top of page
ארכיון
תגים

יוצאים לפגרת נבחרות אחרי ניצחון קבוצתי נגד גלבוע גליל

הפועל יונט חולון, זה לא סוד, יצאה בהרגשה רעה מאוד משבוע הגביע וחיפשה הזדמנות להתאושש. בנוסף כריס ג'ונסון נראה לא טוב בחצי גמר הגביע ולא קלע שלשה כבר כמה משחקים ומייקל קייזר נמצא בתקופה רעה ולא ממש מתפקד בהתקפה. אז איך יוצאים מהמשברון? אין כמו גלבוע/גליל! גם קבוצת תחתית ולא מאריות הליגה, גם אולם שבו ניצחנו 8 מ-9 משחקי הליגה הסדירה האחרונים. תוצאת הסיום, 81:74 לנמרים, משקרת. חולוניה הייתה כבר ביתרון 15 כ-4 דקות לסיום ואם לא לחץ לא ברור, זה היה נגמר הרבה יותר. זאת גם הפעם הראשונה ב-2022 שחולוניה עוברת את רף את רף 80 הנקודות, סוף סוף!

כריס ג'ונסון היה ה-מצטיין של חולוניה כשעשה פשוט הכל: נקודות מהשדה, מהקו, ריבאונדים, חטיפות, הגנה... איזה שחקן. קייזר סוף סוף חזר לעצמו ונראה מצויין עם 15 נק' ו-9 ריב'. ממשיכים קדימה!


המשחק החל בקצב מאוד איטי אך כבר בפתיחה ג'ונסון פשוט שאב את הכדור משחקן גלבוע בחטיפה אופיינית, וקייזר תיקן החטאה של כריס ועלה ראשון על הלוח. ג'ונסון עלה על הלוח מסל בחצי מרחק, מנקו קלע שלשה ראשונה והעלה ל-7:2 אך המארחים השוו במהירות. ג'ונסון רשם את החטיפה השלישית שלו אחרי פחות מ-5 דקות והעלה שוב את הנמרים ליתרון, ומיד אחר כך קלע סל נוסף מתנועה ללא כדור ואסיסט של סמית'. קייזר קלע אחת מהקו, גלבוע עלתה ליתרון ראשון עם שלשה אך מגי נכנס, קלע שלשה והחזיר את היתרון. המארחים חזרו להוביל מה שגרם לגודס לקחת פסק זמן. מגי חטף נהדר וצימק לנקודה הפרש אך שריקה מאוד מעוררת מחלוקת לעבירה של רגלנד הביאה לגלבוע 2 זריקות, 20:17 לגלבוע/גליל בסוף הרבע הראשון.


ג'ונסון פתח טוב גם את הרבע השני עם ריבאונד התקפה וסל. מגי המשיך להראות מצויין עם חדירה נהדרת ועוד סל משוגע בסטפ-בק שקבע שיוויון. שתי הקבוצות הרבו להחטיא ולאבד וירדו לפסק זמן טלוויזיה כשהמארחים ביתרון נקודה. ג'ונסון קלע את הסל המסורתי שלו במסירה מהוצאת חוץ מתחת לסל והחזיר את היתרון לצהובים-סגולים, קייזר דייק מהקו. רגלנד קלע שלשה והעלה את הנמרים ליתרון 6 מה שהביא לפסק זמן של המקומיים. גלבוע חזרה עם 5 נקודות שכמעט ומחקו את היתרון החולוני, קייזר דייק מהקו אך סל נוסף של גלבוע הביא לפסק זמן של גודס. מנקו קלע שלשה שהעלתה ליתרון 4, גלבוע השוו במהלך מוזר של סל עם עבירת תוקף על מגי, שנשלח לקו בצד השני של המגרש ומיד החזיר את היתרון. גלבוע עלתה ליתרון עם שלשה, ג'ונסון בצד השני קטף ריבאונד התקפה מהתקפה מהחטאה של עצמו וקלע סל עם עבירה שהחזירו את היתרון. פניני מצא את מנקו לאסיסט גדול בצבע, ג'ונסון המשיך לעשות הכל, לקח עוד ריבאונד התקפה ודייק פעמיים מהקו. 44:41 לחולוניה אחרי 20 דקות של כדורסל.


הנמרים פתחו לא טוב את המחצית השניה עם 3 איבודים רצופים, אך גלבוע לא ניצלה זאת והחטיאה בצד השני. ג'ונסון קלע ראשון בהתקפה מתפרצת, קייזר תיקן החטאה של רגלנד, העלה את הנמרים ליתרון 7 ולקח את ריבאונד ההתקפה העשירי של חולון לעומת 0 של המקומיים, פסק זמן של גלבוע. המקומיים חזרו עם 5 נקודות מהירות אך הנמרים הגיבו בריצת 8:0 עם שלשה של מנקו, סל נוסף של רפי מאסיסט של ג'ונסון בצבע ושלשה של מגי שהעלתה ליתרון דו ספרתי חולוני. קייזר המשיך לשמור על אחוזים גבוהים מהקו אך 6 נקודות של גלבוע ב-2 התקפות הורידו את ההפרש ל-4 בלבד והביאו לפסק זמן של גודס. מגי ליהטט על הפרקט וקלע סל קשה בסוף שעון, מנקו קבר שלשה שהעלתה ליתרון 9. ג'ונסון דייק פעמיים מהקו והחזיר את היתרון לדו ספרתי, 65:55 לנמרים בסוף הרבע השלישי.


הרבע הרביעי נפתח גם הוא לא טוב מבחינת חולוניה שלא הצליחה לקלוע. גלבוע חתכה בחצי את ההפרש, ג'ונסון שבר את בצורת השלשות שלו מהמשחקים האחרונים אחרי לא פחות מ-17 החטאות, בדיוק בזמן. רגלנד חדר והחזיר ל-10 הפרש, פסק זמן של גלבוע. קייזר העלה ליתרון של 12 נקודות מסל חופשי בצבע ושמר על ההפרש במהלך הבא מהאלי-הופ מסורתי מאסיסט של רגלנד. סמית' עלה על הלוח עם שלשה והעלה ליתרון שיא של 15 פחות מ-4 דקות לסיום, פסק זמן של גלבוע. גמור? עוד לא. המקומיים חזרו עם 4 נקודות מהירות ולחץ בהגנה. הנמרים המשיכו להיות דומיננטיים בריבאונד התקפה אך נלחצו והחטיאו בצרורות, גלבוע ניצלה זאת וצימקה ל-8 הפרש בלבד אחרי שלשה, פסק זמן של גודס דקה וחצי לסוף. ג'ונסון החטיא ניסיון שלשה, הנמרים המשיכו להילחץ כשגלבוע קלעה שלשה נוספת וצימקה להפרש 5 בלבד פחות מדקה לסיום. מגי לקח אחריות וחדר פנימה אך החטיא, אבל קייזר היה שם עם ריבאונד התקפה ודאנק שנתן הרבה אוויר, העלה ליתרון 7 ונעל כמעט סופית את הסיפור. גלבוע לקחה פסק זמן 36 שניות לסיום אך איבדה ושלחה את ג'ונסון לקו, שמצידו דייק פעמיים וקבע את תוצאת הסיום, 81:74 לחולוניה. נצחון חשוב של הנמרים שמעלה אותם למקום השלישי על חשבון מכבי תל אביב.


כריס ג'ונסון סיים כשחקן והקלעי המצטיין עם 24 נק' (7-10 לשתיים, 1-6 לשלוש, 7-7 מהקו) וגם 8 ריבאונדים ולא פחות מ-6 חטיפות, מגי הוירטואוז (4-6 לשתיים, 2-6 לשלוש) ומנקו במשחק מצויין (4-8 לשלוש, 4 איבודים) קלעו 16 כל אחד, קייזר במשחק ענק קלע 15 (7-8 מהקו, 4-5 מהשדה - כולן בהטבעות), רגלנד קלע 7 (3-11 מהשדה) והוסיף 9 אסיסטים, סמית' קלע 3 בלבד (1-7 מהשדה). בורדיון, פניני ואלבר שיחקו ולא קלעו.


כמה עשרות אוהדי חולוניה הצפינו לגלבוע ועודדו את הנמרים כל הדרך להתאוששות ולנצחון.


אחד מגיבורי הנצחון, מייקל קייזר אמר בסיום: "ידענו שזה יהיה משחק קשה ומלא מלחמה נגד קבוצה טובה. היינו צריכים לבוא, להוציא לפועל את תכנית המשחק ולסיים את העבודה. היה לי כמה משחקים אחרונים רעים, אבל צוות האימון דחף אותי, החברים לקבוצה דחפו אותי, האוהדים דחפו אותי כדי לצאת מזה ולהמשיך הלאה, לקבל בטחון ולהמשיך לעשות את מה שאני אמור לעשות". על כריס ג'ונסון אמר: "הוא חבר שלי ואחת הסיבות שבאתי לכאן. הכי קשוח בקבוצה, בלעדיו לא היינו יכולים לעשות את זה".

על הימים האחרונים וההמשך קדימה אחרי התקרית עם האוהדים בחצי גמר הגביע אמר: "האוהדים הגיעו לאימון לתת לנו מוטיבציה להיות טובים יותר ממשחק הגביע. הם השחקן השישי שלנו, בלעדיהם אנחנו כלום, תודה לאל שהם באו לעודד אותנו פה, אני מודה להם. הייתה לנו אי הבנה בחצי גמר הגביע ודפדפנו את זה הלאה. חולוניה קיבלה אותי ואת המשפחה שלי בזרועות פתוחות ואני מרגיש מבורך לשחק כאן".


גיא גודס יצא לאמן את נבחרת ישראל בפגרת הנבחרות ובמפגש כפול מול נבחרת גרמניה, שם ישתפו איתו פעולה גיא פניני ורפי מנקו. המשחק הבא של חולוניה יערך בעוד שבועיים מול הפועל חיפה בתאריך ה-5.3 בשעה 20:00 בהיכל בחולון.

כולם באים!


Comments


bottom of page