top of page
ארכיון
תגים

ניצחון חשוב בדרך: 79:70 בחוץ על מכבי חיפה

זה לא היה משחק גדול של חולוניה שהתקשתה מול מכבי חיפה בעיקר בצבע, עקב חסרונו של דה זאו שהיה חולה. הנמרים התקשו בפתיחה מול הגבוהים של חיפה ובראשם רומן סורקין הצעיר הנהדר שעשה לחולונים חיים קשים ואף קלע שיא קריירה (23 נק'), אך בסופו של דבר, יכולת טובה של טיירוס מגי בצוותא עם ג'ונסון והאריס הספיקו בכדי לקבוע נצחון בתוצאה 79:70 על חיפה מתחתית הליגה.

עכשיו חולוניה תוכל לצאת במצב רוח מרומם למשחק החשוב בטורקיה ביום ג' מול קרשיאקה החזקה. יופי, נמרים!


ההתחלה לא בישרה טובות עבור הנמרים שנקלעו לפיגור 7:0 מהיר והציגו הגנה רכה כמו מול קרשיאקה. וורקמן שקיבל חולצה ממוסגרת מחיפה בתחילת המשחק, היה הראשון לקלוע לזכות הנמרים עם הטבעה אחרי חיתוך ומסירה של של ג'ונסון. ג'ונסון עצמו עלה הלוח עם שלשה שצימקה ל-7:5 אך עוד ריצת 7:0 של חיפה שניצלה את חסרונו של דה זאו ואת הצבע הדליל של חולוניה, קבעה פיגור 9, פסק זמן של דדאס. וורקמן עם חיתוך נוסף והטבעה, וג'ונסון עם עוד סל (הפעם 2) שוב קטעו את הריצה החיפאית. האריס עם 2 סלים מחצי מרחק שמר את חולון בעניינים, חיפה עלתה ליתרון דו ספרתי ראשון ואף הגדילה ל-12 הפרש (25:13) לפני שמגי עלה על הלוח עם שלשה בסוף הרבע הראשון, 25:16 לחיפה אחרי 10 דקות לא טובות של הצהובים-סגולים.


בתחילת הרבע השני, אייזאה מיילס וטיירוס מגי המשיכו את מגמת השלשות החולוניות, צימקו ל-5 הפרש והשלימו ריצת 9:2 של הנמרים. המארחים הגדילו עם סל של סורקין ועבירה של אוחיון, בורדיון בסבסוב על קו הבסיס צימק עם מהלך נהדר ולא אופייני של סל ועבירה. מגי קלע אחת מהקו, האריס ומיילס קלעו 2 שלשות, השלימו את המהפך, העלו את הנמרים ליתרון ראשון במשחק (32:30) והשלימו ריצת 19:5, פסק זמן של חיפה. וורקמן הצטרף גם הוא למצעד השלשות, ג'ונסון עם לייאפ הגדיל מעט את ההפרש. מגי קלע שלשה והעלה ליתרון 5, האריס קלע אחת מהקו לפני שחיפה צימקה מעט, 41:38 לחולוניה במחצית אחרי רבע שני נהדר.


בתחילת הרבע השלישי מיילס המשיך להפציץ מחוץ לקשת. חיפה חזרה וקבעה שיוויון 44 אחרי עוד הטבעה של סורקין, פניני עם פלואוטר טיפוסי החזיר את היתרון. סורקין המארח השווה שוב עם האלי-הופ בצבע החולוני הפרוץ וחיפה אף עלתה ליתרון, פניני המשיך את הדקות הטובות והפך עם שלשה. בורדיון המשיך את הנדנדה והחזיר את היתרון לטובים עם זריקה קשה, האריס בחדירה נאה הגדיל. בריסקר המארח השווה עם שלשה, ג'ונסון עם סל ועבירה ומגי עם חדירה טיפוסית החזירו את היתרון לנמרים, פסק זמן של המארחים. אחרי פסק הזמן מגי הגדיל עוד את היתרון, 59:53 לחולוניה בסוף הרבע השלישי.


בתחילת הרבע האחרון מגי המשיך את היכולת הנהדרת עם סל משוגע מאזור קשת השלוש והגדיל ליתרון 8. בריסקר המארח צימק זמנית עם שלשה, ג'ונסון עם שלשה ו-וורקמן עם חטיפה וסל מהיר העלו את הנמרים לראשונה ליתרון דו ספרתי (66:56). משגב הציל כדור אבוד ומסר אסיסט גדול לג'ונסון שבעצמו חסם בצורה אדירה את סורקין ואחר כך קבע מהקו יתרון שיא של 14. דווקא אז ההתקפה החולונית נתקעה עם רצף של החטאות כשגם פסק זמן של דדאס לא עזר. הנמרים לא קלעו נקודה במשך כמעט 3 וחצי דקות אך חיפה לא ניצלה זאת כדי לצמק לפער חד ספרתי (70:60). מיילס שבר סוף סוף את הבצורת החולונית עם שלשה, מגי מהקו והאריס עם חדירה נאה שמרו על היתרון וסגרו מעשית את הסיפור. בדקה האחרונה האריס באופן לא טיפוסי קלע רק 2 מ-4 מהקו, 79:70 לחולוניה בסיום.


מגי במשחק נהדר סיים כקלעי המצטיין עם 18 נק' (3-3 לשלוש, 3-7 לשתיים), ג'ונסון במשחק סולידי קלע 16 (4-5 לשתיים, 2-7 לשלוש), האריס קלע 14 (4-7 לשתיים, 1-5 לשלוש, 3-6 מהקו), מיילס 12 (4-9 לשלוש), וורקמן 9 (3-3 לשתיים, 1-4 לשלוש, 6 ריבאונדים), בורדיון ופניני 5 כ"א. משגב לא קלע אך הציג משחק הגנה וניהול משחק נהדרים, אוחיון וזך שיחקו גם כן ולא קלעו.

סטטיסטיקה נדירה נרשמה לחולונים כשכל השחקנים פרט לזך ששיחק שניות בודדות, מסרו בין אסיסט אחד לשניים.


כמעט שכחנו שקיים קונספט כזה, אבל פעם מזמן לפני הקורונה היה גם קהל חוץ במשחקים, ואכן כ-50 נמרים ביציע של רוממה חיפה ששרו, עודדו ללא הפסקה והשתלטו על האולם, הזכירו לנו זאת. קצת שפיות בעידן של טירוף. כל הכבוד למי שנסע ועודד!


ביום הבחירות יום שלישי ה-23.3 בשעה 19:00 (שעון ישראל) תשחק חולוניה בחוץ מול קרשיאקה הטורקית החזקה בניסיון לגמול לה על ההפסד בחולון בשבוע שעבר.

בה-צ-ל-ח-ה!


צילומים: מנהלת הליגה
Comments


bottom of page