top of page
ארכיון
תגים

מחצית שנייה נהדרת מובילה לניצחון 98:89 בליגת האלופות

כריס ג'ונסון התראיין לאחד מכלי התקשורת לפני המשחק מול גלאטסראיי והזכיר את ההפסד הכואב בחצי גמר הגביע. אחרי הנצחון הנהדר על הטורקים בתוצאה 98:89, אפשר להגיד שגם ג'ונסון המצטיין וגם חולוניה כולה שמו סופית מאחוריהם את אכזבת הגביע. אפשר לבשר בראש חוצות: הפועל חולון עלתה על הגל-אטסראיי!

ומה הביא לנצחון הגדול? ההתקפה החולונית בראשות אותו ג'ונסון שקלע לא פחות מ-26 נקודות באחוזים נהדרים (44% מחוץ לקשת ו-71% ל-2 נקודות). יחד איתו קלעו בספרות כפולות לא פחות מ-5 שחקנים נוספים: מגי, קייזר שממשיך את התקופה הטובה שלו, רגלנד, סמית' וזאק. גיא פניני היה האקס פאקטור וסיים עם הפלוס-מינוס הגבוה במגרש (פלוס 20!).


בכלל, חולוניה מודל 2021/22 היא קבוצה שידועה בטיקט ההגנתי שלה כמו המאמן שבנה אותה, לא בצד ההתקפי. למעשה, זה הכי הרבה נקודות מאז הפסד החוץ לקלוז' (106:101) ב-17.11.21, שנגמר אחרי 2 הארכות (שיוויון 83 בתום הזמן החוקי). אם נסתכל על הזמן החוקי, זאת התצוגה ההתקפית השניה בטיבה העונה כשרק הנצחון המוחץ בתוצאה 101:67 על ראשון לציון שהושג אי שם ב-11/10/2021, מעפיל על משחק הזה. מי יודע, אחרי שחולוניה התקשתה לעבור את רף 80 הנקודות לאחרונה, אולי דווקא המשחק הזה יוציא אותה לדרך התקפית חדשה. אפשר יהיה לבחון זאת כבר בחמישי מול אותה גלאטסראיי בטורקיה. בינתיים הנצחון הביתי הוא קריטי (וכך גם ההפרש), שכן הוא מעלה את חולוניה למאזן חיובי של 2:1. נקווה להמשיך לעשות את העבודה בטורקיה!


תחילת המשחק הייתה פחות טובה עבור חולוניה שנקלעה לפיגור 15:6 מוקדם מה שהביא לפסק זמן של גודס. ג'ונסון חזר עם השלשה הראשונה שלו מהפינה האהובה עליו, מגי בצבע וסמית' עם שלשה צימקו עוד קצת אבל בצד השני פשוט הכל נכנס לטורקים ברבע הראשון. למרות זאת הנמרים צימקו למרחק פוזשן אחד (23:20) עם נקודות של מגי מהקו וליי-אפ של זאק מאסיסט של מנקו, אך לטורקים הייתה המילה האחרונה, 25:20 לגלאטסראיי בסוף הרבע הראשון.


אקס הפועל תל אביב אקון-פרסל המשיך להיות דומיננטי אצל האורחים בפתיחת הרבע השני, אך בצד השני ג'ונסון צימק עם עוד שלשה. קייזר הטביע פעמיים ברציפות ממסירות של סמית' וג'ונסון שכמעט ומעד אך מצא את מייקל חופשי בצבע, וסל של רגלנד אחרי חטיפה של קייזר קבע שיוויון. מהפך? עוד לא. הטורקים חזרו עם שלשה, ג'ונסון צימק מהקו, סמית' קבע שיוויון 34 עם שלשה משלו אלא שאז הטורקים יצאו לריצת 12:0 ועלו ליתרון דו ספרתי כשהכדורים החולונים מסרבים להיכנס וגם כמה איבודים לא תרמו למצב. פסק זמן של גודס לא עצר את הריצה עד שסמית' קלע סל חשוב שסוף סוף גאל את לוח התוצאות החולוני מ-34 נקודותיו. קייזר דייק מהקו, פניני קלע שלשה שהלוואי ותשחרר את הפקק סוף סוף וסמית' קלע מחצי מרחק שניות לפני ההפסקה, השלים ריצת גומלין חולונית של 9:0 וצימק ל-46:43 בלבד לזכות הטורקים בהפסקה.

בפתיחת המחצית השניה קייזר קירב את הנמרים למרחק נגיעה ונקודה מהאורחים עם דאנק אדיר מאסיסט של ג'ונסון, אלא ששוב הטורקים הגיבו בנקודות ושלשות מהירות ומנעו מהפך. מגי ורגלנד צימקו את ההפרש לנקודה עם שתי שלשות רצופות וקייזר נעץ עוד דאנק מהדהד מאסיסט של רגלנד בהתקפת מעבר ונתן לנמרים יתרון ראשון מאז הדקה הראשונה. אז החלה מטוטלת שבה היתרון עבר מצד לצד, וכל סל חולוני נענה בסל של האורחים. ג'ונסון החזיר את היתרון לחולון וסמית' קלע אחת מהקו? הטורקים הפכו עם שלשה. ג'ונסון קלע עוד שלשה והחזיר את היתרון? האורחים ענו בעוד שלשה. זאק קלע מאסיסט של ג'ונסון? האורחים הגיבו בסל ועבירה. כך אחרי עוד ועוד מהפכים שכללו גם שלשה נוספת של ג'ונסון, הטבעה אדירה של זאק מאסיסט של רגלנד והאלי-הופ נוסף של סטיב מאסיסט גאוני של פניני מקו החוץ 3.5 שניות לסיום הרבע, נקבעה התוצאה שיוויון 70 בכניסה לרבע המכריע.


בפתיחת הרבע המכריע מגי הריח מאני-טיים וקלע שלשה שהחזירה את היתרון לנמרים, אך נענה בשלשה בצד השני. ג'ונסון חצה את רף 20 הנקודות עם סל ועבירה שהחזירו את היתרון החולוני ואחר כך קלע סל נוסף, רגלנד העלה את הצהובים-סגולים ליתרון 6 מה שגרם לטורקים להזעיק פסק זמן. ג'ו קלע אחת מהקו, האורחים לא אמרו נואש וענו עם 4 נקודות בהתקפה אחת אחרי נקודה מהקו ואז שלשה, אך מגי עם שלשה חשובה ואחר כך סל נוסף, מנע מהפך של האורחים. הטורקים הלכו על אקס גלבוע/גליל קרי בלאקשיר שלו חולון לא מצאה תשובה, ו-4 דקות לסיום היתרון החולוני השברירי עמד על 3 נקודות בלבד מה שהביא לפסק זמן של גודס. ג'ונסון קלע שלשה חשובה שהכפילה את היתרון, קייזר קלע נקודה מהקו ופניני קלע 2 משלו והעלה ליתרון שיא של 9 נק'. האורחים עדיין לא ויתקו וצימקו ל-4 הפרש בלבד אחרי סל, חטיפה ואז סל ועבירה של בלאקשיר, אך אז הגיע הדאנק המסורתי של רגלנד להאלי-הופ של קייזר שנתן הרבה אוויר. קייזר קלע נקודה מהקו, ג'ונסון העלה שוב ל-9 הפרש מסל קל וחופשי אחרי חטיפה מדהימה של רגלנד ומסירה על כל המגרש, וזה נתן את החותמת הסופית על הנצחון שנגמר באותו הפרש אחרי נקודות של מגי מהקו. בסיום 98:89 ענק לחולוניה.


כריס ג'ונסון, אולי השחקן השלם (הגנתית והתקפית) הכי טוב של חולוניה בכל הזמנים סיים כקלעי המצטיין עם 26 נק' (5-7 לשתיים, 4-9 לשלוש, 4-5 מהקו) כמו גם 8 ריבאונדים ו-5 אסיסטים. אין מילים לתאר כמה אוהדי חולוניה שמחים שכריס חתם לעוד שנתיים לפחות! טיירס מגי קלע 17 משלו (3-6 לשלוש, 7 ריבאונדים), קייזר לא החטיא מהשדה וסיים עם 16 נק' (6-6 מהשדה, 4-7 מהקו), רגלנד קלע 13 (5-6 מהשדה) והוסיף 8 אסיסטים, סמית' קלע 11 (4-9 מהשדה), זאק השלים שישייה בספרות כפולות עם 10 משלו (4-4 מהשדה), פניני הוסיף הרבה חוכמה, קלע 5 נק' והוסיף 6 אסיסטים. בורדיון ומנקו שותפו ולא קלעו.


כ-3500 חולונים הציגו עידוד נהדר ובעיקר תפאורה פשוטה אדירה של האחים הסגולים שבכל פעם מעלים שוב את הרמה של שלטי ההרמה שלהם. שאפו!


מאמן חולוניה גיא גודס אמר בסיום: "מה שעשה את ההבדל היה המלחמה והעצירות בהגנה ברבע האחרון. כשאתה קולע 12 שלשות החיים נראים יותר טובים, והצלחנו לעשות כמה עצירות בדקות החשובות. נצטרך לעצור אותם בטורקיה בכל מה שקשור לשלשות אם נרצה לנצח שם, כי זה החלק החזק ביותר שלהם". על ג'ונסון, השתפך גודס ואמר: "הוא נתן היום הצגה בהגנה ובהתקפה. הלוואי והיה אפשר לשכפל אותו לחמישה שחקנים ואז הכל היה קל". המאמן החמיא גם לפניני ואמר: "גיא נתן משחק מצויין, היה בעניינים, הביא אנרגיות, הגנה וחוכמה ברגעים החשובים".


כוכב הנצחון עצמו, כריס ג'ונסון אמר: "היינו אגרסיבים ונתנו הכל, שיחקנו קשוח ולא נתנו להם זריקות קלות לשלוש ברבע האחרון וזה מה שנתן לנו את הניצחון".


ביום חמישי ה-10.3 בשעה 19:00 נקווה לשידור חוזר - חולוניה יוצאת למשחק חוץ מול גלאטסראיי באיסטנבול.

ב-ה-צ-ל-ח-ה!


צילומים - עודד קרני
Comments


bottom of page