top of page
ארכיון
תגים

אלופים! ניצחון ענק בגמר הפיינל4 של הליגה הבלקנית

זה הלך קשה יותר ממה שחשבנו: במשך קרוב ל-3 רבעים רדפה הפועל יונט קרדיט חולון אחרי אקדמיק פלובדיב הבולגרית הסימפטית שעלתה בשיא ליתרון דו ספרתי, אבל רבע אחרון עם הגנה מוחצת הביא לנצחון חולוני גדול בתוצאה 91:75 שהביא את הגביע לחולוניה! תואר ראשון לקבוצה הנפלאה הזאת, תואר ראשון שלוקחים באולם הביתי שלנו, תואר אירופאי ראשון ואלופת ליגה בלקנית ראשונה בתולדות המפעל שמסיימת עונה מושלמת ללא אף הפסד. יששששש!

מי שעזרו להביא את הגביע ולנצח בגמר היו טיירוס מגי שקלע 20 וממשיך את התקופה הנהדרת שלו, שגם לקח על עצמו יותר בהעדרו של סי.ג'יי האריס (מתיחה קלה במפשעה) ואייזאה מיילס שקלע 18 עם הצליפות המפורסמות שלו מחוץ לקשת. הצטרפו אליהם דה זאו שממשיך בשיפור השקט, ססטינה האקס פאקטור, בורדיון הרוצח בהגנה וכמובן קפטן גיא פניני המנהיג הכל כך מנוסה. שלא תיגמר העונה הזאת, תנו לנו ממנה רק עוד ועוד!


בפתיחת המשחק נייט ססטינה נכנס מצויין לעניינים כשקלע 8 מ-12 הנקודות הראשונות של חולוניה. בנוסף אליו קלעו דה זאו מהקו ובורדיון מאסיסט של דה זאו, אך פלובדיב נשארה צמודה ואף הובילה לפני שקבעה 12:12. מגי נכנס לעניינים עם שלשה, הבולגרים הפכו אך פניני ו-וורקמן צלפו עוד 2 שלשות וקבעו 21:16. פלובדיב מיהרה להשוות, מגי הסתבך עם עבירה שניה מוקדמת מה שגרם לברנדווין להיכנס ולקלוע סל שקבע שיוויון 23. הסיומת הייתה של פלובדיב בדמות שלשה שנתנה להם את היתרון, 26:23 בסוף הרבע הראשון.


בתחילת הרבע השני ג'ונסון קלע נקודה מהקו ואחר כך עוד סל. פלובדיב עלתה ליתרון 7 (33:26) אך מגי עם שלשה ואסיסט לדה זאו, צימק ל-33:31. האורחים ניסו להגדיל אך מיילס עם שלשה וססטינה עם נקודות מהקו ועוד דאנק קבעו שיוויון. מיילס עם סל מחצי מרחק שמר על השיוויון (40:40) כ-3 וחצי דקות לסיום אך אז שתי הקבוצות הציגו סדרת החטאות ואיבודים ופשוט לא הצליחו לקלוע. שחקני פלובדיב שברו את הבצורת, קלעו 2 שלשות וקבעו את תוצאת המחצית, 46:40 מפתיע לבולגרים וגם קצת מדאיג.


בתחילת הרבע השלישי שלשה של מיילס ונקודות של מגי מהקו הורידו להפרש נקודה, אך הבולגרים לא אפשרו מהפך והגדילו שוב. דה זאו, מגי ומיילס דייקו מהקו כל אחד פעמיים, אך שוב ושוב פלובדיב הגיבה בסל ושמרה על יתרונה. שלשה של פלובדיב העלתה אותם ליתרון שיא של 10 נקודות (61:51) וגרמה לדדאס לקחת פסק זמן, דאגה נראתה ביציעים. מגי חזר מפסק הזמן עם שלשה שהורידה קצת מהלחץ, פניני סחט עבירה וצימק מהקו, ומי שעשה אותה היה רכז הבולגרים ג'אהי קארסון האמריקאי, שעד לאותו הרגע לא ירד מהפרקט. קארסון ירד לנוח, הרכז המחליף טיטקוב הבולגרי נכנס במקומו וזה היה האות לרוצח ההגנתי פרדי בורדיון לשחר לטרף ולחולון כולה להעלות רמה בהגנה. הבולגרים אמנם קלעו שלשה נוספת אך פניני דייק מהקו שוב, בורדיון חטף לטיטקוב לפני שמגי קלע עוד שלשה וצימק להפרש 3. הלחץ החולוני נמשך כשססטינה חטף ומסר למיילס למתפרצת, אייזיאה רץ, הטביע בצורה ענקית עם עבירה וקבע שיוויון 64, ריצת 13:3 חולונית תוך 4 דקות שהעלימה את היתרון הבולגרי. פלובדיב עוד הצליחה להחזיר לעצמה את היתרון ופניני פספס הזדמנות לעשות מהפך כבר ברבע השלישי, 66:64 לפלובדיב בסוף הרבע השלישי.


בתחילת הרבע האחרון המהפך סוף סוף הושלם עם שלשה של מיילס. ססטינה הגדיל עם דאנק נהדר וההגנה החולונית פשוט נעלה את הסל. מיילס הגדיל מחצי מרחק, בורדיון העלה מהקו ל-72:66 והשלים ריצת 16:2 חולונית. האורחים לא ויתרו וצימקו מעט, דה זאו קלע מחצי מרחק אך עבירה שנויה במחלוקת של דה זאו בניסיון שלשה אפשרה לאורחים להקטין להפרש 4. דה זאו ומגי הגדילו ל-8 הפרש פחות מ-5 דקות לסיום אך אז שריקה אף יותר שנויה במחלוקת לעבירה של מגי בתוספת עבירה בלתי ספורטיבית וחמישית של ססטינה, נתנה לבולגרים 4 זריקות מהקו וכדור מהצד. פלובדיב קלעה 3 מה-4 ולא הצליחה לצמק יותר מכך, אך העצבים החלו לשחק תפקיד כששתי הקבוצות הרבו להחטיא. מי שקלע בכל זאת היה מקסים דה זאו שהמשיך את הרבע האחרון הנהדר שלו וצלף שלשה גדולה שנתנה הרבה אוויר. מגי דייק מהקו, הבולגרים הקטינו בסל בלתי אפשרי אך פניני סגר סופית ורשמית את הסיפור עם נקודות מהקו ואז שלשה נוספת. עד לסיום פניני הוסיף עוד 2 מהקו ואפילו טל זך הספיק להיכנס ולקלוע אחת מהקו משלו, בסיום 91:75 ענק וקשה לחולוניה, נצחון שסוגר קמפיין ליגה בלקנית מושלם!


טיירוס מגי סיים כקלעי המצטיין והמשיך את התקופה הנהדרת שלו (למעט חצי הגמר) כשקלע 20 נק' (4-6 לשלוש, 1-5 לשתיים, 6-6 מהקו, 4 אסיסטים לעומת איבוד אחד בלבד), מיילס קלע 18 (3-5 לשתיים, 3-11 לשלוש, 8 ריבאונדים), פניני הבלתי נגמר (8-8 מהקו, 6 ריבאונדים, 6 אסיסטים) וססטינה האס (5-8 מהשדה) קלעו 14 כל אחד, דה זאו 13 (3-3 לשתיים, 1-4 לשלוש, 4 איבודים), בורדיון (5 חטיפות), וורקמן וג'ונסון (1-4 מהשדה) קלעו 3 כל אחד, ברנדוויין קלע 2, וזך נקודה אחת.


תפוסה מקסימלית של כמעט 2000 אוהדים חולונים הגיעו להיכל בחולון (וגם כמה בולגרים), דחפו ועודדו בצורה נהדרת ואז נשארו אחרי הנצחון הגדול במשך דקות ארוכות לחגוג עם שחקני הקבוצה. האוהדים השרופים נשארו גם אחר כך לחכות לשחקנים שיצאו מהאולם וחגגו איתם בקפיצות, ריקודים שירים ואבוקות אל תוך הלילה, חגיגה שהמשיכה אחר כך למסעדה עם שירים - איך לא - ביוונית בשביל מאמן חולוניה דדאס.


דדאס עצמו התייחס בסיום למשחק הקשה כשאמר: "אתחיל עם התמונה הכללית של הטורניר הזה. אנחנו גאים להוסיף עוד תואר למועדון הזה, זה מפעל מאוד קשה, אני חייב להגיד שאולי ליורופקאפ יש שם גדול יותר מהליגה הבלקנית אבל 12 קבוצות ישראליות השתתפו בליגה הבלקנית, כולן חוץ ממכבי תל אביב, הדחנו בין השאר את הפועל אילת והפועל גלבוע/גליל".


על המשחק עצמו אמר: "לא זלזלנו בהם, ערכנו וידאו ועבדנו הרבה. יש לי קצת לחץ עם פציעות קטנות של חלק מהשחקנים. לקחנו את היתרון עם שלושה גבוהים ובסוף עשינו ריצה של 14:40 בשלב מסוים. אנחנו נותנים להם קרדיט, הם לא ברמה שלנו אבל זאת קבוצה טובה. ניצחנו וזה חשוב עבור המועדון שלנו. השתמשנו בצעירים בפעם שעברה, הם משחקים כדורסל ויש להם זרים מצוינים, ג’האיי קארסון יכול לשחק בישראל. כשאתה לא משחק טוב המשחק נהיה יותר ויותר קשה, כפי שאמרתי כשהתייצבנו הגנתית ביצענו ריצה מדהימה במשחק מהסוג הזה. ניצחנו את המשחק בזכות המאמץ ההגנתי שלנו ב-15 הדקות האחרונות. אני בטוח שהאוהדים עזרו".


על אחד השחקנים המצטיינים במשחק, גיא פניני, אמר דדאס: "האישיות של גיא דוחפת את שאר השחקנים והוא שחקן מנוסה, גיא נתן את האקסטרה דחיפה. 'בטעות' פתחתי איתו בחמישייה כי אני מכיר את הבעיות, הוא בחור נהדר מהספסל. אני צריך למצוא לו את זמן המשחק המושלם והוא נותן הכל, אני מכיר אותו ממש טוב. כשהוא השחקן השישי ומספק הגנה כדי לעצור את קארסון זה המפתח, אתה צריך לתת לו והוא יחזיר לך".


על ההמטרות להמשך אמר: "עכשיו שהליגה הבלקנית נגמרה אני לא יכול להתבדח על זה יותר, יש לנו הזדמנות גדולה בליגת האלופות, אם ננצח את בורגוס הכל יהיה בסדר ויהיו לנו עוד שני משחקים, בפלייאוף נצטרך לעבור את הלחץ של רבע הגמר ואם נעשה את זה אז אנחנו לא נפחד מאף אחד. המשחקים מהסוג הזה נותנים לנו הרבה ניסיון איך לנהל את משחקי הלחץ".


השחקן המצטיין בטורניר הפיינלפור, אייזיאה מיילס, אמר בסיום: "זה התואר הראשון שלי מעבר לים, זה מרגיש מדהים, עם הקהל והחברים בקבוצה. נשארנו יחד, זאת קבוצה טובה מאוד ובאנו להילחם. היינו יחד ברבע האחרון ולקחנו זריקות קשות".

על התואר האישי אמר: "זה ה-MVP הראשון שלי, אז אני שמח להיות פה ומחויב לקבוצה, ויש להם אותי לא משנה מה".


מותר לחגוג קצת! תואר ראשון בעונה מתוקה ומלאת הצלחות, והלוואי לא התואר האחרון.

אבל אין יותר מדי זמן, כי כבר ביום שבת ה-1.5 בשעה 20:30 יוצאים למשחק חוץ מול הפועל תל אביב, משחק שיסגור את הסיבוב השני שבו נצחון שווה עלייה למקום השני בליגה.

קבוצה של ווינרים! ב-ה-צ-ל-ח-ה


צילומים: עודד קרני
Comments


bottom of page