top of page
ארכיון
תגים

מושלמים: ניצחון שני בליגה 85:73 על עירוני נס ציונה בלב המושבה

הפועל חולון לא הציגה כדורסל גדול אמש בנס ציונה, בטח לא במחצית הראשונה הפושרת מאות שאיכשהו הסתיימה ביתרון. אבל מחצית שניה סבירה+ הספיקה לנמרים כדי לשייט לנצחון 85:73 על נס ציונה ולשמור על מאזן מושלם של שני נצחונות אחרי שני משחקי ליגה - פעמיים בוסקאליה. המצטיינים בשורות הנמרים היו כריס ג'ונסון הבלתי נגמר שגם היה בכל מקום על המגרש (9 ריב') וגם סיים כקלעי המצטיין עם 16 נק' - בצוותא עם רפי מנקו שקלע מספר זהה באחוזים טובים. גם ניב משגב היה פשוט נהדר עם 4 שלשות מחוץ לקשת ללא החטאה, כמו גם רגלנד המנצח על התזמורת וקייזר שבשבילו כל משחק הוא הארלם גלובטרוטרס.


מילה על האולם של נס ציונה: נניח לרגע שלמרות שאנחנו במאה ה-21, לא כל קבוצה חייבת אולם מפואר או אפילו מזגן. למרות שזה דרישה לגיטימית ב-2021, אבל לרגע נניח.

איזה סיבה הגיונית קיימת להפרדה הרמטית מוחלטת בין מחנות האוהדים (מי ישמע יש כזאת יריבות) ולמניעת גישה מאוהדי חולון לשירותים ומזנון נורמליים? איזה סיבה יכולה להיות שפעם לאוהדי חולון הייתה גישה למתקנים של אולם בית הספר הרעוע, והפעם חסמו זאת לחלוטין ושמו שירותים כימיים ללא מקום לשטוף ידיים? ביזיון.


חזרה לכדורסל: בתחילת המשחק הנמרים הציגו הגנה רצחנית ונעלו את הסל במשך 3 דקות. אלא שבצד השני ההתקפה החולונית התניעה לאט ולמרות סלים של מנקו, ג'ונסון ונקודה של קייזר מהקו, הנמרים הובילו 5:0 בלבד. נס ציונה נכנסה למשחק וקבעה שיוויון 7 אחרי שבצד החולוני גריי עלה על הלוח, פניני מנע זמנית מהפך של נס ציונה כשהתגנב התגנבות יחידים לצבע לסל פנוי לחלוטין מאסיסט של רגלנד, אך המהפך של המקומיים הושלם בהתקפה שאחר כך. ג'ונסון ורגלנד שמרו על שיוויון לפני שהמארחים קלעו 5 נקודות ללא מענה. משגב קלע שלשה גדולה שגאלה סוף סוף את סטטיסטיקת השלשות של חולוניה מלעמוד על אפס, 20:16 לנס ציונה בסוף הרבע הראשון.


בתחילת הרבע השני נס ציונה עלתה ליתרון 6 למרות סל של גריי. בורדיון צימק עם 2 מ-3 מהקו, מנקו חתך את היתרון בחצי עם שלשה אך נס ציונה העיקשת לא שמטה את היתרון. חולון ניסתה לבצע מהפך עם ג'ונסון עם שני סלים רצופים, קייזר עם אחד משלו מאסיסט של מנקו, גריי ועוד אחד של ג'ונסון שקירבו כולם את חולוניה בכל פעם למרחק נגיעה, אך בכל פעם נס ציונה קלעה בצד השני ושמרה על יתרונה בשיניים. זאת עד שהגיע קייזר עם סל ועבירה מהסרטים עם טיפ קטן לכדור וסוף סוף החזיר את היתרון לנמרים. נס ציונה השוותה אך רגלנד החזיר את היתרון עם שלשה, יתרון 40:39 מינימלי של חולוניה במחצית.


את הרבע השלישי חולוניה התחילה פשוט נהדר עם ריצת 9:0 חולונית שהחלה עם האלי-הופ ענק של רגלנד לקייזר, המשיכו עם 5 רצופות של מנקו (שלשה ועוד סל מאסיסט של רגלנד) והסתיימו עם עוד האלי-הופ ענק של רגלנד לקייזר בהתקפה מתפרצת. גם פער דו ספרתי (49:39), גם מופע! חולוניה שוב נעלה את הסל בתחילת המחצית כשהפעם לקח לנס ציונה 3 וחצי דקות לעלות על הלוח ואף לחתוך את ההפרש בחצי, אלא שרגלנד וג'ונסון דאגו שהמארחים לא יתקרבו מדי. מנקו סיים מתפרצת נהדרת עם סל ועבירה. משגב קבע יתרון 13 עם שתי שלשות רצופות, נס ציונה צימקה עם 5 נקודות ללא מענה, ג'ונסון הגיב עם שלשה אך גולן גוט קלע על הבאזר, 65:56 לנמרים בסוף הרבע השלישי.


חולוניה שבה להוביל ביתרון דו ספרתי בתחילת הרבע האחרון עם שלשה של רגלנד, שהוסיף אחר כך אסיסט לאוגדן לדאנק חופשי ומאושר ויתרון 14 של הנמרים. ההתקפה החולונית נתקעה מעט ונס ציונה לא ויתרה וצימקה ליתרון 9 (72:63) למרות סל קשה של פניני בפייד בצבע, פסק זמן של בוסקאליה כ-6 וחצי דקות לסיום. קייזר חזר מפסק הזמן עם - איך לא - עוד דאנק, הפעם מאסיסט של גריי שהוסיף בעצמו סל מחצי מרחק. מנקו סגר סיפור עם שלשה שהעלתה ליתרון שיא של 16 נקודות (79:63) כ-3 וחצי דקות לסיום. עד לסיום גריי הוסיף עוד אחת מהקו, רגלנד הוסיף עוד חדירה מדהימה לאוסף ומשגב קלע שלשה על הבאזר שקבעה 85:73 נאה לחולוניה.


כריס ג'ונסון סיים כאמור כשחקן המצטיין (6-10 מהשדה, 9 ריבאונדים) כשקלע 16 נקודות, כמו גם רפי מנקו (3-4 לשלוש, 4 אסיסטים) שקלע מספר זהה. ניב משגב (4-4 לשלוש) קלע 12 במשחק מצויין כמו גם קייזר (5-9 מהשדה) ורגלנד (5-10 מהשדה, 9 אסיסטים) שקלעו גם הם 12 כל אחד. סטיבן גריי 9קלע (4-7 לשתיים, 0-4 לשלוש), פניני הסתפק ב-4 (2-8 מהשדה), בורדיון (0-4 מהשדה) ואוגדן 2 כל אחד.


הנהלת נס ציונה מכרה פחות מ-200 כרטיסים לאוהדי חולוניה למרות שחצי אולם היה ריק, אך זה לא הפריע לחולונים לכבוש כרגיל את האולם הקטן והלא ראוי של נס ציונה בעידוד מהדהד לאורך כל המשחק.


ביום רביעי ה-20.10 בשעה 19:00 תצא חולוניה למשחק חוץ בטורקיה מול דרושאפקה, במסגרת המחזור השני של ליגת האלופות.


ב-ה-צ-ל-ח-ה!


צילומים: לירון מולדובןComments


bottom of page