top of page
ארכיון
תגים

ניצחון בית שני בהיכל בהצגה צהובה 103:80

נתנאל פריקינג ארצי! שיא קריירה של 25 נקודות, כמעט השוואת שיא קריירה בחטיפות (4 לעומת 5), אקטיביות בשני צידי המגרש והמשחק הכי טוב במדים הצהובים סגולים. את כל זה רשם נתנאל בהופעת השיא בנצחון 103:80 על הפועל באר שבע. חולוניה שפתחה את העונה האירופאית עם 2 נצחונות פותחת גם את הליגה במאזן דומה, רק שהפעם, שלא כמו המשחק הראשון מול עפולה, הנצחון לא היה מוטל כמעט בספק לאורך המשחק כולו. כבר ברבע הראשון הנמרים עלו ליתרון 20 (!) ולמרות שבאר שבע איימה לחזור כשצימקה עד ל-10 הפרש ברבע האחרון, ריצה נוספת חולונית הרסה לאורחים את כל התקוות. חולוניה במאזן 7:0 ביתי נקי על באר שבע מאז שזאת עלתה לליגה הבכירה.


מי שעוד הצטיין לצד ארצי היה ניק ג'ונסון שסיפק את משחקו הטוב ביותר בצהוב סגול, והשתלט על הקו האחורי לאור העדרותו של ניב משגב בגלל פציעה ומיעוט הדקות של האריס שגם לא היה כשיר במאת האחוזים. גם ואנווין וחנוכי היו טובים ותרמו, ובכלל - כל שמונת שחקני הרוטציה נראו טוב.לפני פתיחת המשחק נערך טקס מרגש להדלקת נר שמיני של חנוכה בהשתתפות אוהד הקבוצה אלון שאולי, חייל הנדסה קרבית שנפצע קשה בתחילת המלחמה ובא במיוחד מהשיקום לצורך הטקס. בסרטון זכור במיוחד שהפך לויראלי בקרב אוהדי הקבוצה, קצת אחרי פציעתו שר אלון בהכרה מעורפלת בבית החולים את "הפועל חולון עולה עולה".


טקס מרגש, מכובד, יותר חשוב מכדורסל ונותן פרופורציות לחיים.הנמרים פתחו את המשחק בסערה כשג'ונסון, ארצי ו-ואנווין העלו ל-6:0 מהיר. דאוסון קלע שלשה חולונית ראשונה, סמית' הצטרף לחגיגה ואחרי עוד שלשה של ואנווין ונקודות של חנוכי מהקו חולוניה עלתה ליתרון דו ספרתי מהיר תוך 4 וחצי דקות בלבד. ארצי קלע 8 נקודות רצופות (!) כולל שלשה ומהלך נהדר של סל ועבירה אחרי חטיפה ומתפרצת סולו, האריס העלה ל-26:8 אחרי 6 וחצי דקות בלבד של כדורסל - פשוט קצב מטורף של הנמרים. עד לסיום הרבע הנמרים קצת הורידו הילוך אך סמית' וחנוכי דאגו שהאורחים לא יתקרבו, ושחר עמיר עלה על הלוח והעלה ל-20  הפרש לפני שהאורחים צימקו מעט, 32:14 בסוף רבע ראשון מטורף.חנוכי המשיך להראות טוב כשקלע שלשה בתחילת הרבע השני. ארצי דייק מהקו אך ההתקפה החולונית התקשתה מעט מה שהביא לפסק זמן חולוני. ואנווין חזר עם הטבעה מאסיסט של חנוכי, ג'ונסון שמר על ההפרש עם 8 נקודות רצופות, ארצי ו-ואנווין הצטרפו אליו וסגרו יחדיו מחצית נהדרת, 54:35 לחולוניה אחרי 20 דקות חד צדדיות של כדורסל.ארצי החל את הרבע השלישי עם עוד מהלך של סל ועבירה. ג'ונסון קלע שלשה והעלה ליתרון שיא של 24 הפרש, סמית' שמר על ההפרש עם דאנק בהאלי-הופ אחרי חטיפה חולונית ויציאה מהירה להתקפה מתפרצת. האורחים צימקו מעט אך בכל פעם הנמרים לא נתנו להתקרב. ארצי קלע שלשה וסל ושמר על 20 הפרש, עמיר ודאוסון דייקו מהקו, ולמרות נקודות של חנוכי האורחים צימקו ל-12 הפרש בלבד ממש לפני סוף הרבע, 75:63 בסוף רבע שלישי מנומנם של הנמרים.הטבעה של גלעד לוי הבאר שבעי צימקה ל-10 הפרש בלבד בתחילת הרבע האחרון. חנוכי הגיב בסל חשוב בחדירה, ארצי הגדיל עוד עם - איך לא - סל ועבירה אחרי התקפה מתפרצת. האריס דייק 4 פעמים מהקו ויחד עם סמית' הגדילו ל-19 הפרש, קולשוב הבאר שבעי סירב לוותר אך דאוסון, האריס וארצי סגרו עניין והעלו שוב את ההפרש לשיא של 24 נקודות. עד לסיום עמיר, ג'ונסון ו-ואנווין שיפרו מאזנים, 103:80 מהדהד לחולוניה בסיום.ארצי סיים כאמור עם שיא קריירה של 25 נק' (7-7 לשתיים, 2-4 לשלוש, 5-7 מהקו, 6 ריבאונדים, 4 חטיפות), ג'ונסון קלע 19 (5-7 לשתיים, 2-6 לשלוש, 3-4 מהקו, 6 אסיסטים, 4 איבודים), ואנוויין קלע 13 (4-5 לשתיים, 1-4 לשלוש, 10 ריבאונדים), חנוכי 11 (3-4 לשתיים, 1-4 לשלוש, 8 ריבאונדים), סמית' 10 (4-7 מהשדה, 2-4 מהקו, 3 חסימות), האריס (1-4 מהשדה, 6-6 מהקו, 7 אסיסטים) ודאוסון (3-9 מהשדה, 7 אסיסטים) 9 כ"א, עמיר 7. כן שותפו: סולומון, סנקר ואוסלקה.1000 אוהדים חולונים הגיעו להיכל בחולון במסגרת ההגבלות של פיקוד העורף ועודדו בצורה טובה. אחד מהאוהדים, כך סיפר ארצי, אף היה זה שדחף אותו לקבוע את שיא הקריירה החדש שלו כשסיפר לו שחסרות לו עוד נקודה או שתיים לשם כך.ביום רביעי ה-20.12 בשעה 21:00, המשחק המכריע במסגרת שלב הבתים של ליגת האלופות מול בורסהספור הטורקית. נצחון "ביתי" חולוני בתוספת הפסד של בון שווה עלייה ישירה לשלב הבא.


ב-ה-צ-ל-ח-ה!


צילומים: עודד קרני
تعليقات


bottom of page