top of page
ארכיון
תגים

חולון בגמר - ניצחון דרמטי במשחק מס' 3 בארנה

הפועל חולון מעולם לא ניצחה סדרת פלייאוף בחצי הגמר. הפועל חולון ניצחה עד הסדרה מול ירושלים רק פעם אחת בארנה מאז הווסדה לפני כ-8 שנים, שלא לדבר על 2 נצחונות רצופים שמעולם לא קרו. הפועל חולון לא חיברה שתי נצחונות חוץ בפלייאוף במשך שנים רבות. חולון גם לא טעמה את טעמו של גמר רציני במשך 4 שנים. תוסיפו לזה שמעולם בתולדות ליגת העל סדרה לא הסתיימה עם נצחונות חוץ בלבד, וברגע שקבוצה גנבה את הביתיות ואז הפסידה אותה עם הפסד ביתי כמו חולוניה, היא גם הפסידה במשחק המכריע. עם כל המטען הזה הגיעו הנמרים לארנה בירושלים לשחק מול אלפי אוהדים מקומיים וכ-1000 חולונים שרובם חשבו שהם באים להיפרד.

אבל הפועל יונט חולון של העונה היא לא קבוצה פראיירית! היא הגיעה לטורקיה למשחק עם הגב לקיר מול בשיקטאש מיד עם מינויו של גודס, וניצחה גם שם וגם בישראל ועלתה לשלב הבא. היא הגיעה למשחק מול דיז'ון בשלב הבתים השני למשחק מכריע וניצחה. הגיעה לסדרת פלייאוף חמה מול שטרסבורג וניצחה בישראל ואז שוב בצרפת בדרך לחצי גמר ליגת האלופות. ואכן, הנמרים הוכיחו פעם נוספת שהם קבוצה מיוחדת שנלחמת עד הסוף כשניצחו נצחון ענק שני ברציפות בארנה בירושלים בתוצאה 80:77, ועלו לגמר הפלייאוף מול הרצליה! נצחון אדיר שקובע נצחון 2:1 ענק בסדרה ועוד על היריבה הספורטיבית הגדולה ביותר מירושלים.

ג'ו רגלנד שהיה אדיר במשחק הראשון עם 40 נקודות, היה הפעם שוב ענק כשקלע "רק" 30 ושוב נעזר בטיירוס מגי שלא רק קלע 21 נקודות בעצמו, אלא גם את 6 הנקודות האחרונות במשחק שעזרו להביא את הנצחון, ביחד עם מהלכים גדולים של קייזר כולל חסימה גדולה בהתקפה מכרעת בדקה האחרונה שמנעה מירושלים לעלות ליתרון שניות לסיום. חוץ מקייזר שהיה הפעם אקס פאקטור מובהק, גם משגב נכנס ונתן הרבה אנרגיות ופניני אמנם לא קלע אך היה טוב עם ניהול משחק חכם. איזה ווינרים!

כל זאת ביחד מביא לעובדה הפשוטה והמרגשת - חולוניה בגמר בפעם השלישית בתולדותיה!!

הפתיחה דווקא לא הייתה צהובה-סגולה, כשחולוניה נקלעה לפיגור 11:4 למרות שהובילה 4:3 מסלים של ג'ונסון וקייזר. במשחקים הקודמים מי שפתחה יותר טוב היא זאת שניצחה והיה חשש שזה מה שיקרה גם הפעם, אך מנקו קלע שלשה, רגלנד קלע 2 אחרי ריבאונד התקפה ומגי חטף וצימק ל-13:11. ירושלים שוב הגדילה עם 6 נקודות מהירות אך מגי ענה עם 4 מהירות משלו כולל חדירה נהדרת בריצת חוף לחוף. משגב סיים את הרבע עם שלשה על הבאזר וצימק ל-21:18 לירושלים אחרי 10 דקות של כדורסל.


בפתיחת הרבע השני חולון סיפקה מהלך מהסרטים עם אחת ההתקפות היפות ביותר העונה, כשהכדור עבר מיד ליד בין כל שחקני חולוניה וטייל על קשת ה-3 עד שרגלנד קבר שלשה גדולה. בדיוק כמו במשחק הראשון, ג'ו חימם מנועים והוסיף אחר כך 2 שלשות נוספות גדולות שהעלו את חולוניה ליתרון 27:21. הנמרים שמרו על היתרון עם סל של ג'ונסון מריבאונד התקפה ועוד אחד של רגלנד בחדירה, אך ירושלים צימקה ל-2 הפרש. ג'ונסון דייק מהקו אך המארחים התקרבו למרחק נקודה אחרי שלשה. רגלנד מנע מהפך עם מהלך טיפוסי של האלי-הופ לקייזר ועוד אסיסט למגי, ואז קלע 2 שלשות נוספות שהעלו שוב ל-7 הפרש (43:36). האקס וורקמן צימק אך רגלנד המשיך בשלו עם עוד 2 סלים מהירים שסגרו 21 נקודות מדהימות של ג'ו ברבע השני. בהפסקה חולוניה ביתרון 47:43.


בפתיחת הרבע השלישי ירושלים קלעה 5 נקודות מהירות וקבעה מהפך. מגי קבע שלשה חשובה שהחזירה את היתרון, רגלנד הכפיל עם עם חדירה. מגי קלע עוד סל תוך ניצול המהירות שלו אך ירושלים קבעה שיוויון 54. משגב קלע סל חשוב מחצי מרחק שהחזיר את היתרון, רגלנד קלע עוד שלשה והעלה ליתרון 5. ג'ו לא נרגע כשקלע את הנקודה ה-30 שלו ושמר על ההפרש, ירושלים צימקה מעט אך מגי בעוד חדירה נהדרת קבע 63:59 לחולוניה בסוף הרבע השלישי.


ירושלים צימקה את ההפרש ל-2 בלבד בתחילת הרבע האחרון, אך קייזר פתח אותו מצויין עם סל בריבאונד התקפה ועוד אחד בהוק בצבע שהעלה ליתרון 6. דוברת הירושלמי קלע שלשה לפני ששתי הקבוצות הציגו רצף החטאות שתקע את לוח התוצאות על 67:64 לטובים, במשך כ-2 וחצי דקות. משגב לקח אחריות וקלע עוד סל חשוב אך המארחים הגיבו עם סל של אדאמס בצד השני. קייזר קלע סל קשה מחצי מרחק ושמר על הפרש 5 כ-4 וחצי דקות לסיום, אך 5 נקודות מהירות של ירושלים קבעו שיוויון 71 פחות מ-3 דקות לסיום. חולון יצאה להתקפה חשובה בה רגלנד החטיא, בריימו הירושלמי בצד השני קלע סל עם עבירה של ג'ונסון כ-2 וחצי דקות לסיום ונתן יתרון ראשון לירושלמים מזה זמן רב. בריימו לא עמד בלחץ והחטיא מהקו, בצד השני קייזר המשיך להיות דומיננטי בדקות המאני טיים של הרבע המכריע כשתיקן החטאה של מגי וקלע סל ענק עם עבירה, ואז דייק מהקו וקבע 74:73 חולוני. אובאסוהן הירושלמי דייק מהקו אחרי עבירה מיותרת של ג'ונסון והפך שוב את התוצאה, רגלנד החטיא בצד השני וקייזר עשה עבירה על בריימו ששוב לא עמד בלחץ והחטיא פעמיים מהקו. דקה ורבע לסיום מגי החטיא זריקה קשה, המארחים החטיאו בצד השני והתוצאה נשארה בעינה - נקודה יתרון לירושלים. 38 שניות לסיום חולון יצאה להתקפה קריטית, מגי חדר על נועם דוברת וקלע מחצי מרחק סל קריטי שנתן יתרון נקודה לטובים, פסק זמן של ירושלים. חצי דקה לסיום, ירושלים יצאה להתקפה קריטית מבחינתה בה קייזר חסם בצורה ענקית את ריברס הירושלמי, מגי נשלח לקו 11 שניות לסיום. טיירוס עמד בלחץ וקלע פעמיים בצורה חלקה והמארחים לקחו פסק זמן נוסף. 9 שניות לסיום משגב עשה עבירה על אדאמס הירושלמי שנשלח לקו ודייק גם הוא פעמיים, גודס לקח פסק זמן שאחריו מגי נשלח שוב לקו 7 שניות לסיום ושוב דייק פעמיים בקור רוח מרשים, בדיוק כמו בקליעות העונשין שהביאו נצחון ענק בגליל העליון. ירושלים יצאה להתקפה אחרונה בה אדאמס ניסה לכפות הארכה אך זרק איירבול, 80:77 עצום לחולוניה בסיום, יש גמר!!

ג'ו רגלנד שממש אוהב את הארנה בירושלים מסתבר, קלע 30 נקודות (6-10 לשתיים, 6-11 לשלוש, 5 אסיסטים, 5 איבודים) מתוכם 21 ברבע השני, מגי קלע 21 נקודות משלו (7-11 לשתיים, 1-6 לשלוש, 4-4 מהקו) מתוכם כאמור את 6 הנקודות האחרונות במשחק, קייזר קלע 13 (6-8 מהשדה, 8 ריבאונדים, 4 חסימות) כולל כמה סלים גדולים ברבע האחרון, משגב קלע בשקט בשקט 7 נקודות (3-5 מהשדה) חצופות וטובות, ג'ונסון קלע 6 (2-3 לשתיים, 0-4 לשלוש, 10 ריבאונדים), מנקו 3 (1-4 מהשדה). פניני ודלטון שותפו ולא קלעו.

אווירה נהדרת הייתה בארנה בירושלים שהייתה מופצצת ב-8.5 אלף איש מתוכם כ-1000 אוהדים בצהוב סגול שלא ידעו את נפשם מרוב אושר בסיום. מה שהעיב על האווירה הנהדרת הייתה רשת שנתלתה בין היציע של חולון למגרש, לכאורה על פי דרישת משטרת ירושלים, ופשוט פגעה בחוויית הצפייה. אבל סוף טוב הכל טוב, זאת הרשת היחידה שתיגזר העונה בארנה בסיום העונה.

גיא גודס דיבר על כל הסדרה מול ירושלים, על רכבת ההרים המטורפת וההרגשה אחרי ההפסד בבית: "בכדורסל ובכל ספורט אחר הנושא הוא פסיכולוגי, הוא מאוד משמעותי, בראש יש את הצד של הביטחון ואת הצד של הפחד, כל האווירה בבית לקחה אותנו למקומות פחות טובים, ומהצד השני הפועל ירושלים הייתה מאוד רגועה, עשינו התאמות מסוימות ודיברנו על דברים מסוימים. עקב האכילס שלנו הוא בפנים, התחלנו לאט, יש לנו המון ניסיון, ליגת האלופות אפשרה לנו להתמודד עם גדלים שונים, הפיינל פור בבילבאו נתן לנו המון ניסיון כקבוצה, ממשחקי הנוקאאוט שעברנו בדרך יצאנו באחוזים מאוד גבוהים. על הלוח כתבתי 'עוד משחק אחד ונתראה ביום שבת באימון'. יצאנו ממקום לא קל כשהימרו 99 אחוז לירושלים ונתנו לנו אחוז אחד".


על קור הרוח של מגי בסיום אמר: "אני לא אוהב לקחת שחקן כזה או אחר. ג'ו, מגי, קייזר – כל אחד תרם את הנתיב שלו במשחק, ניב נכנס ונתן אנרגיות מטורפות, גיא פניני אומנם לא קלע אבל נתן ביטחון לשחקנים האחרים, הרוטציה שלנו התקצרה, זה ניצחון אדיר, אני שמח בשביל הקהל שלנו. סדרת הגמר זה משחק אחר, אנחנו שמונה שחקנים שחקנים בכירים".


על כך שגיא לא שיחק כמעט במשחק בחולון והפעם שיחק יותר, אמר גודס: "אני מכיר את גיא הרבה שנים ויודע כמה הוא לוקח את הדברים באופן אישי, ואני בטוח שהוא תלה תמונה שלי על הקיר וירה עליה חיצים, אבל זה גרם לו לעלות הערב בטירוף, הוא רוצח על המגרש. גיא לא נגמר, זה לא רק נקודות". על קייזר אמר: "קייזר נלחם עם הגבוהים שלהם וכשבאתי להחליף אותו כדי לתת לו מנוחה הוא אמר שהוא רוצה להישאר". על סטיב זאק וההתמודדות שלו מול אונואקו בסדרת הגמר אמר: "בודקים את הכשירות שלו, עכשיו שזה יהיה כאב הראש היחידי שלי".

גודס גם נשאל על רגלנד והיכולת הפנומלית שלו במאני טיים של העונה: "הוא שיחק 38 וחצי דקות באינטנסיביות של לקלוע ולשמור, אתה לא יכול רק להתקיף, שניים עליך, פיזיות ומרפקים, באיזשהו שלב שיחקנו עם שלושה גארדים כולל ניב וטיירוס וזה נתן לו לנשום, הייתה לו הצגה של 30 נקודות, הוא שלט בקצב והשלים מהלכים, הוא המנוע שלנו והאיש שלנו".


לבסוף הוסיף קצת בפרספקטיבה על כל העונה שהחלה מבחינתו בראשון לציון שירדה בסופו של דבר ליגה, והסתיימה עם חולוניה בגמר ואמר: "אני אומר תמיד: נסתרות דרכי האל. אתה יודע איך אתה מתחיל ולא יודע איך אתה מסיים. אני עצוב שנפלטתי ממקום אחד אבל הרגשתי כאן אנרגיות שונות שאני צריך כמאמן, ואני חייב את האווירה הזאת".


קפטן חולוניה גיא פניני אמר בסיום: "וואו, הרגשה מדהימה, הייתה באמת התפרצות של רגשות אחרי הניצחון הזה. זאת הייתה סדרה באמת מתישה מכל הבחינות, פיזית ומנטאלית, ניצחנו פה את המשחק הראשון והיינו בטוחים שאנחנו הולכים לסגור את הסיפור בבית והם התנפלו עלינו ולקחנו את זה קשה. זה לא פשוט לבוא לפה אחרי זה, עשינו ניצחון ענק, זה לדעתי האולם הכי קשה בארץ בטח כשהאווירה היא כזאת".

על כך שלא שיחק במשחקים הקודמים אמר: "כמו שגודס אמר, הרגשתי רע, בעיקר אחרי ההפסד. שחקן תמיד רוצה לשחק. בניצחון אתה מתעצבן, אבל שמח עם האחרים ואז אתה ישן בשקט בבית. במשחק השני הרגשתי שהקבוצה יצאה מהקצב, אבל אני מכבד את החלטת המאמן".

על הגמר אמר: "בסופו של דבר זה הפלייאוף, אנחנו רוצים לזכות בתארים. כל הקריירה מספרים זה לא מה שאפיין אותי או מה שהייתי חזק בו. אני חושב על איך אני משחק כדורסל נכון ומה המשחק נותן לי. אנחנו הולכים לשחק אולי נגד הקבוצה הכי טובה בארץ בכושר הנוכחי, ראינו אותם אתמול נותנים הצגה במנורה, נבוא צנועים, נסתכל להם בעיניים, חצי גמר גביע המדינה יושב לנו טוב בראש, ניתן את המקסימום". על אולם היובל, אולם בית ספר קטן שיארח גמר אמר: "מרגיש עם זה שהגיע הזמן שהספורט פה יתקדם וכל קבוצה שמשחקת בליגת העל צריכה אולם ראוי, אני מאוד אוהב את בני הרצליה והם צריכים לשחק בבית, לא להזיז את זה לשום מקום. זו בעיה של הספורט שלנו".


הנה זה בא, הסדרה האחרונה של העונה, הגמר הגדול ממנו תצא אלופת ישראל לעונת 2021/22! הסדרה היא סדרה של הטוב מ-3 משחקים ולהרצליה יש את יתרון הביתיות. המשחק הראשון יתקיים ביום שני ה-6.6 באולם הקטן בהרצליה. כמות הכרטיסים קטנה ביותר, אך צפויה הקרנה מיוחדת לאוהדי חולון. פרטים נוספים ברשתות החברתיות.

יאללה חולוניה!!!


צילומים - דני מרוןComments


bottom of page