top of page
ארכיון
תגים

משחק קשוח מסתיים בניצחון ביתי 72:69

כבישי הארץ היו חסומים אמש בחלקם הגדול והשתחררו רק בסוף היום, וכך גם המשחק של חולוניה מול הפועל באר שבע שהסתיים בנצחון דחוק 72:69. חולוניה שהופיעה עייפה ועם הרכב חסר ללא ג'ונסון ובורדיון, רדפה אחרי הפועל באר שבע במשך רבע וחצי ואז התבחבשה במשך כל שאר המשחק כשגם ברבע האחרון היתרון החליף ידיים. הפקק השתחרר לקראת הסיום כששתי שלשות גדולות של סמית', אחת נוספת של מגי (השישית במספר!) ואחת של מנקו נתנו 8 הפרש כחצי דקה לבאזר, אלא שגם את זה חולוניה כמעט הצליחה לאבד כשניסיון שלשה אחרון של באר שבע שהיה כופה הארכה, הלך החוצה. מהנצחון הזה אפשר לקחת בדיוק דבר אחד: את הנצחון.

ומי שעזרו להביא את הנצחון היו אדם סמית' שנראה נהדר לכל אורך המשחק, וטיירוס מגי שקלע לא פחות מ-6 שלשות שהיוו את סך כל 18 נקודותיו. עכשיו הפנים קדימה ליום רביעי.


באר שבע פתחה טוב יותר את המשחק ועלתה ליתרון מוקדם. קייזר מחצי מרחק ומנקו מחוץ לקשת צימקו מעט, אך באר שבע המשיכה להוביל. מגי החל לחמם את הידית עם שלשה, קייזר קלע עוד סל בצבע אך האורחים עלו ליתרון 19:10. אלא שאז הנמרים העלו הילוך בהגנה והחלו לנגוס בהפרש. מנקו סחט בלתי ספורטיבית וצימק מהקו, מגי המשיך להפציץ מחוץ לקשת ושלח את באר שבע לפסק זמן. גם סמית' הוסיף שלשה משלו ובסוף רבע לא טוב של הנמרים 21:18 בלבד לבאר שבע.


ההגנה החולונית המשיכה לעצור את ההתקפה הבאר שבעית ב-4 הדקות הראשונות של הרבע השני מה שהביא למהפך אחרי נקודות של רגלנד, סמית' ומנקו (23:21). רגלנד מסר לקייזר את ההאלי-הופ הקבוע, קייזר הוסיף עוד אחת מחצי מרחק אך באר שבע נשארה קרובה ואף חזרה להוביל. מגי קבר עוד שלשה, זאק הטביע ונתן יתרון 32:30 לנמרים במחצית.


את הרבע השלישי אדם סמית' פתח נהדר עם 5 נקודות שהעלו ליתרון 7. רגלנד שמר על ההפרש, מגי המשיך את ההפצצה מחוץ לקשת עם 2 שלשות נוספות ושמר שבאר שבע לא תתקרב מדי. עומר טל עלה על הלוח עם שלשה משלו אך האורחים העקשים המשיכו לצמק והגיעו עד למרחק נקודה. קייזר עם נקודות מהקו וסל מריבאונד התקפה שמר על היתרון, 54:51 לנמרים בסוף הרבע השלישי.

בתחילת הרבע הרביעי האורחים קבעו שיוויון 57 למרות 3 קליעות מוצלחות של סמית' מהקו. באר שבע אף חזרה להוביל עם נקודה מהקו לפני שקייזר החזיר את היתרון לנמרים. לוח התוצאות הראה על 59:58 לטובת חולון במשך יותר מ-2 דקות עד שסמית' קבר 2 שלשות גדולות שנתנו יתרון 7. באר שבע העקשנית ענתה בשלשה וסל וצימקה ל-2 הפרש בלבד, אך אז מגי התעורר ועם שלשת מאני טיים גדולה נתן הרבה אוויר. מנקו קלע עוד אחת משלו והעלה ל-8 הפרש כחצי דקה לסיום והמשחק נראה גמור אלא ששוב מהלכים משוגעים של באר שבע בדמות סל ועבירה ואז שלשה, 6 נקודות ב-13 שניות בלבד - פתחו את הסיפור מחדש. 1.2 שניות לסיום ביתרון 2 קייזר נשלח לקו והיה צריך או לקלוע פעמיים כדי לסגור את הסיפור או להחטיא פעמיים כדי לא להשאיר לבאר שבע זמן, אך מייקל דווקא החטיא את הראשונה וקלע את השניה. לבאר שבע הייתה עוד הזדמנות לנס ז'לגיריס משלה אך דמפס הבאר שבעי החטיא למזלנו את ניסיון השלשה, בסיום 72:69 דרמטי לנמרים.


סמית' סיים כקלעי המצטיין עם 20 נק' (4-7 לשלוש, 4-6 מהקו), מגי קלע כאמור רק שלשות (6-8 מחוץ לקשת) שהיוו את כל 18 נקודותיו (וגם מסר 5 אסיסטים), קייזר המשיך את התקופה הטובה כשקלע 15 (6-6 מהשדה, 6 ריבאונדים), מנקו קלע 10 (2-6 לשלוש, 6 ריבאונדים), רגלנד השאיר הפעם את הבמה לאחרים וקלע רק 4 (2-7 מהשדה, 4 אסיסטים, 3 חטיפות, 5 איבודים), טל קלע 3 וזאק 2. פניני שותף ולא קלע.


כ-2000 צופים הגיעו להיכל בחולון במה שהיה השקט שלפני הסערה שתגיע ביום רביעי מול דיז'ון.


אדם סמית, אמר בסיום המשחק: "זה היה משחק קשה. היו חסרים לנו כמה שחקנים אבל הלכנו עמוק, סיימנו את המשחק ושיחקנו לאורך כל 40 הדקות. היו לנו מספר משחקים כמו זה שבדיוק שיחקנו בגרמניה. משחק מכוער בדיוק כמו זה אבל אני חושב שזה מראה מי אנחנו, שאנחנו מנצחים את המשחקים האלו. זו ההגנה, יש לנו שחקנים שיכולים לעשות דברים בצד ההתקפי כמובן, אך כשאנחנו ממוקדים גם בהגנה אנחנו קבוצה מאוד קשוחה".

על החסרון של בורדיון וג'ונסון אמר: "במהלך התקופה הזו של העונה אני מאמין שיש שחקנים שצריכים מנוחה כולם די חבולים. כרגע אבל אנחנו צריכים ללמוד איך לעשות את העבודה גם כשאין לך את כולם, ושוב זה מראה את האופי של הקבוצה שלנו, שחקנים מרימים את הרמה כשהם צריכים וכשכולם כך זה הופך אותנו לקשוחים".


זהו, עכשיו הדבר האמיתי. נוהל חוראני הופעל. יום רביעי ה-23.3 בשעה 19:00 מארחים בחולון את דיז'ון הצרפתית למשחק על כל הקופה. נצחון - עולים מהמקום הראשון לפיינל-8 ופוגשים בסדרת רבע גמר יריבה מהמקום השני עם יתרון ביתיות לסדרה של הטוב מ-3 משחקים, הפסד - מסתבכים ועלולים להיות מודחים.

חי-י-י-ב-י-ם לנצח! הביאו משפחה, חברים ומכרים. כווווולם באים!


צילומים - דודי אוחיוןComments


bottom of page