top of page
ארכיון
תגים

כבוד אירופי: מעפילים לטופ16 אחרי 78:72 בסיום סדרת הפלייאין מול אוסטנד

יש שלב הבא באירופה! בפעם הרביעית ברציפות, חולוניה עולה מהפליי-אין לשלב 16 האחרונות בליגת האלופות. אחרי שהנמרים פספסו 3 הזדמנויות קודמות לגמור את הסיפור ולעלות שלב - מול בון, בורסהספור ובמשחק הקודם מול אוסטנד, הפעם הגיעו הנמרים עם הגב לקיר למשחק שבו הפסד שווה סיום הקמפיין האירופאי בשלב מוקדם משהתרגלנו - ועשו את העבודה. במשחק השלישי והמכריע בסדרת הפליי-אין גברו הנמרים 78:72 על אוסטנד בצורה הירואית, ניצחו 2:1 ועלו לשלב הבתים השני.


כוכב הנצחון הבלתי מעורער היה ג'סטין סמית' שבתצוגה אדירה של המשחק הכי טוב שלו במדי חולוניה סחב את הקבוצה על הגב ברבע האחרון כל הדרך לנצחון. הגבוה החולוני סיים עם שורה סטטיסטית פנומנלית של 28 נקודות, 9 ריבאונדים, 2 אסיסטים, חטיפה, חסימה ומדד 36. וואו! האריס ובארנס גם היו טובים. אף על פי כן ולמרות הכל - חולון עדיין באירופה!

בתחילת המשחק ברנס נראה אקטיבי עם סל ראשון יפה בסיבוב. סמית' קלע בצבע, האריס קלע 3 מ-4 מהקו והוסיף שלשה - פתיחה מצויינת גם של סי.ג'יי וגם של חולוניה כולה. ברנס ניצל עוד חטיפה חולונית כדי להעלות את הנמרים ל-12:4, חנוכי עלה על הלוח עם שלשה וסל של ארצי קבע פער דו ספרתי מהיר (17:6) והביא לפסק זמן של אוסטנד. הבלגים חזרו מפסק הזמן עם סל ועבירה אך קרופורד ענה בשלשה יפה. הגנה נהדרת של דאוסון הביאה להתקפה מתפרצת ודאנק אדיר של סמית' שהעלה ליתרון שיא של 13 נק' (22:9). ברנס קלע בפלואוטר אך שלשה שניה ברצף של אוסטנד צימקה מעט, 24:14 לנמרים ברבע ראשון מצויין.


הרבע השני התחיל בצורה מפורזת כשהכדורים של הנמרים הלכו החוצה. הבלגים המשיכו לצמק כולל שלשה כואבת מכדור חוץ עם 0.9 שניות על שעון ה-24 וההפרש קטן לו ל-5 בלבד (24:19), פסק זמן של שרפי אחרי ריצת 10:2 של הבלגים. האריס קלע מהקו נקודה בודדת ראשונה של הנמרים אחרי 3 דקות אך הבצורת נמשכה, עד שסמית' סוף סוף קלע סל שדה חולוני ראשון 5 וחצי דקות לתוך הרבע. שיפוט עויין ו-2 עבירות תוקף על האריס שלא נשרקו הביאו להמשך צימוק ההפרש עד למינימום (27:25), ברנס קלע יפה בחדירה והשאיר את היתרון בחיים. שלשה של האריס נתנה קצת אוויר לנשימה אך רק זמנית שכן הבלגים הצליחו לצמק להפרש נקודה בלבד, פסק זמן של חולוניה. ואנווין קלע אחת מהקו, ברנס הוסיף עוד 2 והתקפה אדירה של מסירות הסתיימה באסיסט של ברנס לארצי מה שהגדיל ל-38:32 - שזאת גם הייתה תוצאת המחצית.

הרבע השלישי נפתח טוב יותר עבור הנמרים עם חטיפה וסל של סמית', שאחר כך קלע סל נוסף שהשלים ריצת 9:0 חולונית והחזיר ליתרון דו ספרתי (42:32), פסק זמן של אוסטנד. האריס קלע מחצי מרחק, הבלגים קלעו שלשה, ארצי קלע במתפרצת והסטטוס קוו נשמר. סמית' קלע פעמיים בצבע ושמר על ההפרש אך ג'פרסון מאוסטנד התחמם וסחב את הבלגים כמעט לבדו. בצורת התקפית והקטנת ההפרש הביאה לפסק זמן חולוני. ואנווין תיקן החטאה של סמית' אך המומנטום הבלגי נמשך וההפרש ירד לנקודה אחת בלבד (52:51). קרופורד קלע סל ענק עם עבירה ושמר את ההפרש בחיים, 55:51 לנמרים בסוף הרבע השלישי.


בתחילת הרבע הרביעי קרופורד "החזיר" בצד השני עבירה עם סל של קליל אמד מאוסטנד, אקס באר שבע. אמד השלים בהתקפה שאחר כך את המהפך, וסל נוסף של הבלגים עם עבירה של ברנס הביאה את שרפי לקחת פסק זמן מוקדם אחרי פתיחת רבע אחרון נוראית דווקא במאני טיים. סמית' קלע אחת מהקו, דאוסון מצא את סמית' במהלך גדול של סל ועבירה וג'סטין החזיר את היתרון לנמרים. אמד מאוסטנד המשיך את הנדנדה, אך סמית' בצד השני ענה עם עוד מהלך גדול של סל ועבירה. ריבאונד של האריס ומסירה מהירה לדאנק של סמית' הביאו לפסק זמן של אוסטנד כשלוח התוצאות הראה על 64:60 כ-6 וחצי דקות לסיום. האריס מצא את סמית' לעוד דאנק גדול ולנקודה העשירית של סמית' ברצף ובהתקפה שאחר כך מצא אותו בצבע לעבירה ועוד נקודה מהקו. אמד קלע עוד סל עם עבירה, דאוסון עלה על הלוח סוף סוף והגדיל שוב ל-5 הפרש. וואנין חסם בצורה ענקית, האריס חדר בצורה ענקית בצד השני ובהתקפה אחר כך מצא סי.ג'יי שוב את סמית' לסל ענק שהגדיל ל-9 הפרש. דאוסון החזיר את ההפרש לדו ספרתי (75:64) פחות מ-2 דקות לסיום וגמר את הסיפור כמעט לחלוטין, פסק זמן של אוסטנד. סמית' הוסיף עוד חסימה לאוסף, ג'פרסון מאוסטנד צימק ל-7 הפרש. האריס קלע אחת מהקו, דאוסון דייק פעמיים מהקו חצי דקה לסיום וגמר סופית את הסיפור. בסיום נצחון ענק 78:72 - עולם לשלב 16 האחרונות!

ג'סטין סמית' קלע כאמור 28 נק' (14 ברבע הרביעי, 12-14 מהשדה, 4-6 מהקו, 9 ריבאונדים), האריס קלע 16 (4-9 מהשדה, 6-10 מהקו, 8 אסיסטים), ברנס 10 (4-9 מהשדה, 6 אסיסטים), דאוסון (2-7 מהשדה), קרופורד וארצי (3-4 מהשדה) 6 כ"א, ואנוויין וחנוכי (1-5 מהשדה, 6 ריבאונדים) 3 כ"א. שחר עמיר שותף ולא קלע.

כבוד לארבעת האוהדים - אורן, רועי, אולג ורן שנסעו להונגריה וקיימו שוב את האימרה "לעולם לא תצעדי לבד". הארבעה עודדו כזה חזק שהשופטים דרשו להפסיק זאת והסדרנים התערבו.


מאמן חולוניה עמית שרף אמר בסיום: "אני גאה מאוד בקבוצה, בשחקנים ובארגון.איך ששיחקנו בשלב הזה זה דבר גדול ואני שמח שלקחנו חלק מזה, זה לא מובן מאליו עם מה שעברנו בישראל. ההנהלה הלכה על זה עד הסוף ונתנה לנו את כל הכלים, אני לא יכול להתחיל להסביר מה אנחנו עוברים. אנחנו משחקים בחוץ וטסים אחרי אימון ומשחק ואז טסים שוב. אני גאה בצוות וכמובן השחקנים שהקריבו המון. אחרי בון הוכחנו שמקומנו בטופ 16. היינו תחת לחץ המשחק, אבל ככל שהמשחק התקדם השתפרנו. כל אחד לקח אחריות, כולם עשו את העבודה. זה מאוד קשה לשחק מול אוסטנד, היא קבוצה מאומנת וקבוצה עם המון ביטחון, אני שמח שניצחנו. עכשיו צריכים לחשוב איך אנחנו משחקים שוב מול מורסיה, אנחנו מחכים מאוד לשלב הבא".


כוכב הנצחון ג'סטין סמית' אמר: "אני מאוד גאה במאמץ הקבוצתי. במשחק האחרון לא היינו גאים באיך ששיחקנו אבל רצינו להגיע לפה עם אנרגיה. זה קשה לשחק בלי הקהל שלנו, אנחנו שמחים על העובדה שאנחנו פה והם הגיעו. כקבוצה היה בנו ממש רצון עז לנצח את המשחק הזה. ההשפעה של הרבה חבר`ה לא בהכרח הופיעה ברשימת הקלעים, אנחנו מאוד שמחים על הניצחון שלנו".


בשלב הבא זה יהיה קשה יותר: חולוניה תפגוש 2 קבוצות מאומנות עם כוכבים של ממש שסיימו את שלב הבתים הראשון עם 5 נצחונות והפסד בודד, את א.א.ק אתונה היוונית ומורסיה הספרדית שגברה השבוע על ריאל מדריד, ובנוסף גם את פרומיתאס שסיימה גם היא במאזן 3:3 אך עלתה בצורה חלקה מהפליי-אין עם 2:0 על לה-מאן הצרפתית. הנמרים שעדיין נטולי בית יהיו אנדרדוג מובהק בבית חזק שכזה, אך עצם ההעפלה לבדה היא היא הישג ענק.

במוצאי שבת ה-20.1 בשעה 20:00 חוזרים לליגה המקומית ומארחים את בני הרצליה.


יאללה חולוניה!!


צילומים: פיבא
Comments


bottom of page