10 אסיסטים ומעלה במשחק אחד. יופי ג'ו!!


המשחק נפתח בקצב גבוה כשכל סל חולוני נענה בסל זהה של הבלגים שהראו מהרגע הראשון שהם לא באו לפה לקישוט. הבלגים עלו ליתרון בעזרת סל עצמי של חולון כשג'ונס וגרין רבו על ריבאונד חופשי לחלוטין ודחקו את הכדור לטבעת הלא נכונה, ג'ונס את ג'ונסון הפכו זמנית והחזירו את היתרון לטובים. רגלנד עוד מצא את ג'ונס לדאנק שקבע 15:11 לנמרים אלא שאז השלשות של האורחים החלו לצלול פנימה מה שהביא לריצת 10:0 של אוסטנד. ג'ונסון ורגלנד עם שלשת בכורה צימקו מעט, 24:20 לאורחים בסיום הרבע הראשון.


בפתיחת הרבע השני רגלנד הרים את ג'ונס לעוד דאנק, אבל הבלגים הגדילו את היתרון ועלו ל-29:22. גרין צימק עם שלשה ראשונה, ג'ונסון בסל מהיר בצבע, רגלנד עם שלשה ודלטון בלייאפ מחקו את הפיגור וקבעו שיוויון 34. עד למחצית רגלנד וגרין שמרו על התוצאה, שיוויון 40 במחצית.


הבלגים חזרו להוביל ברבע השלישי אך רגלנד המשיך לצלוף מחוץ לקשת, ג'ונס סיפק עוד דאנק וג'ונסון מהקו קבע שיוויון 47. השלשות של הבלגים ושל טיירי בפרט המשיכו לצלול פנימה כשהאורחים רצו 7:0, אך רגלנד הגיב עם 3 זריקות מוצלחות מהקו, אסיסט לשלשה של גרין ועוד אחד לסל של ג'ונסון שהשלימו ריצת 8:0 נגדית. אוסטנד הגיבה עם עוד ריצה משלה, הפעם 13:2, שפתחה לראשונה פער דו ספרתי בין הקבוצות (67:57), רחש של דאגה נשמע ביציעי ההיכל בחולון. חולון יצאה להתקפה האחרונה של הרבע בה משגב סחט עבירה, קלע את הזריקה הראשונה, החטיא את השניה אך רגלנד לקח את הריבאונד ומסר לשלשה של ג'ונסון שהורידה את הנמרים עם מומנטום חיובי אך עדיין בפיגור 67:61 אחרי 30 דקות של כדורסל.


ברבע האחרון חולון עלתה עם הגנה טובה יותר ועם רצון גדול יותר לחזור למשחק וכמה שיותר מהר. ג'ונסון דייק מהקו, רגנלד צלף עוד 2 שלשות וצימק ל-3 הפרש, הבלגים לא ויתרו אך נקודות של דלטון מהקו ושלשה נוספת של רגלנד (6 מ-11 סה"כ במשחק) קבעו שיוויון 71 והשלימו ריצת 14:4 של הנמרים. הבלגים העיקשים סירבו לוותר ועלו פעמיים ליתרון, אך פעמיים רגלנד השווה מהקו. האורחים עלו שוב ליתרון 4 קצת יותר מ-3 דקות לסיום, אך סל גדול בריבאונד התקפה של משגב ועוד סל של רגלנד קבעו שיוויון כ-2 ורבע דקות לסיום. דלטון לקח ריבאונד הגנה גדול, שעט קדימה ונעצר במה שנראה לכל האולם כמו עבירה בלתי ספורטיבית אך לשופטים כמו עבירה רגילה דווקא, שאותה היידן תירגם ל-2 קליעות מוצלחות מהקו שהחזירו את היתרון לטובים סוף סוף. רגלנד חטף והחטיא שלשה, דלטון לקח ריבאונד התקפה קשה ומסר לרגלנד שמצא את ג'ונס לדאנק אדיר, היפה במשחק עם יד אחת, שהעלה ליתרון 4. טיירי האורח נשלח לקו וקלע רק אחת, רגלנד יצא להתקפה 15 שניות לסיום ונשלח לקו לקול מחאות ואן דר וורסט ההולנדי שגם ספג עבירה טכנית. דלטון ורגלנד דייקו מהקו והעלו ל-6 הפרש, טיירי עוד קלע שלשה משוגעת אך גרין סגר סופית את הסיפור מהקו, 88:83 קשה לחולוניה בסיום.


השחקן והקלעי המצטיין ללא עוררין כאמור הוא ג'ו רגלנד שסיים כאמור עם 31 נקודות (6-11 לשלוש, 9-9 מהקו) וגם 13 אסיסטים ו-3 חטיפות), ג'ונסון הנהדר קלע 17 (6-9 מהשדה, 7 ריבאונדים), ג'ונס 14 (7-9 מהשדה, 10 ריבאונדים, 3 חסימות), גרין 12 (4-12 מהשדה), דלטון 9 (2-6 מהשדה, 5-5 מהקו, 6 ריבאונדים), משגב 3 (1-4 מהשדה), קאדג'י 2 (0-3 מהשדה). כן שותפו: דאוסון ובורדיון.


כ-3500 אוהדים בצהוב סגול דחפו את הנמרים בדקות הקשות ועשו את ההבדל, ביחד עם הנמרים על הפרקט, בין הפסד לנצחון.


כוכב הנצחון רגלנד אמר בסיום: "זה היה משחק קשה וקשוח. לאוסטנד היו 2 שחקנים מרכזיים חסרים אז הם שיחקו עם הרגשה שאין להם מה להפסיד והם שיחקו טוב. אנחנו צריכים להמשיך לגדול ולהתפתח מזה כקבוצה ולמצוא את הדרך לצאת מנצחים כמו שהצלחנו היום - צריך לעשות מה שצריך כדי לנצח".

על המאמץ שהוא משקיע מתחילת העונה ובמשחק הזה ספציפית אמר: "זאת העבודה שלי, זה חלק ממה שצריך כדי להיות רכז. חלק מהימים אני אקלע הרבה וחלק לא, אבל זה בסדר כל עוד אני מסייע ועושה את מה שהמאמן רוצה שאני אעשה עם הכדור - לוודא שאנחנו מוצאים את הדרך לנצח, להוביל, להשקיע בהגנה ולהעלות את הקצב, בשביל זה אני פה, מאהבת המשחק ואני אמשיך לעשות את זה. אני לא עייף, אני בסדר. אני נכנס לכושר, מתאמן לפני האימונים אז הכל בסדר".

על המשחקים הצמודים בליגת האלופות עד כה אמר: "היו לנו הרבה משחקים צמודים גם בשנה שעברה, כל המשחקים הצמודים האלה והמאבקים - זה בונה אופי של קבוצה. למצוא את הדרך לנצח, זה משהו שנצטרך בהמשך הדרך. כרגע אנחנו בונים את האופי של הקבוצה, למצוא אחד את השני כקבוצה, למצוא את הדרך לנצח. זה כמו מצב של win-win שגם מצאנו את הדרך לנצח וגם השתפרנו בזה".

על האם יש לקבוצה תלות בו אמר: "זה לא באמת ככה, ככה זה יצא היום. במשחק הקודם לקחתי רק 7 או 8 זריקות, לא היה צורך שאני זה שאקלע. אריק הגיע וקלע 20 נקודות 2 משחקים, למרווין היו משחקים נהדרים וכריס עושה את מה שכריס עושה. יש לנו קבוצה נהדרת ואנחנו משקיעים הכל. היום השקעתי מאמץ כמנהיג בקבוצה, כרכז, אבל אני לא דואג כלל לגבי החברים שלי. אנחנו נמצא את הדרך להיות מוצלחים יחד".


מאמן חולוניה גיא גודס אמר בסיום: "שמח מאוד מהנצחון היום. לא קל לשחק משחקים כאלה, הם הגיעו בלי 2 שחקנים עיקריים שלהם וזאת הסיבה שהרגשתי הבוקר שהקבוצה רגועה מדי. ברמות האלה בליגת האלופות אי אפשר להיות רגוע אפילו לדקה, כי לכל משחק יש את החיים שלו וכל משחק יכול להתפתח בדרכים שונות והיום הייתה דוגמא טובה לכך שאוסטנד באה בלי לחץ, שיחקה את המשחק, הניעה ומסרה את הכדור, קלעה שלשות, ואנחנו נאבקנו ועשינו טעויות בהגנה, הכל הלך לנו קשה אבל משחקים כאלה בונים את האופי שלנו ובסוך למצוא את הדרך לנצח משחקים כאלה זה לא קל, אבל זה חשוב לנו. חשוב לנו לאסוף נצחונות, לנצח משחקים כאלה שאנחנו אמורים לנצח כמו בשבוע שעבר והפעם. בשבוע הבא יש לנו כבר יריבה גדולה יותר בדמות גלטסראיי שבאה לפה עם קבוצה גדולה, אבל עוד לפני זה יש לנו עוד משחק קשוח ביום שני בליגה (גלבוע בחוץ). כל משחק מוביל למשחק שאחריו וצריך להשתפר, צריך למצוא דרך לשלב שחקנים שעדיין לא מצאו את הדרך להשתלב כמו שון דוסון וקני קאדג'י, לשלב אותם ברוטציה כי בסופו של דבר אתה טוב כמו שחקני הספסל שלך, ואם שחקני הספסל לא במיטבם יהיו לנו בעיות בעתיד".


עוד הוסיף: "אנחנו צריכים עדיין למצוא את הקצב, אנחנו קבוצה קצת חדשה - 4 שחקנים חדשים, יש כאלה שמצאו את הקצב והתחברו מהר ומצאו את המקום שלהם ויש כאלה שעדיין מחפשים את המקום והקצב שלהם. זה התפקיד שלי ושלהם ביחד להכניס אותם כמה שאפשר ותוך כדי תנועה בלי לפגוע בקצב של הקבוצה. זה לא פשוט, יש לנו רגעים פחות טובים, יש יותר טובים, יש הרכבים שפחות הולכים ויש כאלה שהולכים יותר, אז אני נצמד כרגע עם הרכבים שמרגישים כרגע נוח אחד עם השני, אם זה הגנה יותר טובה ואם זה התקפה יותר מסודרת או מחוברת אחד לשני, אבל אנחנו נצטרך עוד שחקנים. זה לא יספיק לטווח הארוך לריצה הארוכה, כרגע זה מספיק לריצה הקצרה, שזה גם לא פחות חשוב למשחקים כשאתה לא בשיא שלך, גם כשאתה לא מוצא את הקצב הכי טוב שלך. אבל אני שמח, זה היה נצחון חשוב היום. יכולנו סתם להסתבך בבית, כי יש משחקים שאתה חייב לנצח אותם והיום זה היה אחד מהם. אנחנו לוקחים את הנצחון וממשיכים קדימה, ממשיכים לעבוד".


ביום שני ה-17.10 בשעה 21:00 תצא חולוניה למשחק חוץ מול גלבוע/גליל באולם גן נר הלא-קל.

ב-ה-צ-ל-ח-ה!


צילומים - עודד קרניbottom of page