top of page
ארכיון
תגים

חוזרים לליגת ווינר אך מפסידים בחוץ להפועל חיפה 96:85

הפועל יונט קרדיט חולון ניצחה עד המשחק מול הפועל חיפה ב-14 מ-15 המשחקים האחרונים כשרק בגמר גביע ווינר נקבע הפסד מינימלי. באירופה הנמרים עשו את זה כמו גדולים כשניצחו 4 משחקים ברצף ועלו מהמקום הראשון בבית. הנמרים חזרו מצרפת במסע קשה שערך 17 שעות ולמרות משחק רע מול הפועל חיפה הקשוחה היו לחלוטין בעמדת נצחון - שאם נודה על האמת לא הגיע לנו - קצת יותר מדקה וחצי לסיום התוצאה עמדה על שיוויון. אך באותן 95 שניות הפועל חיפה קלעה 11 נקודות ללא מענה וניצחה את הנמרים 96:85, נצחון שגם עולה על הנצחון החולוני בסיבוב הראשון מה שאומר שבמקרה של שיוויון נקודות, חיפה תהיה מעלינו. פספוס.

מקסים דה זאו המשיך את התקופה הנפלאה שלו כשלהט עם 27 נקודות מתוכן 5 שלשות מ-6 נסיונות, אך זה לא הספיק לנצחון.


בפתיחת המשחק האקס עמית שמחון אותת על הבאות כשקלע את 2 הסלים הראשונים לזכות חיפה. משגב קלע בתווך את הסל הראשון לזכות הנמרים, דה זאו כמעט איבד אך מצא את וורקמן שקבע שיוויון 4. חיפה עלתה ליתרון עם 5 נקודות רצופות, האריס צימק עם חדירה נהדרת. הנמרים איבדו יותר מדי בדקות הראשונות מה שאפשר לחיפה לבסס את יתרונה. דה זאו צימק עם שלשה ראשונה, שמחון ענה בשלשה בצד השני. האריס צימק מהקו, דה זאו קבע שיוויון 14. חיפה חזרה להוביל עם ריצת 5:0, דדאס לקח בתגובה פסק זמן.

בחזרה מפסק הזמן פניני לא פגע בשום דבר עם איירבול בניסיון שלשה, בהתקפה הבאה בורדיון כיפר עם שלשה. האריס קבע מהפך עם חדירה נהדרת ואז שלשה שנתנה לחולוניה יתרון ראשון אחרי ריצת 8:0 סגולה מהירה, פסק זמן חיפה. בחזרה מפסק הזמן חיפה חזרה להוביל עם סל בצבע, בורדיון החטיא שלשה אך השאיר יותר מדי זמן לחיפה לשים עוד סל על הבאזר, 25:22 לחיפה אחרי 10 דקות של כדורסל.


בפתיחת הרבע השני פניני איפס את הידית וקבע שיוויון 25, ג'ונסון קלע סל ועבירה והשלים ריצת 6:0 מהירה. ברנדווין נכנס ומיד סיפק מהלך נהדר של סל ועבירה שהעלה ליתרון 4, דה זאו שמר על היתרון עם חדירה אחרי הטעייה. הקבוצות ירדו לפסק זמן אחרי שחיפה צימקה עם שלשה, בחזרה ממנו דה זאו החזיר ל-4 הפרש עם שלשה נוספת. ברנדווין שמר על היתרון עם מהלך נהדר של הטעייה שזרקה את השומר שלו וסיים עם פלואוטר בצבע, חיפה צימקה עם שלשה. דה זאו המשיך לעשות חיל בצבע אך שלשה נוספת של חיפה קבעה שיוויון 40. ג'ונסון חסם נקי לחלוטין אך השופטים שרקו בטעות לעבירה שאפשרה לחיפה לקלוע נקודה ולעלות ליתרו כשהזריקה השניה של באקלס החיפאי מהקו נפסלה באופן נדיר אחרי שפשוט עבר את הקו תוך כדי זריקת העונשין. הנמרים איבדו ואפשרו לחיפה לעלות ליתרון 5 אחרי ריצת 8:0.

דדאס לקח פסק זמן כדי לעצור את המומנטום החיפאי, ברנדווין חזר עם חדירה ופלואוטר נאים שצימקו. וורקמן קלע אחת מהקו וצימק ל-2 הפרש, חיפה הגיבה ב-5 נקודות מהירות וירדה להפסקה ביתרון 7, 50:43 לחיפה במחצית.


המחצית השניה נפתחה עם איבודים דו צדדים. האריס שבר את הקרח עם שלשה חלקה אך עשה עבירה עם סל חיפאי בצד השני. משגב צימק עם סל מחצי מרחק, חיפה שמרה על יתרון 7. האריס קלע עוד שלשה, דה זאו צימק ל-3 הפרש (56:53). מיילס פספס הזדמנות להשוות מזריקה חופשית ל-3, דה זאו סחט עבירה בלתי ספורטיבית של סיגרס וקלע אחת מהקו. האריס פספס גם הוא הזדמנות להשוות מחוץ לקשת, דה זאו שמר על פיגור 3 אחרי 2 זריקות מדוייקות מהקו. חיפה הגדילה שוב ל-7 הפרש עם 4 זריקות מהקו, ברנדווין צימק מהקו גם הוא. שתי הקבוצות הרבו לאבד כשהיתרון של המקומיים עמד על 7, השופטים שרקו עבירה טכנית לחובת הספסל החיפאי מה שאפשר להאריס לקלוע נקודה, פסק זמן חולוניה.

בחזרה מפסק הזמן וורקמן החטיא ניסיון שלשה, חיפה עלתה ליתרון דו ספרתי לראשונה אחרי שלשה עם עבירה של ברנדווין. ג'ונסון צימק מאסיסט של ברנדווין והוסיף עוד סל כמעט על הבאזר, 70:63 לחיפה בסוף הרבע השלישי.


בתחילת הרבע האחרון דה זאו קלע נקודה מהקו. פניני קלע שלשה שצימקה ל-3 הפרש, חיפה ענתה ב-2 שלשות, הראשונה שבהן של שמחון, ועלתה ל-9 הפרש. דה זאו קלע שלשה רביעית ללא החטאה והשאיר את הנמרים במשחק, הקבוצות ירדו לפסק זמן כ-6 וחצי דקות לסיום. ג'ונסון עשה צעדים בחזרה מפסק הזמן, דה זאו קלע עוד שלשה וצימק ל-3 הפרש בלבד כ-5 וחצי דקות לסיום. שמחון שוב ענה בשלשה, האריס קלע סל עם עבירה אך החטיא מהקו, מיילס עשה עבירה עם סל של נסטרנקו החיפאי. הנמרים לא הצליחו לצמק כש-3 וחצי דקות לסיום כשהקבוצות ירדו לפסק זמן אחריו חיפה עלתה מהקו ליתרון 8. גמור? עוד לא.

דה זאו צימק ל-6 הפרש מהקו, אלעד חסין מאמן חיפה לקח פסק זמן. בחזרה מפסק הזמן הנמרים לחצו על כל המגרש וכפו איבוד חיפאי, האריס קלע שלשה וצימק ל-3 הפרש בלבד. מיד אחר כך פניני חטף וצימק לנקודה הפרש בלבד, פסק זמן חיפה 14 שניות אחרי פסק הזמן הקודם עם ריצת 5:0 חולונית סופר-מהירה. בחזרה מפסק הזמן השופטים שרקו לעבירה מאוד שנויה במחלוקת של בורדיון, אוונס החיפאי קלע סל בצבע והעלה את ההפרש ל-3 נקודות. פניני סחט מבאקלס החיפאי את העבירה החמישית כ-2 דקות לסיום וצימק לנקודה הפרש שוב מהקו. חיפה יצאה להתקפה חשובה מבחינתה ונתקלה בהגנה חולונית קשוחה, בורדיון נשלח לקו דקה ו-35 שניות לסיום ופספס הזדמנות לקבוע מהפך כשקלע רק פעם אחת וקבע שיוויון 85.

אך אז דווקא בדקה וחצי האחרונות, חולוניה איבדה את הראש. נסטרנקו החיפאי החזיר למקומיים את היתרון, דה זאו החטיא ניסיון שלשה ראשון דווקא בזמן קריטי, סיגרס החיפאי קלע סל עם עבירה שהעלו את חיפה ליתרון 5 כ-41 שניות לסיום והמשחק החל לברוח. האריס החטיא חדירה בהתקפה קריטית, שמחון קלע סל עם עבירה וגמר את הסיפור. דדאס לקח פסק זמן בפיגור 8 כ-25 שניות לסיום כדי לנסות להקטין את ההפרש למקרה של שיוויון נקודות מול חיפה (אחרי שהמשחק הקודם הסתיים בנצחון חולוני ב-8 הפרש), ג'ונסון החטיא בצבע ושמחון קלע שלשה על הבאזר והשלים ריצת 11:0 חיפאית בקצת יותר מדקה וחצי, 96:85 לחיפה בסיום. כמה חבל.


דה זאו סיים כאמור כקלעי המצטיין עם 27 (5-6 לשלוש, 3-4 לשתיים, 6-8 מהקו, 7 ריבאונדים), האריס קלע 21 (4-6 לשלוש, 3-8 לשתיים, 5 אסיסטים, 4 איבודים), פניני קלע 10, ברנדוויין 9 (3-4 מהשדה), ג'ונסון 7 (0-4 לשלוש), משגב ובורדיון 4 כ"א, וורקמן 3. אייזאה מיילס ירצה מאוד לשכוח את הערב הזה שכן הוא לא קלע (0-5 מהשדה) והציג את משחקו הגרוע ביותר העונה כשסיים עם מדד שלילי של 8-.


אין הרבה זמן להתאושש, כבר ביום רביעי ה-27.1 בשעה 21:00 תארח חולוניה את עירוני נהריה במשחקם העשירי של הנמרים בליגת ווינר סל. נקווה להתאוששות מהירה.

ב-ה-צ-ל-ח-ה.


צילומים: לילך וייס
Comments


bottom of page