top of page
ארכיון
תגים

עולים לחצי גמר הפלייאוף!

עשינו זאת! במשחק קשוח וקשה כמו שציפינו שיהיה, מנצחת הפועל יונט קרדיט חולון את נס ציונה במשחק השלישי והקובע בסדרה בתוצאה 85:76 ועולה לחצי גמר הפלייאוף בליגת ווינר-סל. המשחק היה צמוד במשחק 3 רבעים והיתרון עבר לא פחות מ-19 פעם מקבוצה לקבוצה, אך בריחה ברבע האחרון הביאה את הנצחון היקר מפז.

מי שעזר להביא את הנצחון בין השאר היה ווילי וורקמן - איש של עבודה! שימו לב לשורה הסטטיסטית שלו: 20 דקות ,15 נקודות (6/7 לשתיים, 1/2 לשלוש), 4 חטיפות , 3 אסיסטים, ו - 0 איבודים! האבא הטרי התעלה במאני טיים ביחד עם ניב משגב שקלע 8 נקודות ב-13 דקות (כולל 2 שלשות קריטיות ברבע האחרון), וביחד עם חבריהם הנמרים סוקולובסקי, בורדיון וססטינה - חמישיה שספק אם רואים גם באימונים, הובילו את הבריחה של חולוניה מסוף הרבע השלישי ועד תחילת הרביעי עם ריצת 18:7 והפכו פיגור 3 ליתרון 8 עליו חולוניה שמרה עד לסיום.

מלבד הבריחה הנהדרת מי ששמר את חולון כל המחצית הראשונה במשחק היה סי.ג'יי האריס הבלתי נגמר שקלע 25 נקודות (12 מ-12 מהקו) ב-30 דקות עם מדד מפלצתי של 34. אחלה סי.ג'יי! איזה כיף שהוא אצלנו לעוד עונה!


הרבע הראשון התאפיין בקצב איטי עם המון החטאות. האריס וססטינה קלעו מחוץ לקשת ונתנו יתרון 6:4, נס ציונה עלתה ל-12:6 אחרי ריצת 8:0. חולון הגיבה בריצה נגדית של 7:0 שהחזירה את היתרון לנמרים, שכללה שלשה של ג'ונסון וסלים של האריס ו-וורקמן שחטף ורץ כל הדרך לסל בצד השני. שתי הקבוצות החטיאו ללא הפסיקה, נקודות של האריס מהקו קבעו יתרון 15:14 לנמרים בסוף הרבע הראשון.


ברבע השני היתרון המשיך לעבור מצד לצד כשסל של לימונד נענה בשלשה של סוקולובסקי. נס ציונה החזיר את היתרון, פניני קבע שיוויון 20 מסל נהדר בסוף שעון. סוקולובסקי החזיר את היתרון מאסיסט של האריס, האורחים הפכו שוב, אלכסנדר השווה מסיבוב יפייפה בצבע. האורחים חזרו להוביל אחרי 3 זריקות עונשין מוצלחות, האריס צימק. נס ציונה עלתה ליתרון 5, האריס צימק מהקו אחרי בלתי ספורטיבית עליו. וורקמן צימק מאסיסט של סוקולובסקי, נס ציונה עלתה ליתרונה הגדול במשחק (37:30) אך שתי חדירות נהדרות של האריס לפני המחצית צימקו, 37:34 לנס ציונה אחרי 20 דקות של כדורסל.


בפתיחת המחצית השניה נס ציונה הגדילה את יתרונה מהקו. האריס סחט 3 זריקות עונשין וקלע את שלושתן, דה זאו קלע שלשה וצימק לנקודה הפרש והאריס השלים את המהפך אחרי ריצת 8:2 חולונית. נס ציונה הפכה שוב, סוקולובסקי הגיב במהפך משלו עם נקודות מהקו. הנדנדה המשיכה כשנס ציונה עלתה ליתרון 3, האריס צימק מהקו. סוקולובסקי קלע 1 מ-2 מהקו אך פיצה אחר כך עם שלשה שהורידה להפרש נקודה ועם סל נוסף ששמר על הפרש זה. ססטינה קבע שיוויון 54 מריבאונד התקפה, נס ציונה הגיבה בסל עם עבירה של פניני ועלתה ליתרון 3. האריס ירד לנוח אך מי שעשו את המהפך היה משגב עם נקודות מהקו ו-ווילי וורקמן עם 2 סלי נהדרים כולל אחד על הבאזר אחרי ריבאונד התקפה, 60:57 לנמרים בסוף הרבע השלישי.


הריצה המשיכה ברבע האחרון עם שלשה גדולה של משגב שהעלתה את הנמרים ליתרון 6. אנגולה מנס ציונה צימק, סוקולובסקי סחט עבירה ל-3 זריקות וקלע 2 מהן, ולא רק זה, גם סחט את העבירה החמישית הקריטית של מילר מנס ציונה. וורקמן העלה את הנמרים ליתרון 8 (67:59) אחרי עוד ריבאונד התקפה והשלים ריצת 13:2 חולונית. אנגולה האורח קטע את הריצה החולונית עם שלשה בלתי אפשרית 2 מטר מחוץ לקשת, עם יד על הפנים ובסוף שעון, משגב ענה בשלשה גדולה ושמר על יתרון 8. לימונד האורח צימק עם נקודות מהקו, בורדיון סיים לייאפ נהדר אחרי אסיסט גאוני של משגב ושמר שוב על היתרון. וורקמן הגדיל ליתרון 9 עם שלשה אך האורחים לא ויתרו וצימקו עם שלשה נוספת, פסק זמן של דדאס פחות מ-4 דקות לסיום. וורקמן קלע סל חשוב פחות מ-3 דקות לסיום, האריס הגדיל עם נקודה מהקו אחרי עבירה טכנית לאנגולה האורח. אך האורחים שוב לא ויתרו וצימקו אחרי חטיפה להאריס. מי שנעץ סופית את המסמר האחרון היה נייט ססטינה שקבר שלשה גדולה קצת יותר מדקה לסיום, העלה ליתרון דו ספרתי ראשון במשחק וחיסל את סיכויי החזרה של נס ציונה. עד לסיום האריס וסוקולובסקי קלעו מהקו, 85:76 ענק לחולוניה בסיום.


סי.ג'יי האריס סיים כאמור עם 25 נק' (5-6 לשתיים, 1-5 לשלוש, 12-12 מהקו) ו-5 אסיסטים ב-30 דקות - איזה פנומן! סוקולובסקי קלע 17 חשובות (2-8 לשתיים, 2-6 לשלוש, 7-9 מהקו, 6 ריבאונדים), וורקמן הנהדר סיים כאמור עם 15 (7-9 מהשדה) ו-4 חטיפות, משגב במשחק מצויין (13 דקות) וססטינה (2-6 לשלוש) קלעו 8 כל אחד, ג'ונסון (1-6 מהשדה) ודה זאו (1-5 מהשדה) קלעו 3 כל אחד, בורדיון (0-3 לשלוש), אלכסנדר ופניני 2 גל אחד.


כ-5000 אוהדים (כולל כ-500 אורחים) הגיעו להיכל בחולון ונתנו אווירה שכמוהה לא זכורה שנים. אולם הפחים באקסטרא לארג'! אבוקות בפתיחה, תפאורה, עידוד מטורף עוד לפני השריקה ושמחה גדולה בסיום. שלא יגמר לעולם!


ווילי וורקמן התבדח בסיום: "ראיתי פה כמה כיסאות ריקים... אנחנו צריכים יותר אוהדים מול גלבוע". אחר כך המשיך בנימה רצינית אך מאושרת: "בשביל אוהדים כאלה אתה משחק את המשחק. הייתי עייף בסיום והם המשיכו לדחוף אותי".


מאמן חולוניה סטפאנוס דדאס אמר בסיום: "ידענו שיהיה לנו קשה מאוד מול נס ציונה. היו אנשים שאמרו לי שעדיף לנו להפסיד לגלבוע במחזור האחרון כדי להימנע מנס ציונה ברבע הגמר, אבל הקשבתי ללב, ניצחנו את גלבוע ועברנו את הסדרה. חגגנו בסיום כי הרבה לחץ השתחרר, לא רצינו להרוס ב-48 שעות את כל מה שבנינו בעונה הזאת. על המפגש ביום שני מול גלבוע/גליל אמר: "יש להם יתרון פיזי מסוים כי הם נחו יותר, אבל זה פלייאוף עכשיו והעייפות לא תשחק תפקיד, אלא הלב".


ביום שני ה-7.6 בשעה 21:00 ממשיכים את המסע המופלא במשחק הראשון בסדרת חצי הגמר מול גלבוע גליל. המשחק אינו כלול במנוי אך למנויים תהיה זכות ראשונים לקנות כרטיס על הכיסא שלהם.

יאללה חולוניה! כוווולם באים!!


צילומים: עודד קרני
Comments


bottom of page