top of page
ארכיון
תגים

הפסד ביתי לבני הרצליה 79:74

עם יד על הלב, הפועל עצמון חולון לא הפסידה להרצליה 79:74 בגלל השיפוט. סיבות דומיננטיות יותר היו ההפסד המוחץ בריבאונד (43:28), אחוזים לא טובים מהשדה (38%) ומשחק לא טוב באופן כללי. אבל במשחק בו נשרקות לא פחות מ-29 עבירות ל-8 שחקני רוטציה - קשה לנצח. כשהשיפוט מוציא את הנמרים מהקצב - קשה לנצח. אם מחברים לזה גם 17 עבירות לחובת הרצליה, מקבלים יחד 46 עבירות, או עבירה כל 52 שניות. הלו שופטים, תנו לשחק!

רגלנד, גרין וג'ונס נתנו את התפוקה שלהם עם 21, 20 ו-15 נקודות בהתאמה, אך פרט להם לא היה שחקן חולון שקלע יותר מ-5 נקודות. בורדיון פתח את העונה הזאת לא טוב והיום רשם 1 מ-7 מחוץ לקשת, כשגם השלשה היחידה הגיעה כשהמשחק היה כבר גמור. דלטון כרגע לא נותן תפוקה של זר ורשם 0 מ-6 מהשדה ודוסון ממשיך בקשיי ההתאקלמות שלו (2 מ-9 מהשדה) מה שמשאיר חור גדול בגזרת הישראלים. תוסיפו לזה משחק לא טוב הפעם של ג'ונסון ומשגב, ותקבלו את העובדה הפשוטה שלא היה לשלישייה המובילה עזרה. יש אימרה ידועה שאי אפשר לנצח נגד שלושה שופטים, אבל גם קשה מאוד לנצח עם שלושה שחקנים שמתפקדים. קשה גם מאוד להמשיך עם רוטציה קצרה ב-2 מסגרות, כששלושת הזרים המובילים נסחטים עם 34-35 דקות כל אחד. הצוות המקצועי יצטרך למצוא לכך פתרונות כי בסופו של דבר, העייפות תיתן את אותותיה.


כבר מהפתיחה חולוניה רשמה רצף מעצבן של החטאות. גם הרצליה לא בדיוק הצליחה להתניע כשאחרי 2 וחצי דקות לוח התוצאות הראה על 3:0 לאורחים. ג'ונסון סוף סוף גאל את לוח התוצאות החולוני עם שלשה אחרי 2 דקות ו-50 שניות. גרין ורגלנד קלעו גם הם שלשות מוקדמות, ג'ונס הגדיל את היתרון החולוני. הרצליה נשארה צמודה אך שלשה של גרין ודאנק של ג'ונס השאיר את היתרון בצד של הטובים, 18:14 בסוף הרבע הראשון.


ברבע השני העבירות כבר החלו להצטבר אבל רק בצד אחד, כשלוח העבירות הראה על 8:1 לרעת חולוניה והקהל של חולון הביע את מחאתו. הרצליה ניצלה זאת כדי לקבוע שיוויון, ג'ונס ורגלנד עוד החזירו את היתרון זמנית אלא שהאורחים עשו את המהפך ועלו ליתרון 8. קצת לפני המחצית גרין צימק מהקו וג'ונס קלע שלשה על הבאזר שהורידה את הנמרים בפיגור 34:31 במחצית.


גרין פתח את הרבע השלישי עם שלשה שקבעה שיוויון. לוח העבירות המשיך להראות חד צדדי כשלחולון נרשמו 15 עבירות ולהרצליה 6 בלבד, והרצליה אספה נקודות מהקו. דוסון סוף סוף עלה על הלוח עם שלשה מה שהעיר גם את הקהל החולוני שדחף את הקבוצה למומנטום וריצת 8:0, עם נקודות נוספות של רגלנד. הרצליה עצרה את הריצה והיתרון עבר מצד לצד לפני שמשגב קלע שלשה והאקס עודד ברנדווין קבע שיוויון 54 בסוף הרבע השלישי.


הבעיות בריבאונד הגיעו לשיא בתחילת הרבע הרביעי כשעל כל החטאה של האורחים הם קיבלו הזדמנות שניה ושלישית, מה שאפשר להם לעלות ליתרון שיא של 63:54 אחרי ריצת 9:0. גרין קטע את הבצורת עם שלשה ועבירה והמשיך אחר כך עם סל ועבירה, שמחקו כמעט לחלוטין את היתרון של האורחים. המשחק הפך לצמוד כשרגלנד קבע שיוויון 4 דקות לסיום מהקו. קצת יותר מדקה וחצי לסיום לוח התוצאות שוב הראה על שיוויון אלא שעד לסיום הרצליה קלעה מהקו וחולון רדפה ורשמה לא מעט החטאות כששלשה יחידה של בורדיון לא עוזרת, בסיום 79:74 להרצליה.


רגלנד קלע 21 (3-6 לשתיים, 3-4 לשלוש, 6-9 מהקו, 7 אסיסטים), גרין 20 (2-7 לשתיים, 4-9 לשלוש, 4-4 מהקו, 6 אסיסטים), ג'ונס 15 (6-7 מהשדה, 8 ריבאונדים), דאוסון (2-9 מהשדה) וג'ונסון 5 כל אחד, משגב ובורדיון (1-7 לשלוש) 3 כל אחד, דלטון 2 (0-6 מהשדה).


קצת מעל ל-3000 אוהדים בצהוב סגול ניסו לדחוף את הנמרים ורשמו לפרקים פרצי עידוד יפים, אך כמו הקבוצה על הפרקט לא היו בשיאם רוב הזמן.


אבל מה שהיה היה ונגמר. לא נעים, לא נורא.

הפנים קדימה ליום רביעי ה-26.10 בשעה 19:30, משחק גדול בו תארח חולוניה את אחת הקבוצות הטובות על הנייר העונה בליגת האלופות, גלטסראיי הטורקית, לקרב על ראשות הבית.

בחוץ יהיה קריר, אבל בפנים הולך להיות חם! בואו!!


צילומים - לירון מולדובן


Kommentare


bottom of page