top of page
ארכיון
תגים

ניצחון סוחף בהיכל שלמה 93:87

אולם היכל קבוצת שלמה בתל אביב האיר פנים לא פעם לחולוניה בשנים האחרונות. השנה כשהפועל תל אביב התחזקה ורצה בצמרת הגבוהה, לאחר שניצחו התל אביבים בחולון בסיבוב הראשון ולאחר שחולון פתחה את השלב השני של ליגת האלופות עם שני הפסדים, מעטים הימרו על נצחון של הפועל עצמון חולון. ולמרות זאת חולון הגיעה לאולם בו הפועל תל אביב לא הפסידה עדיין העונה בליגה, וניצחה בו בסטייל 93:87. ויגן פרנדלי? חולון פרנדלי!

לא רק שהנצחון הוא יוקרתי וחשוב מוראלית לפני המשך הדרך בליגת האלופות, הוא גם הושג בהפרש הרצוי של 6 נקודות שהן מעל להפסד בסיבוב הראשון (5 נק') למקרה של תיקו בין הקבוצות בתום הסיבוב. התוצאה אגב משקרת, שכן חולון הובילה ב-14 הפרש כ-2 דקות לסיום ועשתה הרבה שטויות בסוף שגרמו לדפיקות לב בקרב האוהדים. אך סוף טוב הכל טוב, הנצחון הושג לבסוף.


המצטיינים הבלתי מעורערים במשחק היו שון דוסון שקלע 24 נקודות במשחקו הטוב ביותר בשורות חולון, קבע שיא עונה, הזכיר את ימיו הגדולים וסוף סוף הצטיין בנצחון חולוני ולא בהפסד, ויחד עימו סי.ג'יי האריס שקלע 23 נקודות, גם כן שיא עונתי, ב-7 מ-9 (!) פסיכי מחוץ לקשת.

כן ירבו!


ההתחלה הייתה דווקא של המארחים שעלו ל-7:2. משגב נכנס למשחק מצויין עם סל נאה, אסיסט לג'ונסון ועוד אחד נהדר להאלי-הופ של ג'ונס שקבעו מהפך וגרמו למארחים לקחת פסק זמן מוקדם אחרי פחות מ-3 דקות. המשחק המשיך להיות צמוד עם נקודות של ג'ונס מהקו ושל דלטון מתיקון החטאה עצמית, רגלנד קלע ריברס לייאפ יפיפה ומסר לג'ונסון שהחזיר את ההובלה, אך האורחים הפכו, 20:18 להפועל ת"א בסוף הרבע הראשון.


בתחילת הרבע השני שני המצטיינים, האריס ודוסון, נכנסו לעניינים. סי.ג'יי החל את מצעד השלשות שלו ודוסון עלה על הלוח עם סל ועבירה. שון המשיך להיות האיש החם כשקלע נקודות מהקו ואחר כך שלשה, רגלנד עזר עם לייאפ ששמר על ההפרש. שון קלע עוד שלשה וג'ו הוסיף אחת משלו מה שהעלה לראשונה ליתרון דו ספרתי. האריס ראה את חגיגת השלשות והצטרף עם אחת משלו שהשלימה ריצת 16:2 חולונית (40:27), אך למרות האלי-הופ נוסף של ג'ונס הפעם ממסירה של רגלנד, האורחים צימקו עד להפסקה, 42:35 לנמרים במחצית.


האריס פתח טוב גם את המחצית השניה עם סל מחצי מרחק. רגלנד קבר שלשה נוספת והחזיר ליתרון דו ספרתי אך האורחים צימקו ל-5 הפרש. רגלנד מצא שוב את ג'ונס להאלי-הופ נוסף, האריס שמר על ההפרש עם שלשה ודוסון דאג לכך גם הוא עם דאנק עוצמתי. האורחים שוב צימקו, הפעם ל-4 הפרש, אלא שהאריס הענק ענה ב-3 שלשות רצופות והקפיץ את היתרון לדו ספרתי. ג'ונסון תיקן החטאה של משגב עם סל ועבירה אך שוב המארחים צימקו, 67:61 בסוף הרבע השלישי.


הרבע הרביעי החל עם שלשה של המארחים שצימקו ל-3 הפרש בלבד. דוסון קלע שלשה חשובה והאריס צלף עוד אחת משלו עם עבירה, והקפיץ את ההפרש ל-7 נקודות. דוסון עבר את ג'ייקובן בראון כאילו הוא לא קיים ואז קלע מהלך יפיפה של ריברס לייאפ עם עבירה של אונאקו בדרך ל-10 הפרש. רגלנד קלע שלשה גדולה, ג'ונס מהקו קבע יתרון שיא של 15 הפרש (81:66) פחות מ-4 דקות לסיום. גמור? עוד לא. דוסון דייק מהקו ואחר כך קבר שלשה גדולה שקבעה 14 הפרש פחות מ-2 דקות לסיום. עכשיו גמור? עוד לא!

המארחים לא ויתרו וקלעו שלשה, משגב דייק מהקו, טוקוטו התל אביבי קלע אחת מהקו, לקח ריבאונד התקפה והשלים עוד מהלך 3 נקודות, רגלנד והאריס איבדו ושלשה נוספת של המארחים כ-40 שניות לסיום צימקה ל-6 הפרש בלבד במשחק המשוגע הזה. גודס לקח פסק זמן והרגיע את החבר'ה, ומי שהבטיח את הנצחון היה ניב משגב שדייק עוד 4 פעמים מהקו וסה"כ 6 זריקות עונשין מוצלחות ברצף (יופי ניב!) למרות בוז גדול של הקהל המקומי, בסיום 93:87 נהדר של חולוניה על הפועל ת"א.


דאוסון סיים כאמור עם שיא עונתי של 24 נק' (11 ברבע השני, 11 ברבע הרביעי, 3-6 לשתיים, 4-6 לשלוש, 6-6 מהקו), האריס קלע שיא עונתי של 23 נק' (14 ברבע השלישי, 7-9 לשלוש, 4 איבודים), רגלנד קלע 16 (3-4 לשתיים, 3-8 לשלוש, 8 אסיסטים, 5 איבודים), ג'ונס 12 (4-9 מהשדה, 4-6 מהקו, 8 ריבאונדים), משגב 8 (1-5 מהשדה, 6-6 מהקו כולם ב-2 הדקות האחרונות), ג'ונסון 6 (3-4 מהשדה, 11 ריבאונדים), דלטון 4 (2-7 מהשדה, 6 ריבאונדים).


איזה כיף למאות האוהדים החולונים שנסעו לאולם בתל אביב וחגגו בסיום!


מאמן חולוניה גיא גודס אמר בסיום: "הראינו הרבה אופי היום, באנו אחרי הפסד כואב וקשה, אבל בשני אימוני השחרור שעשינו ראיתי את הרצינות של השחקנים, ידעתי שנחזור לתלם. עד עכשיו כל פעם שקיבלנו את המכה הזאת, ידענו לעשות את משחק החזרה. זה מראה על האופי של השחקנים, על הכוח של הקבוצה. זה לא מקום קל לשחק ולנצח בו, במיוחד שיש להם 10 שחקנים ברוטציה ולנו שבעה. זה ניצחון חשוב ומפה נתקדם. עשינו את האזורית גם במשחק בחולון, זה מה שתכננו מההתחלה, שתי הקבוצות היו עייפות. ענינו כמו שצריך, שון נתן הצגה היום, סי ג'יי נתן הצגה, שניהם סחבו אותנו בהרבה דקות של המשחק".

עוד אמר: "ניצחנו באופי, במלחמה ובריכוז. אנחנו קצרים, אבל הצלחנו לעמוד בעומס, אנחנו לא הולכים לשום מקום, אנחנו פה. יש לנו קבוצה עם אופי. החבר'ה הגיעו מרוכזים ומבחינתי זו קבוצה בריאה. אנחנו לא מוותרים ותמיד נשחק הכי חזק שיש לנו. יש לנו יכולות, וכמו שהחבר'ה אמרו בחדר ההלבשה - אנחנו עדיין האלופים".


על ליגת האלופות אמר: "לא היה צריך לדבר יותר מדי על ההפסד ביום רביעי, זה יכל להיגמר גם אחרת. קבוצה נמדדת ושחקנים נמדדים אחרי משחק כזה שאתה מפסיד וכולם נגדך, ויכולת לעשות את זה. הכי קל זה לשקוע בהרגשות ולהגיב לא טוב. מה שמאפין את הקבוצה הזאת זה להילחם עד הסוף. אין ספק שהמשחק בצרפת משמעותי בשבילנו, לא יהיה משחק קל, הם קבוצה אגרסיבית וקשוחה. נעשה את ההכנה שלנו ונתן הכי טוב שאנחנו יכולים, ננסה לצאת משם עם ניצחון".


שון דוסון המצטיין אמר בסיום: "זה כיף, כל העונה אני מרגיש ויודע שיש לי הרבה מה לתרום לקבוצה, החיבור לא תמיד טבעי, עובדים על זה כל יום, מנסים שזה יתחבר ויבוא לידי ביטוי. אימצתי את התפקיד שיש לי פה, זה אחרת ממה שאני רגיל אליו, פחות עם הכדור, אני נותן למשחק לזרום אלי, היום זה הגיע אלי. אלה המשחקים הכי כיפיים, שני קהלים גדולים, זה יוצר אווירת משחק אדירה, זה כל הכיף. כשאתה ילד אתה רואה את המשחקים האלה ורוצה לקלוע את הסל הגדול. אני אוהב לשחק באולם הזה, אולי זה זה, עליתי למגרש, ופשוט זרמתי עם זה. יש לנו את הכלים, הוכחנו את זה לא בפעם הראשונה, השאלה איך נופיע למשחקים החשובים, יש לנו משחק מכריע בצרפת שאסור לנו להפסיד".


המסע בליגת האלופות ממשיך ביום רביעי ה-8.2 בחוץ מול דיז'ון הצרפתית, משחק ממנו ככל הנראה לא תהיה דרך חזרה. חייבים לרשום נצחון ראשון בבית! יאללה חולוניה!


Comments


bottom of page