top of page
ארכיון
תגים

הפסד 72:65 לטלקום בון רגע לפני המחזור האחרון בבית ו'

זאת עונה מוזרה. מצד אחד הפסד זה מבאס, מצד שני עם המלחמה וכל המצב - לוקחים הכל בפרופורציה. מצד אחד לא משחקים בבית אלא בריגה הרחוקה, שחקנים מרכזיים עזבו והמאמן צעיר ככה שלא היו ציפיות עם תחילת העונה האירופאית, מצד שני פתאום משום מקום מאזן של 3 נצחונות והפסד. אבל עם האוכל הלך התא-בון: חולוניה פגשה את אלופת המפעל בון הגרמנית אותה ניצחה במפתיע במשחק הראשון בגרמניה למשחק על כל הקופה והפסידה 72:65. מה שיותר מעצבן זה שאם חולוניה הייתה מנצחת, ראשות הבית והעליה האוטומטית לשלב הבא היו מובטחים.


המשחק עצמו היה מוזר ממש כמו העונה כולה: הנמרים פתחו רע ונקלעו לפיגור דו ספרתי מוקדם, צימקו, הפכו, הובילו ואז שוב נקלעו לפיגור דו ספרתי ברבע האחרון ממנו כבר לא הצליחו לחזור. היחידים שהציגו משחק סביר היו שון דאוסון סמית' וקרופורד, אבל לא היה מי שיתן את הפוש לנצחון. בון עלתה למקום הראשון בבית על חשבון הנמרים, מה שאומר במחזור האחרון נצטרך לעשות את העבודה ולקוות לתוצאה טובה במשחק המקביל של בון מול בראוגן. פירוט התרחישים - בסוף הכתבה.


המשחק היה רע ממש ממש מתחילתו. חולון נקלעה לפיגור 12:2 ו-18:4 מהיר כשרק סמית' והאריס קולעים נקודות. הנמרים התעוררו כשדאוסון קלע בצבע, חנוכי הצטרף אליו, שון צרף שלשה חולונית נדירה, וואנווין הצטרף עם סל ועבירה וקרופורד חתם ריצת 10:0 חולונית, 20:16 בלבד לבון בסוף הרבע הראשון.


בתחילת הרבע השני בון קטעה את הריצה החולונית וחזרה להוביל בפער דו ספרתי (28:18) הנמרים צימקו זמנית ל-6 הפרש, המשחק הפך למבולגן כששתי הקבוצות הרבו לאבד ולהחטיא אך בון הגדילה שוב ל-9 הפרש. ג'ונסון ודאוסון צימקו, בון לקחה פסק זמן אחריו האריס דייק מהקו וצימק ל-2 הפרש בלבד קצת לפני המחצית, 41:37 לבון אחרי 20 דקות.


המחצית השניה החלה עם החטאות בשני הצדדים. האריס קבע שיוויון מהקו, הנמרים המשיכו לפספס הזדמנויות להשלים מהפך. חנוכי קלע שלשה וצימק לנקודה הפרש, האריס דייק מהקו וסוף סוף העלה את הנמרים ליתרון ראשון, 46:45. הגרמנים מיהרו להפוך עםדאנק מהדהד ושלשה שהפכו את התוצאה, סמית' תיקן החטאה של האריס וקבע שיוויון שוב. דאוסון עלה מצויין מהספסל, קלע 5 נקודות רצופות והחזיר את היתרון לנמרים, 55:54 לחולוניה בסוף הרבע השלישי.


בתחילת הרבע המכריע חולון פשוט נעלמה. בון רצה באין מפריע ריצת 9:0 ועצרה את החולונים ללא נקודה לרפואה למשך 5 דקות ו-20 שניות. האריס קטע את הבצורת אך המומנטום של בון נמשך. ג'ונסון וחנוכי צימקו זמנית ל-5 הפרש אך 5 נקודות מהירות של בון סגרו את הסיפור. בסיום הפסד "ביתי" כואב 72:65 לבון בסיום.


דאוסון קלע 15 (3-4 לשתיים, 3-6 לשלוש, 4 איבודים), קרופורד 11 (5-6 לשתיים, 0-3 לשלוש, 7 ריבאונדים), האריס 10 (2-9 לשתיים, 0-3 לשלוש, 6-6 מהקו), ג'ונסון (1-7 מהשדה, 4-5 מהקו, 4 איבודים) וחנוכי (3-5 מהשדה) 7 כ"א, סמית' 6 (3-4 מהשדה, 10 ריבאונדים, 3 חטיפות), ואנוויין 5 (2-3 לשתיים, 0-3 לשלוש, 6 ריבאונדים), משגב 4 (1-5 מהשדה). כן שותף: ארצי (0-7 מהשדה).


עמית שרף אמר בסיום: "התחלנו רע. הריצה מולנו הייתה קלה, משם התחלנו לשחק חזק ולהיות אגרסיביים. נלחמנו על ריבאונד והשתטחנו על הפרקט. שיחקנו אחד על אחד והשגנו את המומנטום, לצערי התקשנו בעיקר ברבע הרביעי בלי נקודות, חמש דקות בלי נקודות זה יותר מידי. זו קבוצה חזקה מאוד, היא בטופ של הליגה הגרמנית ושל המפעל. זו הרמה שלנו, אנחנו נרצה למצוא את הקצב שלנו בהתקפה, להשיג עוד נקודות בצבע וללכת יותר לקו".


יותם חנוכי אמר: "היינו שם, הצלחנו לחזור אחרי חצי ראשון לא טוב והיינו בפיגור של נקודה או שתיים. היינו צריכים להמשיך את הריצה שלנו ולסיים את המשחק, אבל הפסדנו על דברים קטנים, פאולים לא מחויבים וריבאונד התקפה. אני מאמין בנו למשחקים הבאים".


אז מה הלאה? המצב מסתבך. צריך לנצח את בורסאספור הטורקית ב"בית" ולקוות במקביל שבראוגן הספרדית תנצח את בון הגרמנית. אם זה יקרה נסיים במקום הראשון ונעלה ישירות לשלב הבא. אם ננצח וגם בון תנצח, נסיים במקום השני ונפגוש בפלייאוף את הספרדים שבמאזן הפנימי מול הטורקים נמצאים בעדיפות. אם נפסיד לבורסאספור ובון תנצח, נפגוש לסדרת פלייאוף את בורסאספור והמיקום הסופי יהיה תלוי בהפרש ההפסד: פחות מ-19 הפרש (ההפרש בה ניצחנו את בורסאספור) נסיים במקום השני, אחרת במקום השלישי. זה לא ממש עקרוני כי שתי הקבוצות לא מארחות בביתן.

אבל התרחיש הכי מסובך הוא זה שבו נפסיד לבורסאספור וגם בון תפסיד לבראוגן. במצב כזה יווצר בית בו כל הקבוצות עם מאזן זהה של 3 נצחונות ו-3 הפסדים ואז נוכל לסיים בכל מקום פרט למקום הראשון בו תסיים בון (אם תפסיד בהפרש נמוך מ-16 נקודות לבראוגן) או בראוגן (אם תנצח את בון ב-16 נק' ומעלה).

ומה לגבי חולוניה במקרה כזה? אם ההפסד החולוני לבורסאספור יהיה ב-22 הפרש ומעלה, חולון תסיים אחרונה ותודח בתרחיש הזה (אלא אם יקרה משהו ממש לא סביר ובראוגן תנצח את בון ב-44 הפרש ומעלה מה שיוריד את בון למקום האחשון). אם הקטסטרופה הזאת לא תתרחש וההפסד יהיה בהפרש נמוך יותר, נסיים במקום השני או השלישי ונפגוש את בראוגן או בון לסדרת פליי-אין על העלייה לשלב הבא.


המשחק המכריע מול בורסאספור יערך ב-20.12 בלטביה. עוד לפני כן ביום חמישי ה-14.12 בשעה 18:30 חוזרים לליגה ומארחים את הפועל באר שבע למשחק השני בביצה המקומית. פרטים על כרטיסים - בהמשך.

רק חולון!


צילומים: פיבאComments


bottom of page