top of page
ארכיון
תגים

מושלמים בבית: ניצחון רביעי 84:72 על גליל עליון

רצה הגורל וחולוניה שיחקה ביום ההולדת של עבדכם הנאמן, ואין דרך טובה יותר לחגוג מאשר עם מתנה בדמות נצחון צהוב-סגול 84:72 על גליל עליון. זה לא הלך לגמרי חלק, ברוב המחצית הראשונה המשחק היה צמוד והאורחים היו טובים יותר לפרקים, וגם ברבע האחרון הנמרים לא היו רחוקים מלשמוט יתרון של 21 נקודות שהצטמצם ל-8 בלבד. אך בסופו של דבר סוף טוב הכל טוב, הסגולים מנצחים ושומרים על מאזן מושלם בבית. מה שהביא את הנצחון היא ריצה מטורפת בסוף הרבע השני: אחרי 18 דקות עם שלשה בודדת, הנמרים רצו ריצת 12 עם 4 שלשות רצופות - של ארצי, דאוסון ו-2 של ואנווין שיצרו את הבריחה, שהביאה את הנצחון.


התרומה של השחקנים הייתה שוב מאוד מאוזנת בלי כוכב שזרח מעל כולם. אם בכל זאת צריך לבחור, אז ג'סטין סמית' שקלע 16 נק' שוב נראה פשוט נהדר ויחד עם ואנווין שקלע 14 (שיא בצהוב סגול), הקו הקדמי של הנמרים נראה פשוט טוב. שימשיך ככה ביום שלישי מול אוסטנד!


לפני המשחק קיימה הקבוצה טקס מרגש להענקת מנוי כבוד למשפחות 2 נופלים: עידו ברוך ז"ל שנפל בפיגוע ירי בשומרון לפני כשנה, ובן בורנשטיין שנפל בקרב ב-7.10 בכפר עזה. יהי זכרם ברוך. כמו כן, תוך כדי המשחק נערך טקס לציון 100 ימים להימצאות 136 חטופים וחטופות בעזה, ואז עלתה משפחת קופרשטיין עם שלטים הקוראים לשחרור בנה בן קופרשטיין, אוהד הקבוצה שנחטף לעזה מהמסיבה בנובה. מחכים לך בן!


בתחילת המשחק היה זה דו קרב בין ג'סטין סמית' שקלע את 6 הנקודות הראשונות של חולוניה, לליאור קררה שקלע את 9 הנקודות הראשונות של האורחים. אך לג'סטין היו גם עוזרים - ארצי וברנס שקבעו 10:5 לחולוניה, לפני שקררה ובעזרת לוטן אמסלם הפכו עם ריצת 6:0. ואנווין בצבע וסמית' בדאנק יפה במתפרצת החזירו את היתרון ושלחו את האורחים לפסק זמן. גליל חזרה להוביל עם קליעות מהקו, ואנווין ואחריו דאוסון עם דאנק נהדר בהתקפה מתפרצת אחרי חטיפה, המשיכו את הנדנדה. בסוף הרבע הראשון 18:17 צמוד לחולוניה.


את הרבע השני החל שחר עמיר עם שלשה מטווח NBA שנענתה בשלשה בצד השני. דאוסון תיקן החטאה כפולה של עצמו, עמיר רץ מחוף לחוף, קלע יפה ושלח את האורחים לפסק זמן. קררה האורח הפך עם 6 נקודות רצופות, חנוכי הפך שוב עם 4 רצופות משלו והוסיף אחר כך עוד 4, כולל דאנק מפלצתי אחרי סיבוב על קו הבסיס. יופי יותם! גליל חזרה להוביל, שרפי לקח פסק זמן ואחריו החל מבול השלשות: ארצי קלע ראשון, דאוסון שני ו-ואנווין קלע 2 נוספות כולל אחת על הבאזר, ריצת 12:0 של חולוניה ב-2 דקות בלבד, 45:37 לחולוניה במחצית.


גליל ניסתה לצמק בתחילת הרבע השלישי, אך ואנווין, ברנס וסמית' העלו את הנמרים ליתרון דו ספרתי ראשון (52:41). ג'יימס פלדין הגלילי, אקס הפועל ירושלים צימק עם 5 מהירות, אך ארצי ודאוסון שמרו על ההפרש, כולל סל נהדר של ארצי אחרי חטיפה, ריצה מהירה לצד השני וסל שהעלה ל-14 הפרש. הגלילים ענו בשלשה, האריס החזיר באחת משלו וארצי הצטרף אליו, 66:50 בסוף הרבע השלישי.


ואנווין דאוסון מהקו ועמיר עם שלשה העלו את הנמרים ליתרון שיא בתחילת הרבע הרביעי (73:52) והמשחק נראה גמור. אלא שאז משום מקום האורחים הגיבו בריצת 12:0 עם עזרה מהשופטים שהתעלמו מעבירות ברורות על שחקני חולוניה, כולל אחת ברורה כשמש על האריס שהביאה אפילו את עמית שרף הרגוע לכעוס ולחטוף עבירה טכנית. המשחק נפתח מחדש כש-4 דקות לסיום פתאום ההפרש עמד על חד ספרתי (74:66) וחולון חיפשה מזור. האריס קלע חשוב, דאוסון הוסיף עוד אחד אך בכל פעם האורחים הגיבו בצד השני. סמית' קלע אחת מהקו, ברנס החזיר ליתרון דו ספרתי ומי שסגר ונעל סופית את המשחק היה ג'סטין סמית' עם חטיפה נהדרת ואז סל ועבירה בצד השני. אפילו העונשין הלך פנימה! בסיום 84:72 נאה של חולוניה על גליל עליון.


סמית' סיים כאמור כקלעי המצטיין עם 16 נקודות באחוזים נהדרים (7-10 מהשדה, 9 ריבאונדים), ואנוויין קלע 14 במשחקו הפורה בצהוב-סגול (3-7 לשתיים, 2-4 לשלוש), דאוסון קלע  13 (5-12 מהשדה, 2-4 מהקו, 6 ריבאונדים, 6 אסיסטים, 4 איבודים), ארצי חזר לקלוע דו ספרתי וסיים 12 (3-3 לשתיים, 2-5 לשלוש, 5 אסיסטים), עמיר השווה שיא קריירה (3-5 מהשדה) עם 8, כמו גם האריס (3-9 מהשדה, 4 אסיסטים) וחנוכי (2-5 מהשדה, 4-4 מהקו) שקלעו גם הם 8 כל אחד, ברנס 5 (6 אסיסטים). כן שותפו: כהן, אלטשולר וסולומון.כ-2600 חולונים הגיעו, עודדו בצורה טובה ויצאו מרוצים בסיום.ועכשיו, הפנים קדימה: ביום שלישי ה-16.1 בשעה 21:00 "תארח" חולוניה את אוסטנד בהונגריה את אוסטנד הבלגית במשחק של להיות או לחדול: נצחון ועולים ל-16 האחרונות בליגת האלופות, הפסד והעונה האירופאית מסתיימת מוקדם משהתרגלנו.


יאללה חולוניה! חייבים נצחון!


צילומים: עודד קרני
Comments


bottom of page