top of page
ארכיון
תגים

ניצחון "ביתי" יקר 84:79 על בראוגן, בריגה - לטביה

בארץ צבא ההגנה לישראל נלחם על הבית, ואילו בלטביה חולוניה נלחמת על העלייה מהבית של ליגת האלופות - ובינתיים זה עובד לה לא רע בכלל כנגד כל הסיכויים ולמרות פתיחת העונה הלא מיטבית בלשון המעטה והשחרור של קייבר. המאמן הצעיר עמית שרף עומד על מאזן מושלם בקריירה האירופאית שלו של 2 נצחונות מ-2 משחקים אחרי נצחון "ביתי" חולוני קשה 84:79 על בראוגן מהליגה הספרדית החזקה. זה נראה היה שזה הולך להיות קל יותר כשחולוניה כבר הובילה ביתרון שיא של 18 נקודות, אך זה כמעט נעלם וצומק בהמשך פעמיים להפרש של נקודה אחת בלבד ברבע האחרון. התעלות בדקות המאני-טיים בראשות אמין נואה הבטיחה את הנצחון היקר.


לפני המשחק נערכה דקת דומיה לזכר קורבנות הטבח ב-7 לאוקטובר וכן כל אנשי חולוניה לבשו חולצות עם תמונותיהם של הגר ברודץ ושלושת ילדיה, אוהדי הקבוצה שנחטפו לעזה. על הכסאות באולם הונחו תמונותיהם של 239 החטופים, דגל ישראל נפרס ביציע והנמרים עלו למשחק עם סרטים שחורים. מחווה מכובדת ויפה.


המשחק נפתח בקצב איטי כשאחרי 3 וחצי דקות לוח התוצאות הראה על 2:2 אחרי שדוסון עלה ראשון על הלוח. נואה קלע נקודות ראשונות מהקו, חנוכי העלה את חולון ליתרון ראשון. נואה המשיך את הפתיחה המצויינת שלו כשקלע שלשה ראשונה חולונית והוסיף אחר כך עוד סל יפה בצבע שהעלה ל-11:9 אך הספרדים הפכו עם מיני ריצה של 5:0. דוסון כמעט קלע סל מדהים בחדירה אך זה הסתיים בהחטאה מסמרת שיער. משגב מצא בצורה נהדרת את סמית' שחתך פנימה ועלה על הלוח, חנוכי קלע שלשה חלקה ויפה והחזיר את היתרון. סמית' השלים ריצת 8:0 חולונית עם חדירה יפה מה שגרם לספרדים לקחת פסק זמן במצב של 19:14. הנמרים חזרו עם הגנה נהדרת ובהתקפה האחרונה של הרבע משגב עלה על הלוח עם שלשה, 22:14 אחרי 10 דקות של כדורסל.


ניב המשיך לפנק את סמית' עם חדירה בצבע והוצאה לסמית' שהטביע חופשי ומאושר, מה שהעלה ליתרון דו ספרתי ראשון. שחר עמיר שעלה לדקות ראשונות עלה במהרה גם על הלוח עם שלשה שהשלימה ריצת 16:0 ויתרון 13 לנמרים (27:14). הספרדים קטעו את הריצה החולונית עם ריצת 7:0 נגדית שהביאה לפסק זמן של שרפי. האריס עלה על הלוח וקלע שלשה שעצרה את הריצה הספרדית, נואה החזיר את היתרון הדו ספרתי בסל עם הגב לסל. האריס המשיך את היכולת הנהדרת עם סטפ-באק ושלשה פשוט יפה, הספרדים צימקו מעט אך נואה המשיך את מבול השלשות החולוניות (39:27), פסק זמן ספרדי. ארצי על הלוח גם הוא מהצבע אך הספרדים הורידו להפרש 8 בלבד, פסק זמן של שרפי. חולון יצאה להתקפה אחרונה במחצית בה האריס קלע בחדירה והחזיר את היתרון הדו ספרתי, 43:33 לחולוניה במחצית.


חנוכי פתח את המחצית עם שלשה נהדרת ודוסון הצטרף אליו עם אחת משלו (49:33). נואה שמר על היתרון, דוסון החטיא פעמיים מהקו אך חנוכי לקח ריבאונד התקפה ואפשר לדוסון לתקן עם סל בחדירה שהעלה ליתרון שיא של 18 נקודות (53:35). האריס קלע בחדירה אחרי פיק אנד רול אך עשה עבירה בלתי ספורטיבית מה שאפשר לספרדים לצמק אחרי 5 נקודות בהתקפה אחת. הספרדים המשיכו את המומנטום וצימקו ל-10 הפרש, פסק זמן של שרפי. האריס קלע סל חשוב מחצי מרחק אך הספרדים צימקו עם שלשה ליתרון חד ספרתי. קרופורד החזיר שלשה אך הספרדים הגיבו בעוד שלשה. היתרון המשיך להעלם לו כשהספרדים המשיכו את הריצה וצימקו להפרש 3 בלבד (60:57) אחרי ריצת 22:7. משגב קלע שלשה חשובה שהכפילה את היתרון, סמית' קלע בריבאונד התקפה ושמר על ההפרש השביר. משגב סחט עבירה בלתי ספורטיבית, דייק מהקו אך הפעם החטיא על הבאזר, 67:59 לחולוניה בסוף הרבע השלישי.


בפתיחת הרבע האחרון סמית' כמעט הטביע בצורה מדהימה מה שהיה יכול להיות בקלות מהלך המחזור, אך הכדור לא נכנס. קרופורד קלע סל קשה ושמר זמנית על היתרון אך הספרדים הורידו שוב ל-3 הפרש בלבד (69:66), פסק זמן חולוני. האריס קלע זריקה קשה שנתנה קצת אוויר אך רק באופן זמני שכן היתרון ירד עד לנקודה אחת בלבד (71:70). חולון יצאה להתקפה חשובה בה דוסון קלע שלשה מאסיסט של משגב ושמר על היתרון בחיים, קרופורד קלע שלשה גדולה נוספת והעלה ל-7 הפרש במהירות שיא, פסק זמן של הספרדים. משגב סחט עבירה ודייק מהקו אך הספרדים קטעו ריצת 8:0 חולונית. משגב ביצע טעות בדמות עבירה בלתי ספורטיבית וההפרש ירד שוב ל-3 בלבד. החולונים המשיכו לאבד את הראש ואת הכדור בצורה טיפשית וההפרש ירד לנקודה אחת שוב. אמין נואה לקח אחריות, תיקן החטאה של דוסון ובהתקפה שאחר כך קלע שלשה חשובה עם הלוח - לא שזה משנה משהו - שהעלתה ל-6 הפרש שוב. ברואגן הלכה לקו 17.4 שניות לסיום ורק כדור אחד הלך פנימה, החולונים שברו את הלחץ והבטיחו סופית את הנצחון - 84:79 גדול לחולוניה על בראוגן.


המפתח לנצחון החולוני היה אחוז הקליעות מחוץ לקשת: 7 מ-9 במחצית הראשונה ו-14 מ-23 במשחק כולו - 60.9%!

אמין נואה סיים כקלעי המצטיין עם 19 נקודות (4-10 לשתיים, 3-7 לשלוש, 8 ריבאונדים, 6 איבודים), האריס קלע בשקט בשקט 15 משלו באחוזים יפים (6-8 מהשדה, 5 אסיסטים), דאוסון קלע 11 (4-7 מהשדה, 1-4 מהקו), משגב 10 (2-3 לשלוש, 4-4 מהקו, 4 אסיסטים), קרופורד (3-6 מהשדה), סמית' (4-6 מהשדה) וחנוכי (2-2 לשלוש, 6 ריבאונדים) 8 כל אחד, עמיר 3, ארצי 2.


עמית שרף אמר בסיום: "רוצה להודות קודם כל למארחים בריגה שגורמים לנו להרגיש בבית, למעט האוהדים שחסרים לנו ואנחנו חושבים עליהם הרבה". על המשחק אמר: "אנחנו צריכים להשתפר בהגנת אחד על אחד, אנחנו משחקים הרבה הגנה אזורית אבל בסוף זה הכל הגנת אחד על אחד. אני שמח שהשחקנים המנוסים שלנו הלכו פנימה, עשו עצירות והצלחנו לנצח. בשבוע הבא יהיה משחק אגרסיבי, יש להם אולם נהדר והם קבוצה טובה, אנחנו כבר לא יכולים לחכות".

על ההשפעה של שבועיים ללא משחק אמר שרף: "לא קל להגיד מה הייתה ההשפעה. כשמשחקים באופן סדיר אז מרגישים טוב מאוד איך הולכים לשחק, ועכשיו אנחנו באים ולא יודעים בדיוק מה יהיה. שבועיים בלי לשחק זה הרבה זמן אבל אנחנו מתאמנים טוב וכולם עושים הכל בקפריסין וכאן בריגה כדי לתת לנו את התנאים הכי טובים. השחקנים נתנו כל מה שיש להם, לא הופתעו מהמשחק ושמח שזה הסתיים בסדר".

על תצוגת השלשות הוסיף: "לקחנו זריקות טובות. ניסינו לרווח את המשחק, יש להם יתרון בצבע, הם לקחו יותר ריבאונד והלכו פנימה ולנו יש יתרון כשמשחקים מרווח עם הגבוהים שלנו שרובם גם קלעים טובים. אנחנו לא יכולים להסתמך רק על זה, צריך משחק פוסט-אפ מהגארדים אבל זה בהחלט עוזר לנו. כשאנחנו זורקים את השלשות, ההגנה של היריבה נהיית מרווחת ואפשר לחדור יותר פנימה - זה תמיד השילוב. מה שעזר לנו לנצח בסוף זה השליטה על קצב המשחק".


סי.ג'יי האריס אמר בסיום: "משחק מדהים עבורנו, כולם תרמו לנצחון. בראוגן שיחקו טוב מאוד אבל הצלחנו לעבור את הדקות הקשות ולהשיג את הנצחון". על המעבר שלו ושל משפחתו ממקום למקום מחוץ לישראל אמר האריס: "זה שהמשפחה שלי איתי הופך את זה לקל יותר כי הם תמיד שם כדי לתמוך בי. יש דברים קטנים לא נוחים במצב הנוכחי עם הנסיעות והמגורים בבתי מלון אבל בסופו של דבר בורכנו בכך שאנחנו יכולים לשחק כדורסל גם בזמנים קשים. אז כשאנחנו יוצאים למגרש אנחנו פשוט שמחים לשחק כדורסל".

על המשחק מול אולם ריק אמר סי.ג'יי: "לא קל לשחק מול אולם ריק אבל מה כבר אפשר לעשות? אנחנו לא רגילים לשחק ככה אבל יש לנו ניסיון מזמן הקורונה לשחק בלי אוהדים. זה מבאס שהאוהדים שלנו לא כאן, אבל כשיוצאים ומשחקים, ברגע שהמשחק מתנהל לא באמת שמים לב למה שקורה מסביב, מתרכזים ומנסים לעשות כמיטב יכולתנו. למרות שמשחקים מול אולם ריק זה בשום פנים לא מוריד משמחת הנצחון, כי אנחנו משחקים בלב כבד עבור מטרה גדולה יותר, זה לא סתם משחק כדורסל בשבילנו כרגע. כשאנחנו יכולים לצאת לשחק ולנצח -אנחנו יודעים שאנחנו יכולים להביא קצת שמחה לאנשים בישראל וזה הכי חשוב לנו".


לסיום סי.ג'יי רצה להעביר מסר לאוהדים בבית: "תודה לכם על התמיכה בנו בזמנים הקשים האלה, אנחנו תמיד חושבים ומתפללים לשלומכם בישראל. אנחנו נמשיך לשחק חזק ובתקווה להעלות חיוכים על פניכם".


על כך הוסיף שרף: "סי.ג'יי אמר זאת מצויין. אנחנו חושבים המון על האנשים שלנו שבמילואים כרגע, המנהל הלוגיסטי אושר ועוזר המאמן עידו, ואנחנו שולחים ברכות להם ולכל האוהדים שלנו שאנחנו מתגעגעים אליהם כל כך. קשה להסביר כמה אנחנו מתגעגעים לאוהדים לאולם ולכל מה שמסביב לקבוצה, כי אנשים ממש חיים את הקבוצה הזאת ממשחק למשחק לפעמים פעמיים ושלוש בשבוע. הלב שלנו בישראל עם כל העם, עם החיילים, ועם החטופים שהמחווה שהייתה להם בתחילת המשחק היא אולי חשובה יותר אפילו מהמשחק עצמו - חשוב לשים את זה בכותרות כי הם צריכים לחזור הבייתה".


ביום רביעי ה-22.11 שוב פוגשים את בראוגן, הפעם בספרד. ניק ג'ונסון השחקן החדש שחתם לשלב הבתים של ליגת האלופות, יוכל הפעם לשחק.


יאללה חולוניה! עם ישראל חי!


צילומים: פיב"א


Comments


bottom of page