top of page
ארכיון
תגים

ניצחון זה ניצחון: 77:63 על הפועל ת"א בהיכל הטוטו

זה לא היה משחק יפה לצפייה, משחק עם ריבוי איבודים בשני הצדדים, השלשות החולוניות סירבו להיכנס בחלקים גדולים ממנו אבל בשורה התחתונה חולוניה מביסה את הפועל תל אביב 77:63 גם ביום לא גדול שלה. קצרה היריעה מלפרט את הבעיות המקצועיות של הפועל תל אביב וזה בטח לא הפורום לזה, אבל סביר להניח שאם חולוניה מגיעה עם סגל מלא ו/או מציגה משחק נורמלי, זה נגמר 20-30 הפרש בקלות ולא משחק שנמתח עד לרבע האחרון. גם משחקים כאלה צריך לנצח והמלחמה בתוספת ריצת 18:3 בין הרבעים השלישי לרביעי הבטיחו זאת.

המצטיינים בשורות חולוניה היו ווילי וורקמן ומקסים דה זאו שסיימו שניהם עם 15 נקודות ו-8 ריבאונדים כל אחד. גם עודד ברנדווין היה טוב למדי כשסיים עם 12 נקודות ו-3 אסיסטים. לוחמים!


המשחק נפתח עם 2 סלים קלים של הפועל ת"א בצבע מה שהביא לפסק זמן מפתיע ומלא צעקות של דדאס כבר אחרי 54 שניות של משחק. וורקמן הרגיע את דדאס עם סל ועבירה, מגי איבד בפעם השלישית בפחות מ-2 דקות אך החזיר עם סל בחדירה יפה וצימק ל-7:5. ההגנה החולונית התעוררה עם 3 חטיפות רצופות שהסתיימו עם סל קל של וורקמן, סל של מיילס בצבע אחרי ריבאונד התקפה של בורדיון ועוד אסיסט של דה-זאו לבורדיון שקלע סל קל נוסף והעלה ל-11:9 - יתרון חולוני ראשון. דה זאו עלה על הלוח בהתקפה שאחר כך עם סל תוך ניצול מיסמאץ' בצבע, ברנדווין עלה גם הוא על הלוח עם חדירה יפה בצבע, 15:9 לחולוניה, פסק זמן הפועל ת"א.

אחרי פסק הזמן הקצב נרגע כששתי הקבוצות הרבו להחטיא אך הפועל ת"א הייתה הראשונה להתעורר עם 4 נקודות שצימקו את ההפרש. דה זאו גאל את לוח הנקודות החולוני מלהיות תקוע על 15 עם נקודות מהקו, בורדיון, ברנדווין ו-וורקמן הלכו בעקבותיו וקלעו גם הם מקו פעמיים כל אחד והעלו ל-23:15 חולוני בסוף הרבע הראשון אחרי 8 נקודות רצופות מהקו ואף לא שלשה אחת לרפואה בכל הרבע.


בתחילת הרבע השני מגי רשם את האיבוד הרביעי שלו אבל כיפר עם סל מלא כוח בצבע. משחק ההתקפה החולוני המשיך לחרוק כשהתל אביבים צימקו את הפער בחצי ל-4 נקודות בלבד, פסק זמן חולוניה - ולא של דדאס! בפסק הזמן השחקנים דיברו ביניהם כשעוזר-המאמן-על-המגרש גיא פניני וטיירוס מגי התווכחו ביניהם עוד בירידה אליו, בעקבות המשחק הפרוע של חולון בהתקפה. הפועל תל אביב לא חיכתה שהחולונים יחזרו למשחק והשוותה - 25 לכל. המהפך של האורחים הושלם עם סל נוסף של טוקוטו בצבע שהיה המצטיין בשורות האורחים, כשחולון נתקעה על 2 נקודות ב-6 דקות. מגי הכפיל את מניין הנקודות שלו ושל חולון ברבע וצימק. הנמרים המשיכו להחטיא בטירוף מחוץ לקשת עד שדה-זאו קלע את השלשה הראשונה החולונית בניסיון ה-13 (!) של הצהובים-סגולים, והחזיר את היתרון. האורחים הגיבו בשלשה, מגי הגיב עם אסיסט להטבעה של דה-זאו שהמשיך את הנדנדה ודה-זאו קלע שלשה שניה והשלים 8 נקודות רצופות שלו שקבעו 35:31 חולוניה, פסק זמן הפועל ת"א.

משחק ההתקפה החולוני המשיך לא להבריק, אך מגי עם עוד חדירה שמר על ההפרש, 37:32 לחולוניה במחצית מוזרה מאוד.


הרבע השלישי התחיל כמו השני - עם איבוד כדור של מגי ומשחק התקפה מבולבל מאוד של חולוניה. הפועל ת"א שוב לא חיכתה שחולוניה תיכנס למשחק, קלעה 6 נקודות ועלתה ליתרון. מגי החזיר את היתרון לחולון מהקו, מדר המשיך את הנדנדה עם סל ועבירה של מיילס שלא ממש הגיע למשחק. מגי חדר וקבע שיוויון 41, האורחים חזרו להוביל עם נקודה מהקו אך שתי הקבוצות הרבו להחטיא ולאבד ברמת כדורסל נמוכה. פניני קבע שיוויון עם נקודה מהקו, טוקוטו החזיר את היתרון לאורחים. מגי הסתבך עם עבירה רביעית, בורדיון צימק מהקו ל-2 הפרש, וורקמן חדר וקלע סל נאה, ברנדווין קבע שיוויון 48 עם פלואוטר נאה. פניני החזיר את היתרון לחולון עם חטיפה גדולה ושלשה בצד השני, ברנדווין השלים ריצת 9:0 חולונית מהירה וקבע את תוצאת הרבע השלישי, 53:48 לחולוניה.


הרבע האחרון נפתח עם שלשה גדולה של דה-זאו. מדר התל אביבי החזיר שלשה בצד השני, פניני קלע אחת משלו עם יד על הפנים. וורקמן הציג מהלך גדול - מה זה מהלך גדול, מהלך המחזור! - של חטיפה, סל עם זריקה אחורית ועבירה של נבחר הדראפט הצעיר ים מדר, העלה את חולוניה ליתרון דו ספרתי ראשון (62:51) והשלים ריצת 18:3 חולונית, פסק זמן הפועל ת"א.

האורחים צימקו את ההפרש עם 5 נקודות מהירות, גיא פניני קטע את הריצה עם שלשה נוספת עם יד על הפנים. מגי סיים את המשחק עם עבירה חמישית, ברנדווין דייק מהקו ושמר את ההפרש החולוני על 9. הפועל תל אביב לא וויתרה וצימקה ל-7 הפרש כ-4 דקות לסיום, בורדיון הגדיל את היתרון עם 2 נקודות מהקו. האורחים לקחו פסק זמן כ-3 דקות ו-20 שניות לסיום, טוקוטו המשיך להשאיר את האורחים במשחק, מיילס קלע שלשה ראשונה בדיוק בזמן והעלה ליתרון 72:62. ברנדווין קלע בחדירה נוספת, העלה ל-12 הפרש וסגר סופית את הסיפור, וורקמן הוסיף עוד נקודה מהקו וסל בהתקפה שאחר כך וקבע את תוצאת המשחק, 77:63 לחולוניה בסיום.


וורקמן (5-6 לשתיים ומהקו, 8 ריבאונדים) ודה זאו (3-5 לשלוש, 8 ריבאונדים) סיימו כאמור עם 15 כ"א, ברנדוויין (4-5 לשתיים, 0-3 לשלוש, 4 איבודים) ומגי (5-10 מהשדה, 6 ריבאונדים, 4 אסיסטים, 5 איבודים) 12 כ"א, פניני 10 (3-7 לשלוש), בורדיון שהאריך את חוזהו עד לסוף העונה קלע 8 (1-4 מהשדה, 6-6 מהקו, 6 ריבאונדים, 5 אסיסטים), מיילס 5 (1-7 לשלוש).


אחד מגיבורי הנצחון, עודד ברנדווין אמר בסיום: "משחק קשה מאוד, משחק לא פשוט. זה לא יריבה שאפשר לשחק נגדה משחק שוטף, זורם, הם לוחצים את הכדור. המאמן אמר במחצית שצריך לנצח משחק כזה וגם נצחון מכוער זה נצחון. ניצחנו בעיקר בגלל ההקרבה - בלי כריס, בלי סי.ג'יי שהם שניים מהשחקנים הכי משמעותיים אצלנו. זה מעיד הרבה על האופי של השחקנים - לנצח משחק כזה שעל הנייר זה בכלל לא פשוט ואני שמח מאוד שניצחנו. זה מלמד הרבה על הלב של השחקנים והאופי שלהם. כריס הוא הדבק שלנו בקבוצה, סי.ג'יי הוא השחקן היוצר העיקרי שלנו וזה מראה שאין ואקום - אני פתאום יכול להיות יותר משמעותי, בורדיון - שחקנים שמשחקים פחות. זה מראה שיש פה קבוצה עמוקה שמשחקת בהרבה מסגרות ואפשר לסמוך על כולם. רוטציה רחבה יותר זה דבר טוב שמונע פציעות - בעיקר כשיש על מי לסמוך".


על ההזדמנות בעקבות הפציעות של יוגב וסי.ג'יי אמר: "יש לי הזדמנות להוכיח את עצמי בסיטואציה שנוצרה כרגע, התפקיד שלי זה להראות למאמן שאני לוקח אותה בשתי ידיים וצריך להמשיך ככה. התמיכה מהחבר'ה עוזרת המון, חדר הלבשה זה הכל בקבוצה - העידוד שלהם והתמיכה שלהם. זה לא פשוט הרבה פעמים לשחק פחות או לא לשחק בכלל אבל צריך להיות חזק מנטלית, והדחיפה שלהם - בשבילי זה שווה הכל וזה מראה שיש עם מי לצאת למלחמה. אני מאוד שמח על זה".


על העימות הקטן שהיה בין מגי לפניני: "הכל טוב, אין מה לדאוג. זה אמוציות של משחק ושני שחקנים שרוצים לנצח, זה דווקא סימון טוב. רק שנהיה תחרותיים ואינטנסיביים וזאת הדרך להצליח".


מאמן חולוניה סטפאנוס דדאס אמר בסיום: "חולון היא קבוצה שאמורה להילחם ולנסות לנצח בכל משחק ובהתחשב בבעיות שלנו אני חושב שהתמודדנו במשחק הזה בצורה טובה. בוודאי שלא היה לנו משחק נהדר, כן? הפועל תל אביב התכוננו היטב, הם עשו לנו הרבה בעיות, הם מכירים אותנו היטב ותקפו כמה נקודות חולשה שלנו... אבל בדרך שבה אנחנו משחקים כל אחד יכול להוביל תוך כדי המשחק וזה מה שקרה עם פניני כמובן שקלע כמה קליעות קשות, אבל בעיקר עודד שעשה מה שהוא אמור לעשות".


על הסיבה שבגללה לא עבר להגנה אזורית עד שלב מאוחר במשחק העיר בבדיחות: "לא יודע, שאלה מצויינת. אראה את הוידאו ואשלח אימייל כדי להסביר מדוע... ברצינות, לא היה קל לשלוט על ההגנה של הקבוצה במחצית הראשונה כשמשחקים בהגנה בחצי הרחוק מהספסל, כשזה ליד הספסל קל יותר לצוות המקצועי לראות את המצ'אפים ולעזור לשחקנים קצת. השתפרנו בהגנה תוך כדי המשחק בדיוק כמו במשחק נגד הפועל חיפה, כשמגנים ליד הספסל שלנו קל יותר לעשות יותר טריקים ולהיות יותר אפקטיבי. אבל אנסה לשים לב למה שאמרת".


על המתח בין פניני למגי אמר: "תראו, גיא הוא הרכז של הקבוצה... אולי לא המוביל כדור, אבל השחקן שאני נותן לו את החופש לסדר את השחקנים במגרש כדי לשחק בצורה הנכונה ולא שיחקנו בצורה הנכונה בחלקים במשחק עד שדה-זאו קלע 2 שלשות מהירות ועזר לנו פסיכולוגית לרדת במחצית לחדר ההלבשה ביתרון. הדרך שבה אנחנו משחקים, הדרך שבה אני מאמן היא בצורה מאוד אינטנסיבית: אני יכול לריב עם השחקנים, השחקנים יכולים לריב אחד עם השני אבל מה שחשוב זה שכולם הראו אופי ולא נוטרים טינה או לוקחים את זה באופן אישי. זה הנצחון החמישי שלנו ברציפות בליגה, האינטנסיביות הזאת היא לא של קבוצה רכה כמו קבוצת קולג', כאן זה מלחמה וכשנכנסים לאולם צריך להילחם אז הכל יכול לקרות ביננו ובין השחקנים".


על רוח המלחמה של הקבוצה במשחק הזה, במשחק הקודם ולקראת רבע גמר הגביע ביום שבת מול חיפה: "לפחות במשחק הנוכחי ראיתי את רוח הלחימה... מול הפועל חיפה הורחקתי וראיתי בטלוויזיה אז לא יכולתי לראות את זה... ברצינות, יש לנו סוג של שחקנים שיודעים איך לשחק בהגנה בשלבי ההכרעה של המשחקים, מלחמה זה כמובן גם חשוב ועצרנו את ים מדר הרבה פעמים עם בידודים שלפני המשחק אמרתי שההגנה עליו זה דבר קריטי. הצלחנו, הסתכנו עם שוכמן בשלשות מהפינה, זאת הייתה הטקטיקה שלנו וכמובן יחד עם הלחימה שלנו אם משלבים את שניהם ומוסיפים קצת מזל, אפשר לנצח גם בהמשך".


במוצאי שבת ה-2.1 בשעה 20:00 יתקיים משחק ממנו אין דרך חזרה: רבע גמר הגביע מול מכבי חיפה.

נצחון = כרטיס לפיינלפור הגביע!

ב-ה-צ-ל-ח-ה!!!


Commentaires


bottom of page