top of page
ארכיון
תגים

ניצחון שלישי השבוע: 83:74 בחוץ על קומאנובו

הפועל יונט קרדיט חולון ככל הנראה מעולם בכל 74 שנותיה לא שיחקה יום אחרי יום - עד היום. אחרי הנצחון הגדול אמש על טופאש בורסה בליגת האלופות, פגשה חולוניה יריבה הרבה יותר צנועה במפעל הרבה יותר צנוע - קומאנובו הצפון-מקדונית במסגרת הליגה הבלקנית. לכולם די ברור מה מבין המשחקים יותר חשוב וככה גם היה היחס: אתמול הייתה המסיבה האמיתית, היום האפטר פארטי.

קומאנובו הצנועה הפתיעה את ההרכב השני (ואף השלישי) של חולוניה, כפתה משחק צמוד ואף הובילה ברבע האחרון, אך 4 דקות של בליץ חולוני בהתקפה ובהגנה וריצת 15:1 סגרו את הסיפור עם נצחון 83:74.


רוב כוכבי הנצחון הגדול אתמול נחו ולא שיחקו היום כשהאריס, מגי, ג'ונסון וגם פניני לא שיחקו. לעומתם מי שלא ראו פרקט אתמול, שיחקו היום כולל משגב, ברנדווין, אוחיון (שלושתם אף ביחד על הפרקט - משהו שלא נראה עד כה) וגם טל זך ואופק פוגלמן. מי ששיחקו גם אתמול וגם היום היו אייזאה מיילס שסיפק 2 משחקים סולידיים (אתמול 16, היום 14), בורדיון, וורקמן ומעל כולם מקסים דה זאו שאתמול סיפק הופעה חלשה בה לא קלע, והיום היה פשוט רמה אחת מעל כל השחקנים על הפרקט כשסיים עם 22 נקודות ומשחק נהדר.

שני הרכבים שונים, שתי קבוצות שונות אך לב אחד גדול!


לפני המשחק נערכה דקת דומייה לזכרם של יהודי מקדוניה ותראקיה היוונית, שבמרץ 1943 גורשו ונרצחו במחנה ההשמדה טרבלינקה. קונסול הכבוד של ישראל בצפון מקדוניה, שומוקובסקי גראדימיר, וראש העיר של קומאנובו הוזמנו למשחק כאורחי כבוד של הליגה והקבוצה המארחת. יפה.


חולון פתחה עם אוחיון, ברנדווין, בורדיון, וורקמן ודה זאו. המשחק שודר בשידור באיכות נמוכה ומלאה בהפרעות. יוגב אוחיון היה הראשון לקלוע במשחק. דה זאו פתח חם ואותת על ההמשך כשקלע 7 נקודות רצופות (2 סלים בצבע ושלשה), בורדיון קלע 6 רצופות משלו בדמות סל ועבירה ואז שלשה שהעלתה ליתרון דו ספרתי של 16:6 כבר אחרי 4 וחצי דקות. סימן לבאות? לא ממש. הנמרים נתקעו לחלוטין כשהמקדונים רצו בתגובה ריצת 10:0 וקבעו שיוויון 16, ואף פספסו הזדמנות לעלות ליתרון ראשון אחרי החטאת דאנק של הגבוה שלהם. דדאס לקח פסק זמן אך במשך כמעט 3 דקות אף קבוצה לא קלעה, שיוויון 16 בסוף רבע ראשון מוזר ו-5 וחצי דקות של חולוניה ללא נקודות.


בתחילת הרבע השני המקדונים עלו ליתרון ראשון והשלימו את המהפך. אוחיון קלע מהקו וקטע ריצת 12:0 של המארחים ויותר מ-6 דקות ללא נקודות, משגב דייק גם הוא מהקו. דה זאו החזיר את היתרון מסל קשה על סף קשת ה-3, ברנדווין הגדיל עם סל ועבירה. דה זאו קלע שלשה שהעלתה ליתרון 6 (28:22), ברנדווין קלע שלשה קשה והעלה ל-9 הפרש, פסק זמן קומאנובו. הגבוה של המקדונים החטיא דאנק בפעם השניה במשחק, ברנדווין החזיר ליתרון דו ספרתי (33:23) מהקו. אופק פוגלמן קיבל דקות ראשונות ומסר אסיסט לווילי וורקמן בחיתוך בצבע. קומאנובו צימקה מעט להפרש 7, אוחיון החזיר ל-10 הפרש עם שלשה. ברנדווין שמר על ההפרש מהקו, נקודות קלות מדי של המקדונים גרמו לדדאס לקחת פסק זמן.

טל זך קיבל גם הוא דקות ראשונות אחרי פסק הזמן. המקדונים צימקו ל-5 הפרש עם שלשה אך זך לקח ריבאונד התקפה, קלע ועלה על הלוח. קומאנובו צימקה עם נקודה מהקו ועוד סל מיותר מריבאונד התקפה, 42:38 בלבד לחולוניה במחצית.


המחצית השניה החלה עם שלשה של מיילס. בורדיון הלך בעקבותיו והגדיל ליתרון 8, אך המקדונים לא ויתרו וצימקו עם שלשה. משגב החזיר ליתרון 8 עם שלשה משלו והמקומיים לקחו פסק זמן שאחריו שתי הקבוצות הרבו להחטיא. דה זאו שמר על היתרון מסל בצבע, בורדיון קלע אחת מהקו אך שוב המקדונים לא אפשרו לנמרים לחזור ליתרון דו ספרתי ואף צימקו ל-3 הפרש בלבד (54:51). הגבוה המקדוני החטיא דאנק שלישי (!) במשחק, יוגב קלע בחדירה נאה. מיילס הכפיל את היתרון עם שלשה, דה זאו החטיא בצורה לא אופיינית כשהיה פנוי מתחת לסל, 59:55 בסוף הרבע השלישי אחרי שיוויון בתוצאת הרבע כמו ברבע הראשון.


בתחילת הרבע האחרון דה זאו קלע בצבע אך ההפרש ירד לנקודה אחת בלבד (61:60). מיילס קלע במתפרצת, ההפרש חזר לנקודה ודדאס לקח פסק זמן. בחזרה מפסק הזמן מיילס קלע שלשה והשאיר את היתרון בחיים אך רק באופן זמני, שכן המקומיים קבעו שיוויון 66 ואף על וליתרון כ-6 דקות לסיום ולראשונה מאז תחילת הרבע השני. דה זאו קבע שיוויון מסל בצבע, המקדונים חזרו להוביל אחרי נקודה מהקו. בנקודה הזאת כ-5 וחצי דקות לסיום הנמרים החליטו שנמאס להם והם רוצים להבטיח את הנצחון: משגב החזיר את היתרון לחולוניה עם 2 שלשות, דה זאו העלה ליתרון 7 אחרי שניער את השחקן שמולו עם הטעייה נהדרת, פסק זמן של המקדונים כ-4 דקות לסיום. המומנטום לא השתנה בחזרה מפסק הזמן כשההגנה החולונית המשיכה לעשות את העבודה, כמו גם מקסים דה זאו שהעלה ל-9 הפרש בצבע. מיילס נעץ את המסמר האחרון עם שלשה פחות מ-2 דקות לסיום, העלה ל-12 הפרש והשלים ריצת 15:1. משגב קלע סל נאה בחדירה, קומאנובו צימקה מעט, 83:74 קליל לחולוניה בסיום.


דה זאו היה כאמור מעל כולם עם 22 נק' (8-10 לשתיים, 2-6 לשלוש) ו-7 ריבאונדים, מיילס קלע 14 (4-11 לשלוש), משגב 13 (3-8 לשלוש), בורדיון 11 (3-6 לשלוש), ברנדוויין 10 (5-5 מהקו), אוחיון 9 (4 אסיסטים), וורקמן (1-6 מהשדה, 4 חטיפות) וזך 2 כל אחד. כן שותף: פוגלמן.


חולון תחזור לארץ באילתור של ממש, כשמטוס שהטיס את אחת מהנבחרות הצעירות בכדורעף לאליפות אירופה בקרואטיה, יאסוף בדרך חזור את הנמרים דרך סקופיה, בירת מקדוניה. היום שלח יו"ר מנהלת הליגה, שמואל פרנקל, מכתב לראש הממשלה, שרי האוצר, הספורט, התחבורה והבריאות, בו ביקש למצוא פתרון עבור הטיסות של חולוניה במסגרת ליגת האלופות, שכן לא ניתן לארח קבוצות מחו"ל בשל הסגר בנתב"ג ובמקביל בשל אותה בעיה גם קשה מאוד למצוא טיסות ליעדים באירופה. הטיסה מוציאה עשרות אלפי דולרים על טיסות פרטיות (78 אלף דולר עד כה עבור הטיסות לאיטליה ולטורקיה ליתר דיוק) או מוצאת אילתורים כמו הטיסה ממקדוניה לארץ, אך קשה להמשיך כך.

פרנקל ציין במכתבו כי "הקבוצה נמצאת לפני שוקת שבורה ולצערנו בשל העלויות הרבות שוקלת להודיע על פרישתה מהתחרות". עוד הוסיף כי "זה אינו איום, זהו כורח המציאות הקשה. בשום מדינה באירופה אין מצב דומה שלא מאפשר לקבוצות יריבות להגיע. מדינת ישראל סגרה את השמים וצריכה לקחת אחריות על כך ולעזור בעלויות לקבוצות המשתתפות באירופה ומייצגות האת המדינה".

נקווה שזה יעזור.


בגלל חוסר היכולת של קבוצות מחוץ לארץ להגיע לישראל, לא ידוע האם המשחק השלישי במסגרת ליגת האלופות נגד קרשיאקה הטורקית יתקיים במועדו. נכון לעכשיו המשחק אמור להתקיים ביום רביעי ה-17.3 בשעה 19:30 כשקיימת אופציה שקרשיאקה תצטרף ביום שני לטיסת חילוץ, אם כי לא בטוח שזה אפשרי.

עדכונים נוספים יפורסמו בהמשך.


צילומים: ליגה בלקניתComentários


bottom of page