top of page
ארכיון
תגים

הפסד בשניות האחרונות לירושלים בבית 87:85

איזה הפסד דרמטי... כ-16 שניות לסיום של המשחק בין הפועל יונט חולון להפועל ירושלים, האורחים הובילו בהפרש 3. פניני עשה חסימה לאדם סמית' שלקח אחריות וקלע שלשה גדולה שכפתה שיוויון, 4.5 שניות לסיום. 2.5 שניות לסיום, ג'יילן אדאמס הירושלמי שהציג משחק שיא, קלע את סל הנצחון של האורחים. טיירוס מגי שקלע על הבאזר של המחצית שלשה מדהימה מחצי מגרש, כמעט עשה זאת שוב בשניית הסיום אך הכדור קיפץ על הטבעת ולא נכנס. החטאת שלשה שניה של מגי בדקה האחרונה. ברק לא מכה פעמיים.

זה נגמר בהפסד דרמטי של הפועל יונט חולון 87:85 מול הפועל ירושלים שמנע מהנמרים לעלות לפחות באופן זמני למקום הראשון.


חולון הגיעה סחוטה מעייפות למשחק רביעי תוך 8 ימים. בגלל המאץ'-אפ מול ירושלים וזה העתידי מול הרצליה, גודס בחר שלא לרשום את זאק ודלטון והנמרים התקשו כצפוי בצבע מול ירושלים בעיקר במחצית השניה, כשדקות רבות פניני, מנקו או ג'ונסון מתפקדים כסנטרים בשורות חולון. אפילו בורדיון שיחק בעמדה 4. מצד שני, הגארדים החולונים הציגו עוד משחק שיא כשקלעו 60 נקודות במשותף, 22, 20 ו-18 של מגי, סמית' ורגלנד בהתאמה. הנמרים השאירו את הדם על הפרקט ובחודש משוגע של 10 משחקים, לנצח 7 מהם זה לא רע בכלל.

בעוד ירושלים נחה בתשעת הימים האחרונים, הנמרים שיחקו לא פחות מ-3 פעמים באותו הזמן וכבר בעוד יומיים ישחקו פעם נוספת. ככה זה כשחולוניה ברבע גמר ליגת האלופות וירושלים כבר מזמן מזמן בסלון בכל הנוגע לאירופה.


רגלנד ג'ונסון וקייזר העלו את הנמרים ל-7:2 בפתיחה, ירושלים השוותה אך סמית' ורגלנד קלעו שתי שלשות (ו-4 שלשות של שתי הקבוצות בחצי דקה) והחזירו את היתרון. הרבע המשיך להיות צמוד כשסמית' ומגי מנעו זמנית מהפך ירושלמי שלבסוף הגיע, אלא שפניני דאג להוריד את הנמרים ביתרון 21:20 בסוף הרבע הראשון.


ברבע השני רגלנד ומגי הקפיצו את היתרון החולוני ל-5-6 נקודות. האורחים חזרו למשחק, קבעו שיוויון 33 ואף עלו ליתרון לפני שבורדיון ומגי דאגו להחזיר את היתרון לטובים. שלשה של רגלנד הקפיצה את היתרון ל-8 (46:38) כדקה וחצי למחצית, אלא שירושלים שוב חזרה וצימקה ל-2 בלבד. שניות בודדות למחצית מגי לקח את הכדור, כידרר לכיוון החצי וצלף שלשה משוגעת מעבר לקו החצי, 49:44 לנמרים במחצית.


את הרבע השלישי חולון פתחה לא טוב למרות שהוא נפתח בסל של רגלנד שהעלה זמנית ל-7 הפרש. ירושלים רצה ריצת 9:0 וקבעה מהפך, קייזר גאל זמנית את לוח התוצאות החולוני וקבע שיוויון אלא שירושלים המשיכה לרוץ ועלתה ליתרון 6 (59:53) והשלימה ריצת 15:4 ב-5 דקות. גודס לקח פסק זמן אחריו רגלנד צימק, מגי קלע שלשה וג'ונסון בסל ועבירה השלים קאמבק חולוני מהיר וקבע שיוויון 61. המהפך החולוני הושלם עם שלשה נוספת של מגי, סמית' הגדיל את ההפרש ל-4 אך האורחים שוב הפכו, 68:67 לירושלים אחרי 30 דקות של כדורסל.


המשחק המשיך להיות צמוד ברבע האחרון כשרגלנד וסמית' קבעו שיוויון 70 מהקו. ירושלים עלתה ליתרון 4, סמית' בסל חשוב וקשה מחצי מרחק צימק. השופטים שרקו כמה וכמה שריקות מעוררות מחלוקת לעבירות גבוליות מאוד שחלקן נראה היה שלא היו ולא נבראו. ירושלים ניצלה זאת בשביל לדייק מהקו אך סמית' עם מהלך גדול של סל ועבירה שוב צימק. מגי קלע רק אחת מהקו, ירושלים עלתה ליתרון 5 כ-4 דקות לסיום אך קייזר קלע בצבע סל חשוב מאסיסט של רגלנד ובהתקפה אחר כך תיקן החטאה של מגי. מנקו צימק לנקודה הפרש כדקה ורבע לסיום, בריימו הירושלמי החטיא, מגי היה יכול לעשות מהפך אך החטיא ניסיון שלשה קשה ומנקו שלח לקו בלית ברירה את ריברס הירושלמי שדייק. אז הגיעו שניות הסיום הדרמטיות שבהן כאמור סמית' השווה זמנית אך ירושלים ניצחה בסיום 87:85.


טיירוס מגי סיים כאמור כקלעי המצטיין עם 22 נק' (5-12 לשלוש, 3-5 לשתיים), סמית' קלע 20 (3-3 לשלוש ומהקו, 4-7 לשתיים), רגלנד 18 (4-7 לשתיים, 2-5 לשלוש, 4-6 מהקו, 4 אסיסטים), קייזר 10 (4-4 מהשדה, 7 ריבאונדים), ג'ונסון 7 (1-5 לשלוש), פניני 4, בורדיון ומנקו 2 כ"א.


כ-3500 אוהדים הגיעו להיכל בחולון, מעל 3000 מהם סגולים שעודדו בצורה טובה לאורך כל המשחק אך יצאו בסיום מעט מאוכזבים. חבל, אך ממשיכים הלאה בראש מורם.


מאמן חולוניה גיא גודס אמר בסיום: "זה היה משחק צמוד עם המון אמוציות ומהלכים גדולים של שחקנים, בשני צידי המגרש, משחק שהלך ממש עד הסוף עם סלים שהגיעו עם הבאזר. לכדורסל זה היה משחק מהנה, אבל אנחנו מסתכלים קדימה. סיימנו בחודש מרץ עשרה משחקים ב-27 ימים ולהשיג 70 אחוז הצלחה זה לא פשוט. ראו את העייפות, אין מה לעשות, אנחנו עדיין בני אדם. גם מחר יש לנו אימון שחרור קל ומשחק בשבת נגד הרצליה".

גודס גם הסתכל קדימה אל עבר עשיית היסטוריה בליגת האלופות - משהו שירושלים יכולה רק לחלום עליו העונה: "שבוע אחר כך יהיה המאני טיים עם משחק שנוכל לעשות בו היסטוריה. שיחקנו בשבוע האחרון נגד כל הקבוצות בצמרת ואלה משחקי הכנה טובה לשטרסבורג. אני רוצה שנגיע הכי טוב שאפשר מבחינה פיזית ומנטאלית למשחק הזה כדי שנוכל לעשות היסטוריה. צריך עוד קצת מאמץ".


כרגיל בחודש מרץ המשוגע, אין הרבה זמן לנוח. כבר במוצאי שבת ה-2.4 בשעה 20:10 פוגשים את הרצליה בחוץ. משחק בסוף שבוע ולא רחוק. תבואו!


צילומים - עודד קרני
Komentáře


bottom of page