top of page
ארכיון
תגים

הקהל חזר אך הפסד ביתי 72:63 לקארשיאקה

כן זה מבאס שדווקא במשחק חזרת הקהל של הפועל "יונט קרדיט" חולון, אחרי שנה בלי קהל, הפסדנו לקרשיאקה הטורקית החזקה בתוצאה 72:63 - מה שקטע רצף של 5 נצחונות בליגת האלופות. אבל מה שחשוב זה שסוף סוף נראים מראות של קהל במגרשים! סוף סוף מרגישים קצת נורמליות שמאפשרת לאוהדים חולונים להודות לקבוצה הנהדרת הזאת על עונה נהדרת - ולא משנה איך היא תסתיים.

ואכן, 500 המופלאים בצהוב סגול ביציע היו המצטיינים במשחק שבו לנמרים הלוחמים על הפרקט לא כל כך הלך. לא נעים, לא נורא - קורה.

האוהדים הציגו עידוד נהדר לכל אורך המשחק, מחיאות כפיים והודיה לקבוצה בסיום למרות ההפסד, ובעיקר הרבה געגוע והרבה אהבה לקבוצה בצהוב-סגול. מי יתן ונראה את האולם מתמלא יותר ויותר בקרוב!


ההתחלה ממש לא בישרה על הבאות: חולוניה הציגה כנראה את ההגנה הכי טובה שלה העונה כשבמשך כ-6 וחצי דקות (!) לא אפשרה לטורקים לקלוע נקודה אחת אחת. גם הטורקים בצד השני הקשו על הנמרים כשחולון אספה נקודות בקצב איטי ובעיקר עם שלשות שבפתיחה עוד נכנסו: זה התחיל עם 2 שלשות של האריס, אחת נוספת של דה זאו, נקודה מהקו של ג'ונסון והטבעה של דה זאו שקבעה את התוצאה הפשוט מדהימה של 12:0 כשברקע הקהל מעודד בטירוף. כ-3 וחצי דקות לסיום הרבע הטורקים סוף סוף קלעו את הסל הראשון שלהם וצימקו מעט, פניני מהקו ומיילס מחצי מרחק החזירו ל-12 הפרש לפני ששוב הטורקים צימקו, 16:8 ברבע ראשון משוגע.


בתחילת הרבע השני ההגנה החולונית המשיכה להראות מצויין כשמגי עם חדירה ובורדיון עם שלשה ואז סל ועבירה שמרו על הפרש דו ספרתי ו-24:13 לחולוניה - 13 נקודות בלבד ב-16.5 דקות לאורחים - איזה הגנה של הנמרים! אך דווקא אז האורחים הגיבו בריצת 7:0 שגרמה לדדאס לקחת פסק זמן. פניני חזר עם שלשה, קרשיאקה הגיבה בעוד ריצת 7:0 שקבעה שיוויון 27 (14 נקודות ב-3 וחצי דקות) אך בתרגיל האחרון של חולוניה כשעל השעון 3 שניות בלבד לסיום המחצית, מסירה על כל המגרש לפניני שהגיש את הכדור להאריס על קשת השלוש הסתיימה בהטעייה של הגארד הנהדר שהקפיץ 2 שומרים וקלע שלשה חופשית על הבאזר - 30:27 לחולוניה אחרי 20 דקות.


המחצית השניה הייתה אופרה אחרת לגמרי: כל מה שלא הלך לאורחים במחצית הראשונה הלך להם מצויין בשניה כשהם פשוט לא הפסיקו לקלוע. סק הנרי, אקס אשדוד וראשל"צ העלה את האורחים ליתרון ראשון, וורקמן האריס ודה זאו השתתפו בנדנדת יתרון כשכל פעם קבוצה אחרת מובילה, אך קרשיאקה שברה את השיוויון ועלתה ליתרון 4. וורקמן צימק עם שלשה, האורחים הגדילו, ג'ונסון צימק מהקו אך האורחים שוב הגדילו ועלו ליתרון שיא של 7 נק' (48:41). מגי עם 2 חדירות ומיילס בתווך עם 3 זריקות מהקו צימקו ל-2 הפרש, מגי עם זריקה מהקו אחרי טכנית לטורקים והאריס עם 1 מ-2 מהקו קבעו שיוויון 50. הסיומת של הרבע הייתה של האורחים שהחזירו לעצמם את היתרון, 54:50 בסוף הרבע השלישי.


בפתיחת הרבע האחרון חולון שוב התקשתה בהתקפה ולא הצליחה לקלוע נקודה במשך כמעט 3 דקות. מגי עשה את הסיפתח עם נקודה אחרי עבירה טכנית לטורקים והוסיף סל ועבירה מיד אחר כך שהשלימו 4 נקודות של הגארד המוכשר ו-56:54 בלבד. אלא שאז האורחים הגיבו ולא נתנו לנמרים להשלים מהפך. מגי צימק עם חדירה ואחר כך נקודה מהקו אחרי עוד טכנית לטורקים - השלישית במספר, ג'ונסון עם לייאפ הקטין שוב למרחק נגיעה (60:59). בורדיון חדר יפה פנימה אך שוב הטורקים רצו וברחו בדיוק בזמן הלא נכון עם שלשה של סק הנרי שקבע 7 הפרש. מזה כבר הנמרים לא הצליחו לחזור וסל של ג'ונסון רק קיזז את ההפרש לקראת המשחק הבא בין הקבוצות שיערך בטורקיה בעוד 6 ימים בלבד. בסיום 72:63 לקרשיאקה.


באמת שלא הלך לנמרים למרות שהם מאוד מאוד ניסו: מגי סיים כקלעי המוביל אך עם 14 נק' בלבד (5-8 לשתיים, 4-4 מהקו) וללא שלשה לרפואה (0-4 לשלוש), האריס קלע 12 (3-5 לשלוש, 1-4 לשתיים, 4 אסיסטים), בורדיון קלע 8, דה זאו במשחק שהוא לא ירצה לזכור קלע 7 (1-8 לשלוש, 7 ריבאונדים), ג'ונסון קלע גם הוא 7, מיילס - קלעי השלשות המוביל במפעל ליגת האלופות - קלע 5 וללא שלשה לרפואה (0 מ-4), וורקמן ופניני (1-5 מהשדה) קלעו גם הם 5 כל אחד. משגב שיחק ולא קלע.

בכלל, חולוניה כולה קלעה ב-24% מחוץ לקשת (7 מ-24) ו-48% ל-2 (14 מ-24) - הרבה מתחת לממוצעים של החבורה המוכשרת הזאת.


אבל אין מה להתרגש או להתבאס יותר מדי: כבר במוצאי שבת ה-20.3 בשעה 20:45 חולוניה תצא למשחק חוץ מול מכבי חיפה מהתחתית - משחק אותו חשוב וצריך לנצח כדי לחזור למומנטום ולשכוח מהמעידה הערב.

ב-ה-צ-ל-ח-ה!
コメント


bottom of page