top of page
ארכיון
תגים

הפסד חוץ באילת 102:91

כשקבוצה פוגשת מאמן אקס טרי שלה זה תמיד פיקנטי. כשהאלופה המכהנת פוגשת עם המאמן שהביא לה את התואר את המאמן שאותו החליף בתפקיד באמצע העונה ובנה את קבוצת האליפות - זה אפילו פיקנטי יותר. הפועל עצמון חולון של גיא גודס מהצמרת פגשה את הפועל אילת של האקס מאוריציו בוסקאליה מהתחתית, שעד לפני שבועיים ניצחה בכל העונה 3 פעמים בלבד. אלא שמאז שהסגל התחלף בחודש האחרון, זה לא אותה אילת. הקבוצה מהדרום רשמה את נצחונה השלישי ברציפות והפעם דווקא מול חולוניה במשחק הפיקנטי, בתוצאה 102:91. הנשק של בוסקאליה מול האקסית היה הריבאונד, ובעיקר זה של מנג'וק מתיאנג הסודני שניפץ את שיא המועדון של כל הזמנים של אילת (ואיים על שיא כל הזמנים של הליגה) כשלקח לבדו 24 ריבאונדים לעומת 27 של חולוניה כולה. אילת כולה לקחה 46 ריבאונדים וכשחולוניה נמצאת בכזאת נחיתות בצבע, קשה לנצח.

מה הנמרים יכולים לקחת בכל זאת מהמשחק? את הבכורה המחודשת של מני האריס בליגה שהתחיל לא טוב אך בהמשך השתפר וסיים עם 28 נקודות, ואת הרוח החולונית שהביאה לכך שהנמרים הצליחו לחזור מפיגור אסטרונומי של 23 נקודות ברבע השלישי לפיגור 5 בלבד בדקות הסיום. בעונה הקודמת זה הספיק לנצחונות דרמטיים ולאליפות היסטורית, העונה פעמים רבות זה מגיע רק לכדי כמעט.


המשחק נפתח לא טוב מבחינת חולוניה שנקלעה לפיגור 8:2 מוקדם למרות נקודות של דלורייה מהקו. משגב עלה על הלוח עם שלשה וצימק זמנית אך אילת ברחה ליתרון דו ספרתי אחרי 4 וחצי דקות בלבד. משגב ודלורייה המשיכו להיות היחידים שקולעים כשרגלנד ומני האריס לא פגעו. אילת כבר עלתה ליתרון 15, דלטון עלה על הלוח מאסיסט של מני האריס שלקח לעצמו את הריבאונד. סי.ג'יי האריס מזער נזקים לבדו עם 8 נקודות רצופות כולל 2 שלשות, שחר עמיר קלע סל נהדר בחדירה על הבאזר, 30:23 לאילת בלבד בסוף הרבע הראשון.


שחר עמיר המשיך לשחק בבטחון גם בתחילת הרבע השני כשקלע שלשה נהדרת. מני האריס סוף סוף עלה על הלוח וצימק להפרש 4 בלבד (32:28) אך אילת הגיבה בריצה נגדית והחזירה את ההפרש הדו ספרתי. צמד ההאריסים ניסה לצמק יחד עם דלורייה אך ההפרש המשיך לצמוח. משגב קלע שלשה נוספת וצימק ל-10 הפרש אך אילת שוב הגדילה למרות נקודות של מני האריס, 55:41 במחצית.


אילת פתחה טוב יותר גם את המחצית השניה עם 2 שלשות שהקפיצו את ההפרש ל-20 הפרש מה שהביא לפסק זמן של גודס אחרי דקה בלבד ו-5 שניות בלבד. דלטון חזר עם שלשה משלו אך רכות הגנתית מביכה הקפיצה את ההפרש אף יותר, וזה הגיע לשיא של 23 נקודות (68:45). אך חולון של העונה היא לא קבוצה שנשברת בקלות ולמרות הכל הנמרים ניסו לעשות קאמבק. שחר עמיר דייק מהקו, מני האריס קלע סוף סוף שלשה ראשונה, רגלנד הצטרף וקלע גם הוא עם שלשה שהייתה גם הנקודות הראשונות שלו, מני האריס הוסיף עוד שלשה - הפעם עם עבירה וצימק ל-14 הפרש בלבד, פסק זמן של אילת. מני האריס דייק מהקו ובהתקפה שאחר כך גם קלע מריבאונד התקפה, ריצת 12:0 של חולוניה צימקה ל-11 הפרש בלבד. דלורייה תיקן החטאה של משגב וצימק ל-10 הפרש, מני האריס ניצל חטיפה חולונית וחדר בצורה נהדרת, ובהתקפה שאחר כך דייק מהקו וצימק ליתרון חד ספרתי - מי היה מאמין. מני האריס המשיך להיות לוהט כשתיקן החטאה של בלול אך אילת הגדילה מעט, 79:67 בסוף הרבע השלישי.


אילת שוב פתחה טוב יותר וקלעה 2 סלים מהירים, מה שגרם לגודס לקחת פסק זמן - הפעם אחרי 40 שניות בלבד. מני האריס חזר עם סל נוסף בצבע, סי.ג'יי האריס קלע סל עם עבירה וצימק ל-13 הפרש. גרשון האילתי קלע שלשה אך רגלנד וסי.ג'יי ענו בצד השני בשתי שלשות וצימקו ל-10 הפרש שוב, פסק זמן של אילת כ-6 דקות לסיום. סי.ג'יי המשיך את המומנטום עם סל מחוף לחוף בהתקפה מתפרצת שהוריד שוב להפרש חד ספרתי ומיד אחר כך קלע סל נוסף בחדירה. דלטון, משגב ודלורייה נלחמו וחטפו אך ההתקפה החולונית נתקעה ולא הצליחה לתרגם זאת לנקודות. דלורייה סחט עבירה בלתי ספורטיבית שתורגמה לנקודה אחת בלבד שלו מהקו ו-5 הפרש (88:83). גריפין האילתי קלע שלשה מטורפת עם יד על הפנים, קליבלנד קלע סל נוסף מהיר והקפיץ את היתרון לדו ספרתי, פסק זמן של גודס 2 דקות לסיום. רגלנד קלע שלשה והשאיר קצת תקווה, מני האריס קלע גם הוא שלשה וצימק ל-6 הפרש כדקה וחצי לסיום אך 2 סלים של אילת סגרו מעשית את הסיפור. רגלנד עוד קלע בחדירה אבל זה כבר לא שינה דבר. בסיום 102:91 לאילת.


מני האריס סיים כאמור עם 28 נקודות (15 ברבע השלישי, 8-14 לשתיים, 3-10 לשלוש, 3-5 מהקו), סי.ג'יי האריס קלע 21 (10 ברבע הרביעי, 4-6 לשתיים ומהקו, 3-7 לשלוש, 9 אסיסטים), דלורייה (3-5 מהשדה, 5-6 מהקו, 8 ריבאונדים, 4 חסימות) ורגלנד (3-8 לשלוש, 1-6 לשתיים, 4 אסיסטים, 5 איבודים) קלעו 11 כל אחד, משגב 8 (3-5 מהשדה), עמיר 7, דלטון 5 (1-6 לשלוש). כן שותף: בלול.


כל כבוד לאוהדים שעשו את הדרך לאילת!


ביום רביעי ה-22.3 מסיימים עונה אירופאית במשחק לפרוטוקול מול דיז'ון הצרפתית שהודחה גם כן.

בואו לתת כבוד לנמרים!


צילומים: יוד צילומים
Comments


bottom of page