top of page
ארכיון
תגים

הפסד משוגע 75:74 במחזור הנעילה של ליגת האלופות

איזה עונה מטורפת עוברת על הפועל חולון תוך כדי מלחמה, ולעונה מטורפת מתאים שיהיה שלב בתים מטורף שמסתיים ב-4 קבוצות עם מאזן זהה של 3:3 ותחושת פספוס של חולוניה. הנמרים הובילו במהלך המשחק בפער דו ספרתי אך הפסידו לבסוף הפסד דרמטי 75:74 מול בורסהספור הטורקית מקליעות עונשין של הטורקים פחות משניה לסיום וסיימו את הבית במקום השני עקב יחס הסלים הכולל של הבית. תחושת הפספוס היא גדולה מכיוון שנצחון היה מעלה את חולוניה ישירות לשלב 16 האחרונות, עקבות ההפסד הדרמטי לא פחות של בון הגרמנית לבראוגן הספרדית בספרד בתוצאה 97:92 אחרי הארכה. המאזן הזהה של כל הקבוצות גרם לכך שהנצחון לא עזר לבורסהספור שהודחה לבסוף בעקבות יחס סלים רע משמעותית משאר חברות הבית, ומצד שני אם בראוגן הייתה מנצחת ב-10 הפרש במקום ב-5, חולוניה הייתה מסיימת במקום השלישי בבית. חולוניה פספסה שתי הזדמנויות לסיים במקום הראשון, גם במחזור שעבר וגם אמש.

ועדיין בשורה התחתונה, למרות רכבת ההרים ותחושת הפספוס, אם היו אומרים בתחילת המלחמה להנהלת ואוהדי חולוניה שהנמרים יסיימו את הבית במקום השני בלי ביתיות ועם 2 שחקנים מרכזיים שעוזבים באמצע, כולם היו חותמים ולוקחים את זה בשתי ידיים. בפליי-אין חולוניה תפגוש את אוסטנד הבלגית אותה פגשה כבר 4 פעמים בליגת האלופות , בעונה שעברה ובעונת 2019/2020, וב-3 מתוך 4 הפעמים ידם של הבלגים הייתה על העליונה. הסדרה בין הקבוצות היא של הטובה מ-3 משחקים שיתרון ה"ביתיות" נמצא אצלנו. המשחק הראשון יערך בהונגריה בעיר סומבטהיי, המשחק השני בבלגיה ואם יהיה צורך במשחק שלישי הוא יערך שוב באולם ה"ביתי" בריגה לטביה.

ומה לגבי המשחק עצמו? חולוניה הובילה כאמור בפער שהגיע לשיא של 12 נקודות אך כמו במשחק מול בון, נקלעה לקפאון התקפי ברבע המכריע ואפשרה ליריבה לעלות ליתרון ראשון, יתרון אותו דאוסון מחק בשלשה הירואית שהעלתה ליתרון נקודה כ-7 שניות לסיום, אך בסיום הדרמטי נשרקה עבירה לחובת יותם חנוכי והטורקים ניצלו זאת כדי לנצח. איזה פספוס.

כבר מהפתיחה דאוסון נראה טוב כשקלע שלשה עם קשת גבוהה. סמית' תיקן החטאה של ואנווין שאחר כך תיקן החטאה של עצמו והעלה ל-7:1 חולוני, דאוסון קלע שלשה שניה אחרי התקפה עם 2 ריבאונדים בהתקפה. הטורקים צימקו עם 2 סלי שדה ראשונים, קרופורד וחנוכי עלו על הלוח ודאוסון רשם שלשה שלישית. האריס קלע אחת מהקו וקבע 19:10 לחולוניה בסוף הרבע ראשון.

הטורקים רצו 7:0 בתחילת הרבע השני וצימקו כמעט לחלוטין. שרפי לקח פסק זמן שאחריו ואנווין חזר עם סל ועבירה אך שתי הקבוצות הרבו להחטיא. האריס קלע סל שדה ראשון בחדירה נאה, ג'ונסון ניצל חטיפה כדי לרוץ לדאנק ונקודות ראשונות והאריס קלע שלשה נאה. דאוסון המשיך את היכולת הנהדרת עם הוק בצבע והחזיר ל-9 הפרש (32:23), מה שהביא לפסק זמן טורקי. דואסון מצא את ארצי למסירה נהדרת וסל חופשי בצבע, ג'ונסון מצא את ואנווין בצבע והעלה ליתרון דו ספרתי ראשון שצומק קצת רגע לפני ההפסקה, 36:28 אחרי 20 דקות של כדורסל.

ואנווין קלע שלשה נאה בתחילת הרבע השלישי. ארצי סחט עבירה בזמן שלשה, קלע 3 פעמים והעלה להפרש שיא של 12 נקודות (42:30) אך הטורקים הגיבו ב-5 נקודות מהירות וצימקו. דאוסון קלע סל יפה בצבע בנונשלנטיות, האריס הרוויח מטעות שיפוט, קיבל 3 זריקות מהקו וקלע 2. בורסהספור צימקה ל-6 הפרש בלבד עם עוד 5 נקודות מהירות, ואנווין הגיב באסיסט יפה לחנוכי בצבע. ארצי חדר יפה, סמית' קלע סל נהדר עם עבירה במתפרצת אך הטורקים הגיבו עם שלשה. סמית' המשיך את הדקות הטובות עם סל על קו הבסיס ועוד אחד עם עבירה והעלה במו ידיו ל-10 הפרש שוב, אך הטורקים הגיבו בריצת 8:0 וצימקו ל-2 הפרש בלבד לפני שקרופורד קלע שלשה חשובה, 60:55 בסוף רבע שלישי.

בתחילת הרבע האחרון הטורקים צימקו שוב ל-2 הפרש בלבד. סמית' קיבל כדור בצבע וקלע סל חשוב אך פרט לכך ההתקפה החולונית הייתה תקועה לחלוטין, ובצד השני אנתוני בראון מברוסהספור להט מחוץ לקשת מה שאפשר לטורקים לעלות ליתרון ראשון כ-4 וחצי דקות לסיום. דאוסון מצא את סמית' לדאנק בצבע שהחזיר את היתרון, אך אז עלה על הבמה ה"גיבור" של בורסהספור, ג'ונתן המילטון. לגבוה של הטורקים יש סטטיסטיקה בינונית של 50-65% מהקו, אך הטורקים הלכו אליו שוב ושוב וחולוניה התקשתה להתמודד איתו ושלחה אותו לקו. המילטון קבע שיוויון 67, האריס דייק גם הוא מהקו והחזיר את היתרון, המילטון החטיא פעמיים וחשבנו שהנה הסטטיסטיקה מתיישרת אך ג'ונסון החטיא בצד השני וחדירה של הטורקים הביאה שוב לשיוויון. דאוסון שוב מצא את סמית' בצבע והיתרון שוב חזר לחולון אך רק זמנית, שכן שלשה של אנתוני בראון, הגיבור השני של בורסהספור העלתה ל-72:71 לטורקים דקה וחצי לסיום. סמית' עשה עבירת תוקף חמישית וסיבך את העניינים, שרפי לקח פסק זמן אחריו המילטון קלע רק אחת מהקו והעלה את הטורקים ליתרון 2. דאוסון לקח אחריות אך החטיא פעמיים באותה התקפה, ג'ונסון סחט עבירת תוקף ונתן עוד הזדמנות חצי דקה לסיום אותו דאוסון הפעם לקח בשתי ידיים כשקלע שלשה גדולה שהחזירה את היתרון לחולון (74:73), פסק זמן של הטורקים 7.3 שניות לסיום. פחות משניה לסיום השופטים ראו עבירה גבולית של חנוכי על המילטון, שעמד בלחץ וקלע פעמיים. שרפי לקח פסק זמן עם 8 עשיריות שניה על השעון, דאוסון קיבל את הכדור וזרק בסיבוב אך זה לא היה קרוב, 75:74 אכזרי לבורסהספור בסיום.

דאוסון הצטיין עם 17 נק' (4-7 לשלוש, 2-6 לשתיים, 6 ריבאונדים, 5 אסיסטים), סמית' קלע 16 (7-8 מהשדה), ואנוויין (4-11 מהשדה, 5 אסיסטים) והאריס (2-5 מהשדה, 6-8 מהקו, 4 אסיסטים) קלעו 11 כל אחד, ארצי 7 (2-5 מהשדה, 6 ריבאונדים), קרופורד 6 (2-3 לשלוש, 0-3 לשתיים), חנוכי 4 (2-6 מהשדה), ג'ונסון סיים ערב רע עם 2 נק' ב-1 מ-11 מהשדה (4 אסיסטים), עמיר שותף ולא קלע.

מאמן חולוניה עמית שרף אמר בסיום: "זה היה מסע לא פשוט עם כל המלחמה בישראל, היעדר הביתיות ובלי קהל שכל כך היה חסר לנו היום. הייתה לנו את האופציה לסיים במקום הראשון, אין את מי להאשים כי האחריות היא שלנו. התחלנו בצורה טובה אבל לא הצלחנו לייצר מומנטום. אנחנו צריכים להתעודד למרות ההפסד הקשה. נשחק מול אוסטנד ונעשה הכל על מנת להעפיל לטופ 16".

דאוסון אמר בסיום: "התחלתי את המשחק בצורה טובה והייתה אנרגיה חיובית. הרגשתי טוב אבל לא עשיתי מספיק כי הפסדנו. השניות בסוף היו עם הרבה עצבים. שיחקנו טוב לאורך שלבים מסויימים אבל זה כדורסל ולעיתים כל מה שאתה בונה לאורך המשחק לא משנה כי יש את השניות האחרונות שמשנות. זה המשחק. נבוא חזקים ונעשה הכל על מנת לעבור שלב".

בינתיים, חוזרים לליגה שלנו: ביום שלישי ה-26.12 בשעה 20:50 תצא חולוניה למשחק חוץ מול קריית אתא, ואחר כך ביום שישי ה-29.12 מארחים בבית את הפועל חיפה עם מאמנה גיא גודס, אקס חולוניה וזה שהביא את האליפות הבלתי נשכחת לפני שנה וחצי.

יאללה חולוניה!


צילומים: פיבא
bottom of page